Członkowie zarządu Opla

ZARZĄD

CZŁONKOWIE ZARZĄDU OPLA.

Michael Lohscheller

  • Dyrektor generalny Opel Automobile GmbH

 

Michael Lohscheller pełni funkcję dyrektora generalnego (CEO) spółki Opel Automobile GmbH od czerwca 2017 roku. Od września 2012 roku był odpowiedzialny za finanse.

 

Zanim dołączył do Opla Lohscheller pracował w Volkswagen Group of America na stanowisku wiceprezesa i dyrektora finansowego, przyczyniając się do rozwoju i istotnego wzrostu zysków grupy.

 

Na przestrzeni ponad 20 lat Lohscheller zdobywał doświadczenie w zakresie finansów, IT, marketingu, sprzedaży, zakupów i logistyki w firmach takich jak Daimler, Mitsubishi Motors Europe i Volkswagen.

 

Lohscheller urodził się 12 listopada 1968 roku w Niemczech. Studiował na Uniwersytecie Nauk Stosowanych w Osnabrücku oraz na Uniwersytecie w Barcelonie. W 1992 roku uzyskał dyplom z administracji biznesu. W latach 1993-1996 łączył pracę zawodową ze studiami na kierunku europejskiego zarządzania marketingowego na Uniwersytecie Brunel w Londynie, gdzie uzyskał tytuł magistra. 

 

Prywatnie mąż i ojciec dwójki dzieci.

Frédéric Brunet

  • Dyrektor zarządzający ds. finansów i IT oraz dyrektor finansowy (CFO) w Opel Automobile GmbH 

 

Frédéric Brunet po ukończeniu uniwersytetu Ecole Centralne de Lyon rozpoczął karierę jako audytor w PricewaterhouseCoopers w 2000 roku. Do PSA Peugeout Citroën dołączył cztery lata później i od tego czasu zajmował różne stanowiska. Od roku 2017 pełnił funkcję głównego kontrolera finansowego, nadzorującego wszystkie globalne działania kontrolne w grupie.

 

W latach 2004-2007 zarządzał działem relacji z inwestorami Grupy PSA. Wcześniej pracował w dziale strategii, gdzie zajmował się kluczowymi projektami i skutkami finansowymi. W latach 2012-2014 Frédéric Brunet zdobywał międzynarodowe doświadczenie jako dyrektor finansowy (CFO) Grupy PSA na obszar Ameryki Łacińskiej.

Xavier Duchemin

  • Dyrektor zarządzający ds. sprzedaży, usług posprzedażnych i marketingu w Opel Automobile GmbH

 

Xavier Duchemin objął stanowisko dyrektora zarządzającego ds. sprzedaży, usług posprzedażnych i marketingu w Opel Automobile GmbH. Od marca 2018 roku pełnił funkcję dyrektora wykonawczego ds. sprzedaży w Opel/Vauxhall Europe. 

 

Absolwent paryskiej HEC Business School od 1991 roku pracuje w Grupie PSA, gdzie rozwijał swoją karierę w działach sprzedaży i marketingu. W styczniu 2017 roku Duchemin objął stanowisko dyrektora zarządzającego ds. sprzedaży detalicznej PSA. Wcześniej pełnił funkcję m.in. dyrektora zarządzającego Peugeot France, dyrektora globalnego działu marketingu marki Citroën, a także dyrektora generalnego marki Citroën w Wielkiej Brytanii i Australii.

Anke Felder

  • Dyrektor zarządzająca ds. zasobów ludzkich i stosunków pracy w Opel Automobile GmbH

 

Anke Felder objęła stanowisko dyrektor zarządzającej ds. zasobów ludzkich (HR) i stosunków pracy w Opel Automobile GmbH w dniu 1 maja 2018 r.

 

Anke Felder przez wiele lat zajmowała najwyższe stanowiska w działach HR wiodących niemieckich firm w branży technologicznej i inżynierii mechanicznej. Zdobywała również doświadczenie za granicą w krajach Europy Wschodniej i Zachodniej, Azji, Ameryki Łacińskiej oraz z USA, gdzie spędziła 5 lat. W swojej pracy skupia się przede wszystkim na strategicznych przemianach, rozwoju i doskonaleniu organizacji oraz stosunków pracy. Wszystkim działaniom przyświeca idea wzmacniania marki i wspierania wydajności firmy.

 

Przed dołączeniem do Opla Felder pełniła funkcję wiceprezes ds. łącznych korzyści z pracy (Total Rewards) dla GEA Group w Düsseldorfie, gdzie odpowiedzialna była za wszystkie aspekty globalnego systemu wynagrodzeń grupy oraz strategię i operacje HR. W latach 2015-2016 pracowała jako wiceprezes ds. HR na region Ameryki Północnej i Łacińskiej w jednej amerykańskiej spółek giełdowych z siedzibą w Maryland w USA. Od 2007 do 2015 roku, jako doświadczony prawnik (dyplom Uniwersytetu Chrystiana Albrechta w Kilonii) zajmowała stanowiska w różnych działach korporacji Thyssen Krupp, pełniąc obowiązki o zakresie regionalnym i globalnym. Zwieńczeniem kariery w Thyssen była pozycja członka zarządu oraz posada starszej wiceprezes ds. zasobów ludzkich na obszar Ameryki Północnej i Meksyku. Swoją pierwszą pracę w zawodzie podjęła natomiast w firmie Grundfos.

Remi Girardon

  • Wiceprezes ds. produkcji
  • Członek zarządu Opel Automobile GmbH

 

Remi Girardon objął stanowisko wiceprezesa ds. produkcji i zasiadł w zarządzie Opel Automobile GmbH w sierpniu 2017 roku.

 

Girardon zdobył bogate doświadczenie zawodowe w branży motoryzacyjnej, pracując w Grupie PSA w latach 1997-2017. Przed objęciem obecnej funkcji zasiadał na stanowisku starszego wiceprezesa ds. strategii przemysłowej, a wcześniej zarządzał fabrykami w Trnavie na Słowacji oraz w Caen i Sept-Fons we Francji.

 

Remi Girardon urodził się w roku 1973. Uzyskał dyplom inżyniera na politechnice École Nationale Supérieure d'Arts et Métiers w Paryżu.

Christian Müller

  • Wiceprezes ds. inżynierii
  • Członek zarządu Opel Automobile GmbH

 

Christian Müller objął stanowisko wiceprezesa ds. inżynierii i zasiadł w zarządzie Opel Automobile GmbH 1 sierpnia 2017 roku. Wcześniej pełnił funkcję wiceprezesa GM Global Propulsion Systems Europe.

 

Müller pojawił się w spółce Adam Opel AG już jako stażysta podczas studiów w 1990 roku. Pracę jako inżynier ds. rozwoju rozpoczął w 1996 roku. Zdobywał rozległe doświadczenie w zakresie inżynierii i zarządzania projektami, pracując nad wspólnymi przedsięwzięciami General Motors z Fiatem i Isuzu. Zajmował się procesami integracji mechanizmów napędowych, a także budżetem i planowaniem w dziale Inżynierii. W latach 2005-2010 Müller pracował w Turynie, gdzie pełnił funkcję dyrektora technicznego nadzorującego proces rozwoju wielu jednostek napędowych. W latach 2010-2014 zajmował stanowisko dyrektora ds. rozwoju, kalibracji i walidacji na rynek europejski.

 

Christian Müller urodził się w 1969 roku w Rüsselsheim w Niemczech. Dyplom magistra inżynierii mechanicznej uzyskał na Uniwersytecie w Darmstadt.

Dowiedz się o nas więcej