SKIP TO CONTENT
SKIP TO CONTENT
Cechy i zalety

Nowy Opel Grandland

Stylistyka

Śmiały i ambitny
Śmiała i przejrzysta stylistyka marki Opel ukształtowała Nowego Grandlanda, SUV-a jakiego jeszcze nie było. Intrygujące, sportowe detale w połączeniu z precyzyjnymi liniami nadwozia kreują unikalną formę. Grandland z pewnością nie wygląda jak typowy przedstawiciel segmentu. 
Pełna koncentracja
Nowy Grandland oferuje nową cyfrową deską rozdzielczą Pure Panel. Zintegrowany wyświetlacz zmienia wrażenia z jazdy, dostarczając kierowcy niezbędne informacje w formie uproszczonej i eliminując wszelkie niepotrzebne elementy rozpraszające uwagę, których w typowym SUV‑ie jest po prostu nadmiar. Pure Panel upraszcza stylistykę wnętrza i porządkuje istotne informacje. 
Detal ma znaczenie
Nowy Grandland nie jest typowym SUV‑em, w każdym tego słowa znaczeniu. Każdy detal nowej śmiałej i przejrzystej stylistyki Opla, prezentowanej teraz też w tym modelu, został zaprojektowany i opracowany w najdrobniejszym szczególe. Widać to doskonale na przykład w specjalnie wyselekcjonowanych 17-, 18- i 19‑calowych lekkich obręczach kół.  
Przyciąga spojrzenia. Zawsze
Poznaj opcję indywidualizacji Nowego Grandlanda w postaci dwukolorowego nadwozia. Tak przyciągniesz zainteresowanie obserwatorów za każdym razem, gdy uruchomisz silnik. 
Więcej niż nazwa
Przeprojektowany emblemat Grandlanda jest wyraźnym dowodem odważnego odświeżenia stylistyki marki, widocznej teraz również we flagowym SUV‑ie. To coś więcej niż tabliczka znamionowa, to wskazówka doskonałej technologii napędu skrytej pod maską i ostrzeżenie o mocy gotowej do uwolnienia. To najpewniejszy znak, że nadeszła era SUV‑ów nowej generacji. 
Oblicze przyszłości
Nowy Grandland nie ma sobie równych, w zasadzie pod każdym względem. Na całej bryle nadwozia dostrzegalne są odważne linie stylistyczne i progresywne akcenty. Wytyczający kierunek, charakterystyczny dla Opla przedni panel Vizor, pod jedną osłoną zgrabnie integruje nowe technologie, czujniki i rozwiązania funkcjonalne... . Ale w Grandlandzie jest jeszcze więcej do odkrycia. 

Innowacje

Reflektory pikselowe Intelli-Lux Led®

Reflektory pikselowe Intelli-Lux LED®1 to udoskonalony system oświetlenia stworzony przez Opla, znacząco poprawiający widoczność nocą, bez oślepiania kierowców jadących z naprzeciwka. Reflektory złożone z 84 diodowych segmentów każdy, adaptują się do sytuacji na drodze włączając i wyłączając odpowiednie strefy oświetlenia.   

 

1 Dostępne w zależności od wersji.

 
Night Vision

Najnowsze rozwiązanie dostępne w Grandlandzie, układ zwiększający widoczność podczas jazdy nocą (Night Vision)1, wykorzystuje zaawansowaną kamerę przednią na podczerwień, aby ostrzegać kierowcę o pieszych i zwierzętach znajdujących się w odległości do 100 m przed pojazdem. System wykrywa różnicę temperatur pomiędzy potencjalną przeszkodą a jej otoczeniem oraz rozpoznaje kierunek, w którym obiekt się porusza, a obraz z kamery prezentowany jest na wyświetlaczu wskaźników kierowcy. W przypadku, gdy przeszkoda pojawi się w bardzo bliskiej odległości od pojazdu, zareaguje system automatycznego hamowania awaryjnego.

 

1 Dostępny w zależności od wersji. Systemy tego typu nie dają gwarancji bezbłędnego funkcjonowania w każdych okolicznościach, dlatego też nie zwalniają kierowcy z odpowiedzialności za bezpieczne prowadzenie pojazdu.

