SKIP TO CONTENT
Cechy i zalety

Opel Combo Electric Life

Wszystko co niezbędne

Wszechstronność

Elastyczny system foteli

W elastycznym wnętrzu Combo Life zasiądzie wygodnie 5 lub 7 osób1. Jeśli potrzebujesz więcej miejsca w bagażniku, wystarczy wyjąć dwa przesuwane fotele2 3. rzędu.

Wyposażenie dodatkowe.

2 Fotele w 3. rzędzie dostępne dla obu wersji nadwozia. Funkcja przesuwania dostępna tylko dla wersji z wydłużonym nadwoziem.

 
Przestrzeń bagażowa
Przestrzeń bagażową o pojemności 597 litrów1 z łatwością powiększysz do nawet 2 126 litrów2. Wypełnienie tej przestrzeni bagażem może okazać się nie lada wyzwaniem.  

Jeśli stwierdzisz, że to jednak wciąż za mało, wybierz Combo Electric Life w wersji XL, czyli model o wydłużonym nadwoziu o przestrzeni bagażowej do 2 693 litrów2.

 

1 W wersji 5-miejscowej o standardowje długości nadwozia i wszystkimi fotelami. Minimalna pojemność bagażnika w wersji 5-miejscowej XL, o wydłużonym nadwoziu wynosi 850 litrów.

2 Maksymalna pojemność bagażowa w wersji z wydłużonym nadwoziem wynosi do 2 693 l, w wersji ze standardowym nadwoziem – do 2 126 l, przy założeniu wykorzystania całej przestrzeni aż po dach i złożeniu na płasko oparć tylnego rzędu foteli, zgodnie z normą ISO 3832.

Dzielona tylna kanapa
Do wyboru masz praktyczną kanapę z oparciem dzielonym w proporcji 40/60 w 2. rzędzie lub 3 indywidualne fotele1, z których każdy wyposażony jest w zaczepy Isofix, niezbędne do zamontowania fotelików dziecięcych.  

Wystarczy schować tylne fotele w podłodze za naciśnięciem przycisku FlexFold oraz złożyć oparcie fotela pasażera z przodu, aby z łatwością przewieźć przedmioty o długości do 2,7 metra (lub do 3,05 metra w wersji z wydłużonym nadwoziem). Elastyczna konfiguracja siedzeń w Combo Life wychodzi na przeciw Twoim potrzebom. 

 

1 Wyposażenie standardowe lub dodatkowe, w zależności od wersji.

Schowki
Combo-E Life ma tak wiele praktycznych i podręcznych schowków, że bez trudu znajdziesz miejsce na ważne lub niezbędne przemioty. 
Drzwi w dowolnej konfiguracji
Obustronne boczne drzwi przesuwane1 ułatwiają wsiadanie i wysiadanie. Asymetryczne drzwi tylne1 lub klapa bagażnika z otwieranym oknem1 zapewniają komfortowy dostęp do wnętrza.  
1 Wyposażenie standardowe lub dodatkowe, w zależności od wersji. 
Długości nadwozia
Combo Electric Life jest dostępne w dwóch długościach nadwozia: 4,4 m w wersji standardowej oraz 4,75 m w wersji wydłużonej XL, co przekłada się na jeszcze obszerniejsze wnętrze i bardziej pojemną przestrzeń bagażową. 

O 35 cm dłuższe nadwozie Combo Electric Life XL oferuje o 253 litry obszerniejszą przestrzeń bagażową, udostępniając aż 850 litrów1 pojemności samego bagażnika.

 

1 W wersji 5-miejscowej z wydłużonym nadwoziem i wszystkim siedzeniami

Stylistyka

Nadwozie
Combo Electric Life to typowy Opel: dopracowany przez niemieckich inżynierów, idealnie dostosowany do potrzeb współczesnej rodziny i nie tylko. Przestronne wnętrze, praktyczne rozwiązania i nowoczesne technologie sprawiają, że każda podróż nim to prawdziwa przyjemność. A przy tym prezentuje się po prostu nowocześnie.  
Wnętrze
Podwyższona pozycja za kierownicą, intuicyjnie rozplanowane przyciski sterowania, podgrzewana kierownica1 i mnóstwo miejsca – nowoczesne wnętrze Combo Electric Life jest pełne praktycznych rozwiązań i nowoczesnych funkcji łączności.  

