SKIP TO CONTENT
e-Mobilność jest prosta

e-Mobilność: prosta i elektryzująca

e-Mobilność jest prosta. Dołożyliśmy starań, aby posiadanie i użytkowanie auta elektrycznego było tak łatwe, jak obsługa smartfona. Gama usług Opla dla pojazdów elektrycznych sprawi, że płynnie przejdziesz do świata e-mobilności. 

To warto wiedzieć

Użytkowanie samochodu elektrycznego jest prostsze niż myślisz. Poznaj różne formy e-mobilności, sposoby zwiększenia maksymalnego zasięgu, oszczędzania energii akumulatorów oraz ograniczania kosztów eksploatacyjnych.
Rodzaje napięcia
Większość urządzeń wykorzystywanych w gospodarstwach domowych działa na prąd zmienny (AC). Jednak te wyposażone we wbudowane akumulatory muszą być ładowane prądem stałym (DC). I tak też jest w przypadku samochodów elektrycznych. 
Dowiedz się więcej
O silniku elektrycznym w prostych słowach
Czy wiesz jak działa silnik elektryczny? Dowiedz się w jaki sposób przepływające napięcie wprawia w ruch osie pojazdu i dlaczego samochody elektryczne są tak dynamiczne. 
Dowiedz się więcej
Zasięg
Czasy, kiedy samochodem elektrycznym można było wybrać się wyłącznie na bardzo krótką przejażdżkę, są już za nami. Dzisiaj Nową Corsą-e pokonasz do 352 km (wg cyklu WLTP) bez doładowywania akumulatora. Jak w praktyce należy rozumieć tę wartość? 
Dowiedz się więcej
Maksymalny zasięg
Szereg czynników wpływa na faktyczny zasięg samochodu elektrycznego, a jednym z nich jest Twój indywidualny styl jazdy. Zobacz, co możesz w nim zmienić, aby zwiększyć zasięg.  
Dowiedz się więcej
Z akumulatorem dzień po dniu
Zespół akumulatorów to serce samochodu elektrycznego, zaprojektowany tak, aby bez przeszkód wpasować się w codzienność użytkownika. Dowiedz się więcej o ładowaniu, gwarancji i recyklingu akumulatorów.  
Dowiedz się więcej
Samochody elektryczne: bev, phev i e‑rev. czym się różnią?
E-mobilność ma wiele twarzy. Przedstawiamy krótki opis każdego oblicza. 
Dowiedz się więcej
Napęd elektryczny może się opłacać
Warto przejść na napęd elektryczny, nie tylko ze względu na niższe koszty eksploatacji. Dodatkowym argumentem mogą okazać się planowane rządowe dotacje do zakupu pojazdów elektrycznych. Szczegółowe informacje będą dostępne w nabliższych miesiącach. 
Dowiedz się więcej

Usługi Opla dla pojazdów elektrycznych

Wraz z modelami elektrycznymi Opel udostępnia gamę dedykowanych, praktycznych usług. Zanim stworzyliśmy specjalny pakiet, wysłuchaliśmy potrzeb i opinii użytkowników aut elektrycznych. Przeanalizowaliśmy je wielokrotnie i w szczegółach, aby zaoferować posiadaczom elektrycznych Opli wachlarz funkcjonalnych usług, dzięki którym e-mobilność jest prosta i daje wiele radości.
Ładowanie w stacjach domowych
Oto kilka rozwiązań do zastosowania w domu i w biurze.  
Dowiedz się więcej
Funkcje zdalne
Chcesz zmienić harmonogram ładowania akumulatora, ogrzać lub schłodzić wnętrze swojego samochodu? Wystarczy wziąć do ręki smartfon i skorzystać z aplikacji. 
Dowiedz się więcej
Opel FlexCare dla modeli elektrycznych
Dobra wiadomość jest taka, że samochody elektryczne mają mniej części ruchomych niż modele spalinowe, co przekłada się na niższe koszty eksploatacji. Program Opel FlexCare zapewni im opowiednią ochronę.  
Dowiedz się więcej
Gwarancja na akumulator
Wszystkie pojazdy elektryczne marki Opel otrzymują gwarancję zachowania minimum 70% pierwotnej pojemności akumulatora na 8 lat lub przebieg 160 000 km. Oryginalny certyfikat potwierdza pojemność akumulatora, co może okazać się pomocne przy sprzedaży pojazdu. 
24/7 roadside assistance.
Roadside Assistance is available 24/7 in all cooperating European countries (for a list of cooperating countries, see here.) Included in the service is the identification of Groupe PSA dealers equipped with charging points and in case of breakdown the towage to authorized dealerships only. 
 
Wskazówki dotyczące oszczędzania energii elektrycznej*.
Wskazówki podpowiadają Ci jak efektywnie zwiększyć zasięg akumulatora, a w konsekwencji oszczędzić co nieco. Możesz też sprawdzić jak sobie radzisz za kierownicą w porównaniu z innymi użytkownikami Twojego samochodu.  
Dowiedz się więcej