 
Hamowanie awaryjne

Układ automatycznego hamowania awaryjnego (AEB)1 wykrywa inne pojazdy lub pieszych przed samochodem i w razie potrzeby, ostrzega kierowcę sygnałem dźwiękowym i przyhamowuje auto. Jeśli kierowca nie zareaguje na ostrzeżenia, może nawet całkowicie zatrzymać samochód.  

 

1 Układ aktywuje się automatycznie przy prędkościach pomiędzy 5 a 140 km/h. Siła hamowania zmniejszająca prędkość wynosi 0,9 g przy prędkościach od 5 do 30 km/h. Przy prędkościach pomiędzy 30 a 140 km/h system redukuje prędkość maksymalnie o 50 km/h. Po przekroczeniu tego progu kierowca musi nacisnąć pedał hamulca, aby bardziej zredukować prędkość. Stan i typ wykrytego obiektu określa zakres prędkości jazdy, w którym system AEB reaguje: 5-140 km/h dla obiektów w ruchu, 5-80 km/h dla obiektów stojących, 5-60 km/h dla pieszych. Systemy tego typu nie dają gwarancji bezbłędnego funkcjonowania w każdych okolicznościach, dlatego też nie zwalniają kierowcy z odpowiedzialności za bezpieczne prowadzenie pojazdu.

 
Parkowanie

System automatycznego wspomagania parkowania (APA)1 wykryje odpowiednie miejsce parkingowe i wprowadzi tam Twojego Grandlanda. Ty operujesz tylko pedałem hamulca i przyspieszenia. Proste.

 

1 Dostępny w zależności od wersji. Systemy tego typu nie dają gwarancji bezbłędnego funkcjonowania w każdych okolicznościach, dlatego też nie zwalniają kierowcy z odpowiedzialności za bezpieczne prowadzenie pojazdu.

 
Kamera przednia i tylna
Dostrzeżesz więcej, nawet w bardzo ciasnych miejscach. Obraz z kamery przedniej i tylnej, przedstawiający podgląd obszaru przed i za pojazdem, wyświetlany jest na ekranie systemu multimedialnego, co ułatwia kierowcy manewry parkowania i cofania. 
W granicach pasa ruchu
Układy ostrzegania o niezamierzonej zmianie pasa ruchu (LDW)1 i aktywny układ utrzymania w osi pasa ruchu (LKA)2,3 monitorują linie pasów. LDW ostrzega kierowcę, jeśli ten niezamierzenie opuszcza zajmowany pas ruchu, a LKA delikatnym ruchem kierownicy sugeruje korektę toru jazdy. 

1  Systemy tego typu nie dają gwarancji bezbłędnego funkcjonowania w każdych okolicznościach, dlatego też nie zwalniają kierowcy z odpowiedzialności za bezpieczne prowadzenie pojazdu. 

2 Dostępny w zależności od wersji.

3 Układ nie przejmuje kontroli nad pojazdem. Kierowca musi cały czas trzymać ręce na kierownicy.

Układ wspomagający jazdę po autostradzie

To innowacyjny układ1 w Grandlandzie, łączący działanie adaptacyjnego tempomatu z funkcją Stop&Go i układu utrzymania na pasie ruchu. Aktywowany przyciskiem, utrzymuje pojazd po środku pasa ruchu i zachowuje odległość od pojazdu poprzedzającego. Kierowca w dowolnej chwili może wstrzymać działanie tej funkcji, poruszając kierownicą.

 

1 Dostępny tylko w modelach z automatyczną skrzynią biegów.

 

Komfort

Ergonomiczne fotele

Zapomnij o bólu pleców podczas długich podróży. Ergonomiczne fotele przednie z certyfikatem AGR1 dopasowują się do sylwetki, uprzyjemniając nawet najdłuższą podróż.

 

 • Relaksująca pozycja siedząca
 • 16-kierunkowa regulacja2
 • Elegancka tapicerka skórzana2
 • Układ podgrzewania i wentylacji
 

1 Certyfikat AGR jest znakiem jakości przyznawanym przez niemieckie stowarzyszenie lekarzy i terapeutów AGR (Aktion Gesunder Rücken – Akcja na rzecz Zdrowego Kręgosłupa) w uznaniu najwyższych standardów ergonomii.

2 Wyposażenie dodatkowe w zależności od wersji.

Podgrzewane elementy

Dzięki nim zimna aura nie jest straszna.

