Silnik elektryczny

E-mobilność to przyszłość motoryzacji.

Dlaczego? Bo silniki elektryczne nie emitują spalin, pracują cicho, są wydajne i niemal bezobsługowe. Samochody elektryczne są efektywniejsze energetycznie i oszczędniejsze pod względem zużycia zasobów niż jednostki spalinowe.

Wysoka efektywność.

Relację ilości energii wytworzonej do energii wykorzystanej nazywamy efektywnością. To prawdopodobnie największa zaleta silnika elektrycznego. W typowej jednostce spalinowej aż jedna trzecia wytworzonej energii znika w postaci strat ciepła. Samochód elektryczny zaś wykorzystuje aż 95% wytworzonej energii. 

Tak pracuje silnik elektryczny.

Silnik elektryczny zamienia prąd gromadzony w zespole akumulatorów w energię mechaniczną, która przy pomocy wirnika i magnesów wytwarza pole magnetyczne. Powstały moment obrotowy przenoszony jest na oś pojazdu, a prędkość obrotowa zależy od częstotliwości napięcia.

Wyjątkowa dynamika.

Wysoka efektywność, niskie koszty eksploatacyjne czy zerowa emisja spalin to niewątpliwe zalety samochodów o napędzie elektrycznym. Warto też wspomnieć o ogromnej radości z prowadzenia. W odróżnieniu od modeli spalinowych, kierowca nie musi wybierać ani zmieniać biegów, a maksymalnym momentem obrotowym dysponuje już na starcie. W praktyce oznacza to, że samochód prowadzi się dynamicznie i ma świetne przyspieszenie.