SKIP TO CONTENT
SKIP TO CONTENT
Fakty i liczby

Opel. Kluczowe fakty

Marka Opel jest obecna na rynku już ponad 150 lat. Została założona w 1862 roku przez Adama Opla w Rüsselsheim. Od sierpnia 2017 roku marka należy do francuskiego producenta samochodów Groupe PSA.

 

Firma posiada dziesięć fabryk w sześciu krajach europejskich, a także centrum rozwoju i ośrodek testów oraz zatrudnia ponad 37 000 pracowników. Opel wraz z brytyjską siostrzaną marką Vauxhall jest obecny w ponad 50 krajach.

 

„Przyszłość należy do wszystkich” to credo marki Opel. Hasło podkreśla dążenie do demokratyzacji przyszłych technologii i czynienia ich bardziej dostępnymi. Postawa ta jest głęboko zakorzeniona w historii marki. Dowodem na to są między innymi: wprowadzenie trójdrożnego katalizatora w standardzie (1989 r.), wyposażenie wszystkich samochodów osobowych pełnowymiarowymi poduszkami powietrznymi (1995 r.), premiera osobistego asystenta kierowcy OnStar (2015 r.) oraz wprowadzenie na rynek rewolucyjnego samochodu elektrycznego Opel Ampera-e.

 

Opel inwestuje w rozwój i znajduje się obecnie w największej ofensywie produktowej w historii firmy: od 2016 do 2020 roku marka wprowadzi 29 nowych modeli. Siedem z nich zaistniało już na rynku w 2017 roku pod hasłem "7 w 17". Oprócz nowej generacji flagowej Insignii, firma rozszerzyła swoje portfolio o dwa nowe modele, w szczególnie szybko rozwijającym się segmencie SUV-ów: kompaktowego Crosslanda X oraz przestronnego Grandlanda X. Razem z wprowadzoną już wcześniej Mokką X, tworzą kompletną rodzinę crossoverów Opla.

 

Wraz z markami Groupe PSA Peugeot, Citroën i DS Automobiles, Opel jest częścią nowego europejskiego czempiona. Ponad 3 miliony sprzedanych samochodów w 2016 roku i udział w rynku wynoszący 17 procent, czyni z PSA Groupe drugiego, co do wielkości producenta samochodów w Europie.

Dowiedz się o nas więcej