 

 • Podgrzewane fotele przednie i tylne1. Zasiądź wygodnie i poczuj powiew luksusu.
 • Podgrzewana kierownica1. Naciśnij przycisk, a dłonie wypełni przyjemne ciepło.
 • Podgrzewana przednia szyba ThermaTec™1. Zapomnij o porannej walce ze szronem.
 • Podgrzewane lusterka zewnętrzne. Widoczność do tyłu w zaledwie kilka chwil.

 

1 Dostępność uzależniona od wersji wyposażenia.

 
Automatyczne drzwi bagażnika
Po co otwierać drzwi bagażnika tak, jak wszyscy. Opcjonalna elektrycznie sterowana klapa otwiera się i zamyka w efekcie wykonania odpowiedniego ruchu stopą pod zderzakiem. Ten sam efekt można oczywiście uzyskać naciskając przycisk na kluczyku. 

Łączność

Systemy multimedialne

Nowy Grandland jest wyposażony w najnowszą cyfrową deskę rozdzielczą Pure Panel z 7‑ lub 10‑calowym ekranem dotykowym systemu multimedialnego. Prosta i intuicyjna obsługa ułatwia pozostanie w kontakcie ze światem i korzystanie z ulubionej rozrywki. Wybrane funkcje smartfona możesz przenieść na ekran za pomocą funkcji Apple CarPlay lub Android Auto1,2.

 

Wybrane funkcje systemu:

 • radio AM/FM i cyfrowy tuner
 • odtwarzanie muzyki z USB
 • strumieniowe odtwarzanie plików dźwiękowych i obsługa zestawu głośnomówiącego przez Bluetooth®3
 • obsługa smartfona komendami głosowymi
 

1 Projekcja ekranu smartfona z systemem operacyjnym Android jest realizowana za pomocą funkcji Android AutoTM, a projekcja ekranu iPhone'a przez funkcję Apple CarPlayTM (w chwili publikacji niniejszego materiału firma Apple nie udostępnia wersji polskojęzycznej). Więcej informacji o aplikacjach znajdziesz na stronach www.apple.com/ios/carplay/ i www.android.com/auto/. Apple CarPlay jest znakiem towarowym firmy Apple Inc. Apple i iPhone są znakami towarowymi firmy Apple Inc., zarejestrowanymi w USA i innych krajach. Android jest zarejestrowanym znakiem towarowym firmy Google.

2 Liczba i zakres funkcji umożliwiających współpracę systemu multimedialnego z urządzeniami przenośnymi zależy od rodzaju urządzenia i systemu operacyjnego. Sprawdź kompatybilność swojego urządzenia u producenta urządzenia.

3  Bluetooth® jest zarejestrowanym znakiem towarowym firmy Bluetooth SIG inc.

Nawigacja

Zaplanuj wizytę w miejscach, w których zwykle nie bywasz. Europa jest w zasięgu Twojej ręki za sprawą zintegrowanej nawigacji z mapami 3D systemu Multimedia Navi Pro z 10-calowym ekranem dotykowym i usługami online1, w tym nawigacją online z komunikatami o strefach niebezpiecznych.

 

 • Mapy całej Europy
 • Baza ciekawych miejsc (POI), funkcja wprowadzania celów pośrednich
 • Obsługa nawigacji, audio i telefonu za pomocą komend głosowych
 
1 Usługi nawigacji online obejmują komunikaty o strefach niebezpiecznych (poza Szwajcarią i Niemcami), ceny paliw, informacje o parkingach, wyszukiwanie ciekawych miejsc oraz prognozę pogody. Usługa dostępna bezpłatnie przez 3 lata, potem może podlegać opłacie abonamentowej. Dostępność uzależniona od wersji i rynku. Dostępność usług online jest uzależniona od możliwości wyposażenia samochodu w system OpelConnect.
Bezprzewodowa ładowarka

Wygodnie doładujesz baterię smartfona bez użycia kabli dzięki indukcyjnej ładowarce1.

 

 • Proste i wygodne ładowanie baterii
 • Kompatybilna z wybranymi modelami smartfonów

 

Uwaga: Ładowarka współpracuje wyłącznie z urządzeniami obsługującymi standard PMA lub Qi. Indukcyjne ładowanie baterii smartfona może wymagać dodatkowego akcesorium na telefon. Sprawdź kompatybilność swojego telefonu u producenta urządzenia. 

