SKIP TO CONTENT
Członkowie zarządu Opla

Zarząd

Członkowie zarządu Opla

Uwe Hochgeschurtz

Dyrektor generalny Opel Automobile GmbH


Uwe Hochgeschurtz pełni funkcję dyrektora generalnego (CEO) spółki Opel Automobile GmbH od września 2021 roku. Zanim dołączył do Opla, zajmował stanowisko dyrektora generalnego Renault na Niemcy, Austrię i Szwajcarię.

Obecnie jest również członkiem rady zarządzającej Grupy Stellantis i odpowiada bezpośrednio przed Carlosem Tavaresem, dyrektorem generalnym Grupy.

Na przestrzeni ponad 30 lat Uwe Hochgeschurtz zdobywał doświadczenie w branży motoryzacyjnej. Karierę rozpoczął w 1990 roku w Fordzie, gdzie zajmował stanowiska kierownicze, w tym dyrektora sprzedaży na Szwajcarię oraz menadżera produktu i dyrektora marketingu samochodów dostawczych w Niemczech. W 2001 roku przeszedł do VW na stanowisko dyrektora generalnego marketingu samochodów dostawczych.  Trzy lata później rozpoczął pracę w Renault w zarządzie działów sprzedaży i marketingu. W 2016 roku objął stanowisko dyrektora generalnego Renault na Niemcy.

Uwe Hochgeschurtz urodził się 27 lutego 1963 roku w Kolonii. Studiował w Niemczech (w Wuppertal i Kolonii), w Wielkiej Brytanii (Birmingam) oraz we Francji (Paris Dauphine). Posiada tytuł magistra z administracji i zarządzania. Jest żonaty, ma trojkę dzieci i uwielbia jazdę na rowerze.

Ralph Wangemann

Dyrektor zarządzający ds. zasobów ludzkich i stosunków pracy w Opel Automobile GmbH

 

Ralph Wangemann objął stanowisko dyrektora zarządzającego ds. zasobów ludzkich i stosunków pracy w styczniu 2019 roku.

 

Ralph Wangemann urodził się 2 kwietnia 1970 r. i studiował prawo na Uniwersytecie w Würzburgu. Rozpoczął karierę w General Motors/Opel w 1998 roku na stanowisku specjalisty ds. personalnych w dziale usług posprzedażnych. Wcześniej zajmował różne stanowiska menadżerskie w działach zasobów ludzkich firmy w Niemczech i Austrii. Zanim objął obecne stanowisko, był zastępcą dyrektora ds. zasobów ludzkich w Opel/Vauxhall oraz dyrektorem ds. HR na Niemcy.

Dowiedz się o nas więcej