Członkowie zarządu Opla

ZARZĄD

CZŁONKOWIE ZARZĄDU OPLA.

Michael Lohscheller

  • Dyrektor generalny Opel Automobile GmbH

 

Michael Lohscheller pełni funkcję dyrektora generalnego (CEO) spółki Opel Automobile GmbH od czerwca 2017 roku. Od września 2012 roku był odpowiedzialny za finanse.

 

Zanim dołączył do Opla Lohscheller pracował w Volkswagen Group of America na stanowisku wiceprezesa i dyrektora finansowego, przyczyniając się do rozwoju i istotnego wzrostu zysków grupy.

 

Na przestrzeni ponad 20 lat Lohscheller zdobywał doświadczenie w zakresie finansów, IT, marketingu, sprzedaży, zakupów i logistyki w firmach takich jak Daimler, Mitsubishi Motors Europe i Volkswagen.

 

Lohscheller urodził się 12 listopada 1968 roku w Niemczech. Studiował na Uniwersytecie Nauk Stosowanych w Osnabrücku oraz na Uniwersytecie w Barcelonie. W 1992 roku uzyskał dyplom z administracji biznesu. W latach 1993-1996 łączył pracę zawodową ze studiami na kierunku europejskiego zarządzania marketingowego na Uniwersytecie Brunel w Londynie, gdzie uzyskał tytuł magistra. 

 

Prywatnie mąż i ojciec dwójki dzieci.

Anke Felder

  • Dyrektor zarządzająca ds. zasobów ludzkich i stosunków pracy w Opel Automobile GmbH

 

Anke Felder objęła stanowisko dyrektor zarządzającej ds. zasobów ludzkich (HR) i stosunków pracy w Opel Automobile GmbH w dniu 1 maja 2018 r.

 

Anke Felder przez wiele lat zajmowała najwyższe stanowiska w działach HR wiodących niemieckich firm w branży technologicznej i inżynierii mechanicznej. Zdobywała również doświadczenie za granicą w krajach Europy Wschodniej i Zachodniej, Azji, Ameryki Łacińskiej oraz z USA, gdzie spędziła 5 lat. W swojej pracy skupia się przede wszystkim na strategicznych przemianach, rozwoju i doskonaleniu organizacji oraz stosunków pracy. Wszystkim działaniom przyświeca idea wzmacniania marki i wspierania wydajności firmy.

 

Przed dołączeniem do Opla Felder pełniła funkcję wiceprezes ds. łącznych korzyści z pracy (Total Rewards) dla GEA Group w Düsseldorfie, gdzie odpowiedzialna była za wszystkie aspekty globalnego systemu wynagrodzeń grupy oraz strategię i operacje HR. W latach 2015-2016 pracowała jako wiceprezes ds. HR na region Ameryki Północnej i Łacińskiej w jednej amerykańskiej spółek giełdowych z siedzibą w Maryland w USA. Od 2007 do 2015 roku, jako doświadczony prawnik (dyplom Uniwersytetu Chrystiana Albrechta w Kilonii) zajmowała stanowiska w różnych działach korporacji Thyssen Krupp, pełniąc obowiązki o zakresie regionalnym i globalnym. Zwieńczeniem kariery w Thyssen była pozycja członka zarządu oraz posada starszej wiceprezes ds. zasobów ludzkich na obszar Ameryki Północnej i Meksyku. Swoją pierwszą pracę w zawodzie podjęła natomiast w firmie Grundfos.

Remi Girardon

  • Wiceprezes ds. produkcji
  • Członek zarządu Opel Automobile GmbH

 

Remi Girardon objął stanowisko wiceprezesa ds. produkcji i zasiadł w zarządzie Opel Automobile GmbH w sierpniu 2017 roku.

 

Girardon zdobył bogate doświadczenie zawodowe w branży motoryzacyjnej, pracując w Grupie PSA w latach 1997-2017. Przed objęciem obecnej funkcji zasiadał na stanowisku starszego wiceprezesa ds. strategii przemysłowej, a wcześniej zarządzał fabrykami w Trnavie na Słowacji oraz w Caen i Sept-Fons we Francji.

 

Remi Girardon urodził się w roku 1973. Uzyskał dyplom inżyniera na politechnice École Nationale Supérieure d'Arts et Métiers w Paryżu.

Christian Müller

  • Wiceprezes ds. inżynierii
  • Członek zarządu Opel Automobile GmbH

 

Christian Müller objął stanowisko wiceprezesa ds. inżynierii i zasiadł w zarządzie Opel Automobile GmbH 1 sierpnia 2017 roku. Wcześniej pełnił funkcję wiceprezesa GM Global Propulsion Systems Europe.

 

Müller pojawił się w spółce Adam Opel AG już jako stażysta podczas studiów w 1990 roku. Pracę jako inżynier ds. rozwoju rozpoczął w 1996 roku. Zdobywał rozległe doświadczenie w zakresie inżynierii i zarządzania projektami, pracując nad wspólnymi przedsięwzięciami General Motors z Fiatem i Isuzu. Zajmował się procesami integracji mechanizmów napędowych, a także budżetem i planowaniem w dziale Inżynierii. W latach 2005-2010 Müller pracował w Turynie, gdzie pełnił funkcję dyrektora technicznego nadzorującego proces rozwoju wielu jednostek napędowych. W latach 2010-2014 zajmował stanowisko dyrektora ds. rozwoju, kalibracji i walidacji na rynek europejski.

 

Christian Müller urodził się w 1969 roku w Rüsselsheim w Niemczech. Dyplom magistra inżynierii mechanicznej uzyskał na Uniwersytecie w Darmstadt.

Philippe de Rovira

  • Wiceprezes ds. finansów i dyrektor finansowy (CFO)
  • Członek zarządu Opel Automobile GmbH

 

Philippe de Rovira od sierpnia 2017 roku pełni funkcję wiceprezesa ds. finansów, dyrektora finansowego (CFO) oraz członka zarządu spółki Opel Automobile GmbH.

 

De Rovira zdobył bogate doświadczenie w branży motoryzacyjnej, pracując w Grupie PSA od 1998 do 2017 roku, gdzie ostatnio pełnił funkcję głównego kontrolera. Wcześniej zasiadał m.in. na stanowisku dyrektora ds. kontroli sprzedaży i marketingu oraz dyrektora finansowego na obszar Ameryki Łacińskiej.

 

Philippe de Rovira urodził się w 1973 roku. Jest absolwentem ESSEC Business School w Cergy. Oprócz ojczystego języka francuskiego biegle włada angielskim, hiszpańskim i portugalskim.

Dowiedz się o nas więcej