Wnętrze Combo‑e Life zostało zaprojektowane przede wszystkim z myślą o kierowcy. Szeroka konsola środkowa1 podzielona została na trzy strefy, aby kierowca miał łatwy dostęp do funkcji systemu multimedialnego w jej górnej części, funkcji podgrzewania i wentylacji po środku oraz podręcznego schowka u dołu, mieszczącego np. kubek z kawą.

 

1 Wyposażenie dodatkowe.

Panoramiczne okno dachowe

Zasiądź wygodnie i podziwiaj niebo nad głową przez panoramiczne okno dachowe1, wyposażone w elektrycznie sterowaną przesłonę. O nastrojową atmosferę wnętrza po zmroku zadba oświetlenie LED na centralnej półce sufitowej1.

 

1 Wyposażenie standardowe lub dodatkowe, w zależności od wersji.

 
Światła do jazdy dziennej LED

Energooszczędne światła do jazdy dziennej LED1 zwiększają bezpieczeństwo jazdy w dzień.

 

1 Wyposażenie standardowe lub dodatkowe, w zależności od wersji.

 

 

Bezpieczeństwo

Automatyczne hamowanie
Układ automatycznego hamowania awaryjnego (AEB) z funkcją wykrywania pieszych ostrzega kierowcę o potencjalnej kolizji z pieszym lub pojazdem1. W przypadku braku reakcji kierowcy może nawet automatycznie zatrzymać samochód. 

1 Układ aktywuje się automatycznie przy prędkościach pomiędzy 5 a 85 km/h. Siła hamowania zmniejszająca prędkość potencjalnej kolizji wynosi 0,9 g przy prędkościach od 0 do 30 km/h. Przy prędkościach pomiędzy 30 a 85 km/h system redukuje prędkość maksymalnie o 22 km/h. Po przekroczeniu tego progu kierowca musi nacisnąć pedał hamulca, aby bardziej zredukować prędkość. Zakres reakcji systemu AEB uzależniony jest od stanu i typu wykrytego obiektu: 5–85 km/h dla obiektów w ruchu, 5–80 km/h dla obiektów stojących, 5–60 km/h dla pieszych. Systemy wspomagające kierowcę wspierają go w prowadzeniu, nie przejmują kontroli nad pojazdem oraz nie dają gwarancji bezbłędnego funkcjonowania w każdych okolicznościach, dlatego też nie zwalniają kierowcy z odpowiedzialności za bezpieczne prowadzenie pojazdu.

 

Asystent parkowania

Zaawansowany układ wspomagania parkowania (APA)1 wykrywa odpowiednie miejsce i przejmuje kontrolę nad kierownicą. Sygnałami dźwiękowymi i komunikatami graficznymi ostrzega przed potencjalnym zderzeniem z przeszkodami.

 

