Maksymalny zasięg

Mistrz zasięgu.

Zwiększenie zasięgu samochodu elektrycznego jest całkiem proste, kiedy wiesz, co należy zrobić. Drobne zmiany w dłuższej perspektywie mogą dać zaskakujące efekty. I choć nie zapanujesz nad wszystkim, na pewno możesz wpłynąć na dystans podróży. Oto kilka rad wartych wdrożenia, aby zwiększyć zasięg.

Styl jazdy.

Prędkość jazdy i przyspieszenie mają znaczący wpływ na zasięg samochodu elektrycznego. Zasada jest prosta: zwiększając prędkość dwukrotnie, zmniejszasz zasięg o połowę. Przyspieszając, wykorzystujesz energię.

 

Zastosuj się do poniższych rad, aby zwiększyć dostępny zasięg.

  • Unikaj nagłego hamowania, za wyjątkiem oczywiście sytuacji awaryjnych. Pamiętaj, że po ostrym hamowaniu musisz przyspieszyć.
  • Wyłącz tryb Sport, kiedy jest zbędny.
  • Nie spiesz się. Jedź z rozsądną, średnią prędkością i unikaj zbytecznego przyspieszania.
  • Na autostradzie staraj się podążać za samochodem jadącym ze stałą prędkością, na przykład ciężarówką lub kamperem, oczywiście w bezpiecznej odległości. 
  • Planując podróż unikaj, w miarę możliwości, wysokich podjazdów i wzniesień.

 

Wskazówki dotyczące oszczędzania energii elektrycznej, jedna z usług systemu OpelConnect, ułatwi Ci zadanie, a Ty z czasem zostaniesz mistrzem prowadzenia „elektryka".*

Nadbagaż.

Dodatkowe obciążenie ma ogromny wpływ na zasięg, dlatego zanim ruszysz, przejrzyj zawartość swojego samochodu i pomyśl, co warto zostawić w domu.

 

  • Zdemontuj akcesoria, z których na co dzień nie korzystasz.
  • Sprawdź, czy na tylnych siedzeniach i w bagażniku nie ma zbędnych przedmiotów.
  • Belki dachowe to doskonałe udogodnienie przy transporcie sprzętu sportowego, ale na co dzień niekorzystnie wpływają na własności aerodynamiczne Twojego samochodu.

Ciśnienie w oponach.

Upewnij się, że ciśnienie w oponach Twojego samochodu elektrycznego jest na właściwym poziomie. To ważne dla maksymalnego wykorzystania zasięgu pojazdu. Niedopompowane opony zużywają więcej energii i przyczyniają się do radykalnego zmniejszenia zasięgu. Sprawdzaj ciśnienie w oponach przynajmniej raz w miesiącu lub tuż przed zaplanowaną podróżą.
* Usługa obecnie w Polsce niedostępna.