SKIP TO CONTENT
Stacja ładująca Wallbox

Stacja Wallbox odpowiednia do twoich oczekiwań

Stacja ładowania Wallbox (AC) to najefektywnieszy sposób ładowania akumulatorów w domu. Ładowanie trwa krócej niż po podłączeniu do gniazdka domowego i jest bezpieczniejsze

Stacja Walbox jest prosta w obsłudze i gotowa do użytku natychmiast po profesjonalnym montażu, dzięki trybowi pracy autostart. Zaawansowany model typu smart z możliwością podłączenia do systemu zarządzania energią oferuje dodatkowe usługi, w tym generowanie raportów, korzystanie z jednego urządzenia przez kilku użytkowników, obsługę za pomocą aplikacji, planowanie czasu ładowania itp.

 

Rozważając zakup stacji Wallbox, należy zwrócić uwagę na moc ładowarki pokładowej pojazdu, dostępne fazy sieci elektrycznej i oczekiwany czas ładowania. Na stronie katalogu akcesoriów Opla znajdziesz rozwiązanie dopasowane do Twoich potrzeb.

Rodzaje stacji Wallbox

1‑fazowa o mocy 3,7 lub 4,6 kW ze zintegrowanym kablem

3‑fazowa o mocy 11 kW ze zintegrowanym kablem

 

Szybsze ładowanie zapewnia model 3‑fazowy. Akumulatory samochodu wyposażonego w 3‑fazową ładowarkę pokładową można również doładowywać za pomocą stacji 1‑fazowej, ale potrwa to dłużej.

 

To rozwiązanie jest dla Ciebie, jeśli:

  • ładujesz akumulatory regularnie w domu,
  • nie potrzebujesz żadnych dodatkowych usług.

 

Stację Wallbox oraz inne akcesoria znajdziesz na stronie akcesoriów Opel+.

Rodzaje stacji Wallbox typu smart

3‑fazowa o mocy 11 kW ze zintegrowanym kablem

3‑fazowa o mocy 22 kW bez kabla

 

To praktyczne rozwiązanie, jeżeli zależy Ci na użytkowaniu urządzenia przez kilka osób, generowaniu raportów zużycia energii czy planowaniu czasu ładowania. Korzystając ze stacji Wallbox typu smart, to co ważne masz pod kontrolą.

 

To rozwiązanie jest dla Ciebie, jeśli:

  • chcesz korzystać z dodatkowych funkcji jak generowanie raportów czy obsługa zdalna
  • chcesz dzielić urządzenie z innymi użytkownikami.

 

Stację Wallbox oraz inne akcesoria znajdziesz na stronie Akcesoriów Opel+.

Cena zakupu stacji Wallbox

Warto rozważyć zakup stacji Wallbox, ponieważ jest to rozwiązanie bezpieczne, wygodne i efektywne. Decydując się na zakup, warto przeanalizować własne potrzeby i oczekiwania oraz wziąć pod uwagę możliwości lokalnej sieci energetycznej.

Więcej informacji znajdziesz na Akcesoria Opel+

 

Profesjonalna instalacja urządzenia

Wyłącznie elektryk posiadający odpowiednie uprawnienia może montować urządzenia ładujące. Wkrótce Opel przedstawi oferty zaufanych partnerów specjalizujących się w instalacji i serwisie urządzeń ładujących.

Wszystko, co należy wiedzieć o stacjach Wallbox

Jakiego rodzaju podłączenia do zasilania wymaga stacja Wallbox?

Ładowanie z mocą 11 kW akumulatorów samochodu elektrycznego do pełnej pojemności w około 5 godzin wymaga stacji Wallbox 3‑fazowej podłączonej do odpowiedniego źródła prądu. W przypadku stacji 1‑fazowej, nie jest to wymagane. Jej moc jest ograniczona do 4,6 kW, dlatego ładowanie trwa znacznie dłużej. Zasadniczo im większą mocą dysponujesz tym szybciej naładujesz akumulatory swojego samochodu.

Którą stację Wallbox mam zainstalować w domu?

To zależy od modelu samochodu elektrycznego, od warunków w Twoim domu oraz od Twoich oczekiwań, na przykład od tego, czy zależy Ci na jak najszybszym ładowaniu akumulatorów czy wystarczy Ci opcja ładowania przez noc. Czy potrzebujesz pełnej kontroli nad wydatkami, które możesz sprawdzać w aplikacji? W naszej ofercie znajdziesz odpowiednie urządzenie i kable. Użytkownikom, którym zależy na szybkim ładowaniu, rekomendujemy stację Wallbox 11 kW, która doładuje akumulatory Twojego elektryka w około 5 godzin.

Jak zainstalować stację Wallbox?

Instalację stacji Wallbox może przeprowadzić wyłącznie elektryk posiadający odpowiednie uprawnienia, ze względu na podłączenie urządzenia do sieci wysokiego napięcia. Wkrótce Opel przedstawi oferty zaufanych partnerów specjalizujących się w instalacji i serwisie urządzeń ładujących.

Ile kosztuje stacja Wallbox?

Cena stacji Wallbox zależy od modelu i mocy. Pełną ofertę znajdziesz w elektonicznym katalogu akcesoriów dostępnym tutaj.

Czy mogę ładować akumulatory samochodu elektrycznego w domu?

Oczywiście, że tak. Najlepszym do tego rozwiązaniem jest stacja ładująca Wallbox (AC) o mocy do 11 kW, z którą proces ładowania przebiega o wiele szybciej niż w przypadku podłączenia samochodu do standardowego gniazdka elektrycznego (1,8 kW). Gniazdko nie jest przystosowane do przepływu dużego prądu przez dłuższy czas. Można by to przyrównać do czajnika gotującego wodę nieprzerwanie przez 10 godzin.  

Szukasz innych informacji?

Ładowanie w domu
Dowiedz się więcej
Ładowanie w trasie
Dowiedz się więcej