 

 1 Dostępność zależy od wersji wyposażenia.

 
OpelConnect

Gama usług1 wspierających bezpieczną jazdę i ułatwiających kierowcy łączność ze światem. Nowoczesne technologie i powiązane z nimi usługi wprowadzają nowy poziom bezpieczeństwa i wsparcia podczas podróży.  

 

 • Ochrona. Poczuj się bezpiecznie mając pod ręką takie usługi jak połączenie alarmowe, wezwanie pomocy drogowej2 czy informacje o statusie pojazdu.
 • Komfort. Korzystaj z e-funkcji zdalnych3: zdalne sprawdzenie poziomu naładowania akumulatora, wstępne schładzanie lub ogrzewanie wnętrza pojazdu.
 • Wsparcie. Podróżuj komfortowo do celu korzystając z nawigacji online z komunikatami o strefach niebezpiecznych4 i funkcji zarządzania przejazdami.
 

1 Rodzaj i zakres usług mogą różnić się na poszczególnych rynkach oraz wy,magają dostępu do sieci komórkowej.

 

2 Korzystanie z usług połączenia alarmowego i wezwania pomocy drogowej wymaga zgody użytkownika na udostępnienie lokalizacji pojazdu, wydanej podczas składania zamówienia na nowy samochód, i jest zależne od dostępu do sieci komórkowej. Usługa wezwania pomocy drogowej w ramach Opel Assistance jest bezpłatna w ciągu dwóch lat od rejestracji. Więcej informacji znajdziesz na opel.pl w zakładce OpelConnect.

 

3 Tylko dla Grandlanda Plug-in Hybrid.

 

4 Usługa dostępna bezpłatnie przez 3 lata, potem może podlegać opłacie abonamentowej.

Właściwości jezdne

Silniki

W gamie dynamicznych, wydajnych silników nowego Grandlanda o wysokiej kulturze pracy znajdziesz taki, który spełni Twoje oczekiwania. Spalinowe jednostki napędowe, 1.2 Turbo Direct Injection1 lub 1.5 Turbo Diesel2 zapewniają wydajną eksploatację. 

 

1 Zużycie paliwa: 5,9-7,3 l/100 km; emisja CO2 144-149 g/km, w cyklu mieszanym, w zależności od wersji.

2 Zużycie paliwa: 4,9-5,9 l/100 km; emisja CO2 133-138 g/km, w cyklu mieszanym, w zależności od wersji.

 
Wydajność
Gama silników turbodoładowanych o niskim współczynniku tarcia i wysokiej wydajności współpracuje z manualną lub płynnie działającą 8-biegową automatyczną skrzynią biegów oraz z zaawansowanym układem Start/Stop, wspomagającym redukcję zużycia paliwa. Wszystkie silniki wysokoprężne są wyposażone w technologię redukcji emisji spalin najnowszej generacji. 
IntelliGrip
Moc jest niczym bez odpowiedniej kontroli. Responsywny układ kontroli trakcji IntelliGrip ułatwia dostosowanie pracy układu napędowego samochodu do charakterystyki podłoża, automatycznie dystrybuując moment napędowy pomiędzy kołami i dostosowując pracę układu stabilizacji toru jazdy (ESP). Kierowca wybiera tryb pracy według sytuacji na drodze. Korzystając ze specjalnego pokrętła na konsoli centralnej, może akywować tryb śnieg, błoto lub piasek. Może również pozostawić układ w trybie automatycznym. 
Akcesoria Opel+
Stworzone na miarę

Dobierając odpowiednie Oryginalne Akcesoria Opel dostosujesz swojego Grandlanda do indywidualnych potrzeb.

 

Dostępne akcesoria mogą się różnić od przedstawionych na zdjęciach.

Aluminiowe belki dachowe
Dowiedz się więcej
Chlapacze przednie
Dowiedz się więcej
Dywaniki welurowe
Dowiedz się więcej
Przegroda przedziału bagażowego
Dowiedz się więcej
Pojemnik dachowy Opel
Dowiedz się więcej
Fotelik dziecięcy
Dowiedz się więcej

Co dalej?

Stwórz własną wersję
KONFIGURATOR
Poznaj dostępne modele
Samochody od ręki
Zyskaj najlepszą cenę
Cenniki