1 Wyposażenie dodatkowe.

 
Asystent pasa ruchu
Układ utrzymania na pasie ruchu (LKA) ostrzega kierowcę  o niezamierzonej zmianie pasa i delikatnym ruchem kierownicy sugeruje korektę toru jazdy, jeśli niezamierzenie opuszcza pas ruchu. 
Kontrola zjazdu ze wzniesień
Opcjonalny układ, dostępny z systemem IntelliGrip, przyhamowuje pojazd, aby zapewnić bezpieczny i kontrolowany zjazd z bardzo stromych wzniesień. 
Rozpoznawanie znaków
Układ rozpoznawania znaków ograniczenia prędkości (SSR) powiadamia kierowcę o ograniczeniu, ułatwiając jazdę zgodną z przepisami. 
Monitorowanie martwego pola
System monitoruje i ostrzega kierowcę o zbliżającym się na sąsiednim pasie ruchu pojeździe, mogącym znajdować się w martwym polu widzenia kierowcy. Wspomaga prowadzącego pojazd w bezpiecznej zmianie pasa ruchu. 
Wykrywanie przeszkód
Opcjonalny system monitorowania przestrzeni wokół całego samochodu wykorzystuje 12 czujników i wspomaga kierowcę w manewrowaniu przy niskich prędkościach, ostrzegając o przeszkodach sygnałem dźwiękowym i wizualnym. 
Poduszki powietrzne
Komplet 6 poduszek, w tym kurtynowe boczne, stanowią jeden z ważniejszych elementów systemu ochrony pasażerów w przypadku silnego zderzenia czołowego lub bocznego. 
IntelliGrip
Inteligentny system optymalizacji trakcji zwiększa przyczepność pojazdu do nawierzchni bardzo śliskich, np. pokrytych śniegiem lub błotem. Kierowca ma do dyspozycji pięć trybów jazdy w różnych warunkach terenowych. 
Kamera cofania
Panoramiczna kamera cofania 180°  generuje szerokokątny obraz, wyświetlany na 8" ekranie dotykowym, przedstawiający obszar za pojazdem. Podłużne linie nakładane na obraz, zgodne z torem jazdy do tyłu, ułatwiają manewrowanie. 
Wyświetlacz projekcyjny
Wyświetlacz projekcyjny kierowcy (HUD) prezentuje na linii wzroku prowadzącego najważniejsze dane, takie jak ostrzeżenia systemów bezpieczeństwa, prędkość jazdy, wskazania nawigacji czy tempomatu.  

Łączność

System multimedialny Navi
Opcjonalny, nowoczesny system multimedialny Multimedia Navi Pro z zaawansowaną funkcją komend głosowych i nawigacją zaprowadzi Cię do celu bez zbędnych przeszkód. Po prostu wybierz cel podróży i pozwól nawigacji ustalić trasę.  
Bezprzewodowa ładowarka
W Combo Electric Life wygodnie doładujesz baterię swojego smartfona w trakcie jazdy – bez użycia kabli. Bezprzewodowa ładowarka należy do wyposażenia dodatkowego.  
OpelConnect

Nowoczesne technologie i powiązane z nimi usługi wprowadzają nowy poziom bezpieczeństwa i wsparcia podczas podróży:

 

  • Ochrona. Poczuj się bezpiecznie mając pod ręka takie usługi jak połączenie alarmowe, wezwanie pomocy drogowej czy informacje o statusie pojazdu.
 
  • Komfort. Korzystaj z usług zdalnych dostępnych w Twoim smartfonie, np. sterowaniem zamkami drzwi, a dla pojazdów elektrycznych: zdalne zarządzanie i sprawdzenie poziomu naładowania akumulatora, ustawienia klimatyzacji. 
  • Wsparcie. Podróżuj komfortowo do celu korzystając z nawigacji online1 i funkcji zarządzania przejazdami

 

1 System OpelConnect z rozszerzonym zakresem usług dostępny będzie wkrótce jako wyposażenie dodatkowe w wybranych modelach. Korzystanie z usług może wiązać się z opłatą abonamentową oraz wymagać dostępu do sieci komórkowej.

Opel+ akcesoria

Stworzone na miarę

Oryginalne Akcesoria Opel pozwolą Ci w pełni dostosować Combo Electric Life do swoich potrzeb.

 

Dostępne akcesoria mogą się różnić od przedstawionych na zdjęciach.

Wall box - wzmocniony 11 kw
Dowiedz się więcej
Przewód do stacji ładowania - 11 kw
Dowiedz się więcej
Pojemniki dachowe
Dowiedz się więcej
Chlapacze tylne, profilowane
Dowiedz się więcej
Wieszak Opel FlexConnect®
Dowiedz się więcej
Fotelik dziecięcy
Dowiedz się więcej

Co dalej?

Stwórz własną wersję
KONFIGURATOR
Poznaj dostępne modele
Samochody od ręki
Zyskaj najlepszą cenę
Zapytaj o ofertę