SKIP TO CONTENT
Technologie Opla

Technologie Opla wspomagające kierowcę

Poznaj nowy wymiar podróżowania

Ciesz się maksymalnym komfortem i bezpieczeństwem od chwili, kiedy wsiądziesz do swojego Opla aż do końca podróży.

Zaawansowane rozwiązania technologiczne i systemy wspomagające kierowcę w bezpiecznym prowadzeniu pozwalają skupić się na czystej przyjemności z jazdy.

 

Obejrzyj poniższe filmy i sprawdź, które funkcjonalności warto mieć w swoim nowym Oplu, a następnie skontaktuj się ze swoim Dealerem i umów jazdę testową.

Plug-in Hybrid

Codzienne użytkowanie samochodu z napędem hybrydowym typu plug-in
Dowiedz się, jak najlepiejj korzystać z hybrydy plug-in: popraw komfort jazdy, poznaj efektywe sposoby korzystania z trybów elektrycznych i hybrydowych, optymalizując zużycie energii i oszczędzając pieniądze.
 
Adaptacyjne Reflektory AFL LED
Jasne, wszechstronne i bezpieczne. Adaptacyjne reflektory zwiększają widoczność po zmroku, zapewniając optymalne oświetlenie w każdych warunkach. 
Adaptacyjny tempomat (ACC)
Tempomat automatycznie zachowuje ustaloną odległość od poprzedzającego pojazdu, pomagając uniknąć kolizji i zwiększając komfort prowadzenia – zwłaszcza w dłuższych trasach. 
Zaawansowany system wspomagania parkowania (APA)
Przy prędkościach poniżej 30 km/h system wykrywa dogodne miejsca do zaparkowania, a następnie wspomaga manewrowanie, pozostawiając kierowcy jedynie sterowanie pedałem przyspieszenia, hamulca i biegami. 
Panoramiczna kamera 180° lub 360°
Panoramiczna kamera cofania 180° aktywuje się automatycznie po wybraniu biegu wstecznego i zapewnia wyraźny podgląd otoczenia z tyłu pojazdu. Dzięki temu parkowanie jest nie tylko prostsze, ale również bezpieczniejsze. System kamer 360° prezentuje jeszcze bardziej precyzyjny widok z lotu ptaka i pozwala dostrzec przeszkody z każdej strony pojazdu. 
Kamera przednia Opel Eye
Inteligentna kamera przednia stale monitoruje drogę przed pojazdem i wykrywa potencjalne zagrożenia. Współpracuje z systemem rozpoznawania znaków drogowych (TSR), układem utrzymania na pasie ruchu (LKA) oraz układem ostrzegania przed kolizją (FCA) z funkcją automatycznego hamowania awaryjnego. 
Ergonomiczne fotele AGR
Fotele przednie z certyfikatem niemieckiego niezależnego stowarzyszenia lekarzy i terapeutów AGR (Aktion Gesunder Rücken – Akcja na rzecz Zdrowego Kręgosłupa) idealnie dopasowują się do sylwetki, dbając o Twoje plecy. Dzięki nawet 18-kierunkowej regulacji oraz funkcjom wentylacji i masażu w fotelu kierowcy nawet najdłuższa podróż będzie wyjątkowo relaksująca. 
Elementy podgrzewane
Zadbaj o ciepłą atmosferę w swoim Oplu. Podgrzewana szyba przednia ThermaTec błyskawicznie poradzi sobie ze szronem, a podgrzewane fotele i kierownica pozwolą zapomnieć o mrozie na zewnątrz. 
Bezkluczykowy system Open and Start
System Open and Start rozpoznaje, kiedy kierowca zbliża się do pojazdu i automatycznie odblokowuje zamki drzwi i bagażnika. Ponadto umożliwia uruchomienie silnika za pomocą dedykowanego przycisku na desce rozdzielczej, dzięki czemu wcale nie musisz wyjmować kluczy z kieszeni. 
Elektrycznie sterowane drzwi bagażnika

Kiedy masz zajęte ręce, wykorzystaj nogi. Aby otworzyć lub zamknąć drzwi bagażnika, wystarczy przesunąć stopą pod tylnym zderzakiem. Dla jeszcze większego komfortu możesz dostosować kąt otwarcia klapy bagażnika.

Elektrycznie sterowana klapa bagażnika jest niedostępna w Insignii typu hatchback (Grand Sport) użytej w tej animacji.