Opel assistance

OPEL ASSISTANCE.

Nigdy nie pozostaniesz bez środka transportu.

Opel Assistance zapewnia bezpłatną pomoc w przypadku nagłej awarii Twojego Opla w okresie dwóch lat eksploatacji, licząc od dnia pierwszej rejestracji lub wydania samochodu przez dealera marki Opel, w zależności które zdarzenie nastąpiło wcześniej.

 

  • Usługa dostępna przez pierwsze dwa lata eksploatacji samochodu (dla pojazdów zakupionych do 31 grudnia 2020 – w pierwszym roku eksploatacji)
  • Całodobowa pomoc na terenie Europy


Zakres usług
Pakiet świadczeń obejmuje między innymi: udzielenie pomocy na drodze, holowanie auta do Autoryzowanego Serwisu Opel, wynajem innego samochodu, zorganizowanie zakwaterowania w hotelu lub zapewnienie możliwości kontynuowania podróży pociągiem lub samolotem.

 

Zasięg geograficzny
Całodobowa usługa bezpłatnej pomocy świadczona jest w ponad 40 krajach Europy.
Decydując się na Wydłużoną Gwarancję Opel FlexCare można przedłużyć okres obowiązywania Opel Assistance na kolejne lata eksploatacji Twojego Opla.

 

Centrum Opel Assistance
W celu uzyskania odpowiedniej obsługi w razie wystąpienia awarii, w pierwszej kolejności należy skontaktować się z Centrum Opel Assistance.

KONTAKT

0 800 70 77 50

(bezpłatny)

 

+48 61 831 99 36

(płatny)

 
AWARIA POMOC
Awaria stanowi nagłą i nieprzewidywalną niesprawność ubezpieczonego samochodu, spowodowaną usterką elementów mechanicznych bądź instalacji elektrycznej, która czyni samochód niezdolnym do jazdy i jest objęta gwarancją techniczną. Jeśli ubezpieczony samochód stanie się niezdolny do jazdy na skutek awarii:

Termin ten obejmuje również:

 

- wypadki

 

- utratę zasilania z akumulatora

 

- uszkodzenie kluczyków

 

1. Centrum Opel Assistance wysyła samochód pomocy drogowej w celu dokonania niezbędnych napraw w miejscu postoju

 

2. Jeśli ubezpieczony samochód stanie się niezdolny do jazdy na skutek awarii, a pomoc drogowa opisana w punkcie 1 nie przyniesie rezultatów, Centrum Opel Assistance zapewni jego holowanie.

 

3. Gdy ubezpieczony pojazd jest unieruchomiony w wyniku awarii, pomoc drogowa określona w punkcie 1 jest nieskuteczna, a naprawa w warsztacie, do którego pojazd został odholowany, wymaga ponad dwóch godzin, Centrum Opel Assistance zapewnia samochód zastępczy 

Termin „awaria” nie obejmuje zdarzeń takich, jak: ogólne wycofanie z rynku wadliwego produktu, rutynowe lub inne kontrole i przeglądy serwisowe czy montaż wyposażenia dodatkowego. Kradzież, pożar, zbicie szyby, zgubienie kluczyków, zatrzaśnięcie kluczyków w samochodzie, stosowanie niewłaściwego paliwa, brak paliwa, brak AdBlue, uszkodzenia ogumienia i uszkodzenia przyczepy nie są uważane za awarie w powyższym znaczeniu tego słowa.

4. Jeśli ubezpieczony samochód stanie się niezdolny do jazdy na skutek awarii, a naprawa w warsztacie, do którego samochód został odholowany, wymaga ponad dwóch godzin, Centrum Opel Assistance pokryje koszt biletu kolejowego na przejazd pierwszą klasą. Jeśli czas podróży koleją przekracza sześć godzin, Centrum Opel Assistance pokryje koszt biletu lotniczego na przelot klasą ekonomiczną.

 

5. Jeśli ubezpieczony samochód stanie się niezdolny do jazdy na skutek awarii, znajduje się w odległości co najmniej 100 km od miejsca zamieszkania osoby lub osób upoważnionych, naprawa nie może zostać zakończona tego samego dnia, a osoba lub osoby upoważnione muszą przenocować, Centrum Opel Assistance pokryje koszty zakwaterowania w hotelu trzygwiazdkowym lub podobnej kategorii. 

 Opel Assistance nie jest gwarancją w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Jest to program zapewniający dodatkową opiekę w pierwszych dwóch latach gwarancji sprzedawcy  lub po jej wygaśnięciu, w zależności od wybranej opcji. Szczegóły programu i inne warianty okresu ochrony dostępne są u Dealerów marki Opel.