Członkowie zarządu Opla

ZARZĄD

CZŁONKOWIE ZARZĄDU OPLA.

Michael Lohscheller

  • Dyrektor generalny Opel Automobile GmbH

 

Michael Lohscheller pełni funkcję dyrektora generalnego (CEO) spółki Opel Automobile GmbH od czerwca 2017 roku. Od września 2012 roku był odpowiedzialny za finanse.

 

Zanim dołączył do Opla Lohscheller pracował w Volkswagen Group of America na stanowisku wiceprezesa i dyrektora finansowego, przyczyniając się do rozwoju i istotnego wzrostu zysków grupy.

 

Na przestrzeni ponad 20 lat Lohscheller zdobywał doświadczenie w zakresie finansów, IT, marketingu, sprzedaży, zakupów i logistyki w firmach takich jak Daimler, Mitsubishi Motors Europe i Volkswagen.

 

Lohscheller urodził się 12 listopada 1968 roku w Niemczech. Studiował na Uniwersytecie Nauk Stosowanych w Osnabrücku oraz na Uniwersytecie w Barcelonie. W 1992 roku uzyskał dyplom z administracji biznesu. W latach 1993-1996 łączył pracę zawodową ze studiami na kierunku europejskiego zarządzania marketingowego na Uniwersytecie Brunel w Londynie, gdzie uzyskał tytuł magistra. 

 

Prywatnie mąż i ojciec dwójki dzieci.

Frédéric Brunet

  • Dyrektor zarządzający ds. finansów i IT oraz dyrektor finansowy (CFO) w Opel Automobile GmbH 

 

Frédéric Brunet po ukończeniu uniwersytetu Ecole Centralne de Lyon rozpoczął karierę jako audytor w PricewaterhouseCoopers w 2000 roku. Do PSA Peugeout Citroën dołączył cztery lata później i od tego czasu zajmował różne stanowiska. Od roku 2017 pełnił funkcję głównego kontrolera finansowego, nadzorującego wszystkie globalne działania kontrolne w grupie.

 

W latach 2004-2007 zarządzał działem relacji z inwestorami Grupy PSA. Wcześniej pracował w dziale strategii, gdzie zajmował się kluczowymi projektami i skutkami finansowymi. W latach 2012-2014 Frédéric Brunet zdobywał międzynarodowe doświadczenie jako dyrektor finansowy (CFO) Grupy PSA na obszar Ameryki Łacińskiej.

Xavier Duchemin

  • Dyrektor zarządzający ds. sprzedaży, usług posprzedażnych i marketingu w Opel Automobile GmbH

 

Xavier Duchemin objął stanowisko dyrektora zarządzającego ds. sprzedaży, usług posprzedażnych i marketingu w Opel Automobile GmbH. Od marca 2018 roku pełnił funkcję dyrektora wykonawczego ds. sprzedaży w Opel/Vauxhall Europe. 

 

Absolwent paryskiej HEC Business School od 1991 roku pracuje w Grupie PSA, gdzie rozwijał swoją karierę w działach sprzedaży i marketingu. W styczniu 2017 roku Duchemin objął stanowisko dyrektora zarządzającego ds. sprzedaży detalicznej PSA. Wcześniej pełnił funkcję m.in. dyrektora zarządzającego Peugeot France, dyrektora globalnego działu marketingu marki Citroën, a także dyrektora generalnego marki Citroën w Wielkiej Brytanii i Australii.

Ralph Wangemann

  • Dyrektor zarządzający ds. zasobów ludzkich i stosunków pracy w Opel Automobile GmbH

 

Ralph Wangemann objął stanowisko dyrektora zarządzającego ds. zasobów ludzkich i stosunków pracy w styczniu 2019 roku.

 

Ralph Wangemann urodził się 2 kwietnia 1970 r. i studiował prawo na Uniwersytecie w Würzburgu. Rozpoczął karierę w General Motors/Opel w 1998 roku na stanowisku specjalisty ds. personalnych w dziale usług posprzedażnych. Wcześniej zajmował różne stanowiska menadżerskie w działach zasobów ludzkich firmy w Niemczech i Austrii. Zanim objął obecne stanowisko, był zastępcą dyrektora ds. zasobów ludzkich w Opel/Vauxhall oraz dyrektorem ds. HR na Niemcy.

Remi Girardon

  • Wiceprezes ds. produkcji
  • Członek zarządu Opel Automobile GmbH

 

Remi Girardon objął stanowisko wiceprezesa ds. produkcji i zasiadł w zarządzie Opel Automobile GmbH w sierpniu 2017 roku.

 

Girardon zdobył bogate doświadczenie zawodowe w branży motoryzacyjnej, pracując w Grupie PSA w latach 1997-2017. Przed objęciem obecnej funkcji zasiadał na stanowisku starszego wiceprezesa ds. strategii przemysłowej, a wcześniej zarządzał fabrykami w Trnavie na Słowacji oraz w Caen i Sept-Fons we Francji.

 

Remi Girardon urodził się w roku 1973. Uzyskał dyplom inżyniera na politechnice École Nationale Supérieure d'Arts et Métiers w Paryżu.

Marcus Lott

  • Dyrektor zarządzający ds. inżynierii

 

Marcus Lott objął stanowisko dyrektora zarządzającego ds. inżynierii w Opel Automobile GmbH 1 sierpnia 2020 roku. Wcześniej pełnił funkcję wiceprezesa ds. karoserii, maszynerii i inżynierii materiałowej. 

 

Marcus Lott rozpoczął pracę w Oplu w 1994 roku jako student. Po obronie dyplomu, w 1995 roku został inżynierem testów w zakresie badania poziomu hałasu i wibracji w dziale budowy pojazdów. Po odbyciu w 1999 roku w USA rocznego stażu dla przyszłych menadżerów, piastował różne stanowiska, z których każde kolejne wiązało się z coraz szerszym zakresem odpowiedzialności i wymagało współpracy międzynarodowej. Od 2009 roku Lott jako główny inżynier nadzorował opracowywanie nowych modeli samochodów w Ameryce Północnej i Południowej, Azji i Europie, a w 2015 roku objął stanowisko wiceprezesa ds. programów i strategii.

Marcus Lott urodził się w 1968 roku w Mainz, w Niemczech. Dyplom magistra inżynierii mechanicznej uzyskał na Politechnice w Akwizganie (RWTH Aachen), w Niemczech. 

Dowiedz się o nas więcej