SKIP TO CONTENT
Cechy i zalety

Poznaj praktyczną i elastyczną stronę Vivaro Electric

Wszechstronność

Wymiary
Vivaro Electric dostępny jest w 2 różnych długościach nadwozia, pozwalających optymalnie dostosować przestrzeń ładunkową do specyfiki Twojego biznesu. 

Vivaro o krótkiej długości nadwozia Compact1 mierzy 4,6 m długości i świetnie sprawdzi się w warunkach miejskich, a przy tym jest wystarczająco przestronny, by pomieścić 2 europalety. W wersjach Long i Extra Long bez problemu przewieziesz aż 3 europalety.

 

1Krótkie nadwozie Compact dostępne jest dla Vivaro Furgon i Kombi.

Przyjazny dla parkingów
Elektrycznie sterowane drzwi przesuwane zapewniają łatwy dostęp do przestrzeni pasażerskiej lub ładunkowej, a wysokość poniżej 1,9 m1 gwarantuje bezpieczny wjazd do parkingów podziemnych. 
1 Nie dotyczy wersji Long i Extra Long oraz wersji z ładownością do 1 200 kg.
Wersje nadwozia
Vivaro Electric dostępny jest w 4 wersjach nadwozia, tak aby wzorowo sprostać zróżnicowanym wymaganiom klientów. 

 

Furgon1 oferuje nawet3 miejsca z przodu i sprawdzi się w regularnym przewozie ładunku, podobnie jak to Furgon Załogowy2, który zmieści dodatkowe 3 osoby w drugim rzędzie foteli. Platforma3 stanowi idealną podstawę dla szerokiej gamy specjalistycznych zabudów, natomiast Vivaro Electric Kombi1 to niezawodny van osobowy do komfortowego przewozu nawet 9 osób.

 

1 Dostępny w dwóch długościach nadwozia: dwóch, długiej (Long) i wydłużonej (Extra Long).

2 Dostępny w dwóch długościach nadwozia: długiej (Long) i wydłużonej (Extra Long).

3 Dostępna tylko z długim nadwoziem (Long).

 

Przestrzeń ładunkowa

FlexCargo®
Przegroda FlexCargo® w połączeniu z 2-osobowym siedzeniem pasażera mobilnego biura z przodu rozszerza możliwości transportowe Vivaro‑E Furgon, umożliwiając powiększenie pojemności ładunkowej do 6,6 m3(1) oraz przewóz przedmiotów o długości maksymalnej 4,02 m. 

Standardowo Vivaro Electric z wydłużonym nadwoziem Extra Long udostępnia przestrzeń ładunkową o długości 2,86 m, a wykorzystując przegrodę FlexCargo®2 można ją powiększyć aż do 3,93 m.

 

1 Vivaro Electric Furgon w wersji Extra Long z przegrodą FlexCargo® oferuje największą pojemność ładunkową do 6,6 m3.

2 Wyposażenie dodatkowe.

Ładowność
W zależności od wybranej wersji Vivaro, ładowność wynosi od 1000 kg do 1 400 kg.
 

Dzięki elektrycznie sterowanym drzwiom przesuwanym1 z obu stron, z funkcją otwierania za pomocą ruchu stopą1, załadunek i rozładunek towaru jest prosty i wygodny.

 

Wyposażenie dodatkowe.

 
Vivaro Electric w wersji Compact to prawdziwy unikat w swoim segmencie: długość 4,6 m umożliwia bardzo sprawne manewrowanie po miejskiej dżungli. 

Pomimo swoich kompaktowych rozmiarów nawet wersja Compact może przewieźć 9 osób (Vivaro Electric Kombi) przy maksymalnej ładowności do 1 200 kg1. Wersja Long mierzy 4,95 m długości, a wersja Extra Long aż 5,3 m.

 

1 W zależności od wersji. Standardowa ładowność wynosi 1 000 kg.

Łączność

Systemy multimedialne
Nowoczesny system nawigacji Multimedia Navi1 z 7-calowym ekranem dotykowym i usługami nawigacji online2 poprowadzi Cię prosto do celu. Funkcje projekcji ekranu smartfona Android Auto™3,4 i Apple CarPlay™3,4 umożliwiają korzystanie z wybranych funkcji i aplikacji telefonu. 
1 Wyposażenie dodatkowe.
2 Kompatybilność i zakres funkcji mogą różnić się w zależności od typu urządzenia oraz wersji systemu operacyjnego. Projekcja ekranu smartfona z systemem operacyjnym
Android jest realizowana za pomocą funkcji Android AutoTM, a projekcja ekranu iPhone’a przez funkcję Apple CarPlayTM (w chwili publikacji niniejszego materiału producenci nie udostępniają wersji polskojęzycznych). Więcej informacji znajdziesz na stronach www.apple.com/ios/carplay/ i www.android.com/auto/. Apple CarPlay jest znakiem towarowym firmy Apple Inc., zarejestrowanym w USA i innych krajach. Android jest zarejestrowanym znakiem towarowym firmy Google.

OpelConnect1
Gama usług wspierających bezpieczną jazdę i ułatwiających kierowcy łączność ze światem. Nowoczesne technologie i powiązane z nimi usługi wprowadzają nowy poziom bezpieczeństwa i wsparcia podczas podróży, również samochodem o napędzie elektrycznym. 
  • Ochrona. Poczuj się bezpiecznie mając pod ręką takie usługi jak połączenie alarmowe, wezwanie pomocy drogowej czy informacje o statusie pojazdu.
  • Komfort. Korzystaj z funkcji zdalnych: sterowania zamkami drzwi2, uruchomienia klaksonu i świateł awaryjnych2 lub z e-funkcji zdalnych dla pojazdów elektrycznych: zarządzania i sprawdzenia poziomu naładowania akumulatora czy zdalnego ustawienia wybranych funkcji.
  • Wsparcie. Podróżuj komfortowo do celu korzystając z nawigacji online i funkcji zarządzania przejazdami.

 

1 Zakres usług może różnić się w zależności od rynku i modelu. Korzystanie z usług może wiązać się z opłatą abonamentową oraz wymagać dostępu do sieci komórkowej.

2 Planowane wprowadzenie usługi na koniec 2020 r.

Mobilne biuro

Składany stolik
Podwójne siedzenie pasażera możesz przekształcić w mobilne biuro1 z regulowanym stolikiem dla kierowcy lub pasażera. 

Korzystaj bezpiecznie i wygodnie z urządzeń mobilnych dzięki uchwytom na smartfona lub tablet1. Pod siedziskami podwójnego siedzenia pasażera znajduje się ponadto obszerny 60-litrowy schowek, gdzie możesz przechować niezbędny sprzęt czy dokumenty.

 

Wyposażenie dodatkowe.

Podgrzewane fotele
Opcjonalne podgrzewane fotele w pierwszym rzędzie uprzyjemnią podróż i zapewnią komfort w każdych warunkach. 
Schowki
W Vivaro‑e znajdziesz miejsce na wszystko, co niezbędne w pracy i w podróży. Wnętrze oferuje liczne otwarte schowki na desce rozdzielczej, obszerne kieszenie w drzwiach, mieszczące 1,5-litrową butelkę, a także chłodzony, zamykany schowek po stronie pasażera. 
Wyciszenie
Materiały zastosowane w kabinie zapewniają dodatkowe wyciszenie wnętrza, ograniczając hałas, a tym samym zwiększając komfort jazdy. 

Wspomaganie kierowcy

Asystenci kierowcy
Zachowanie pełnej czujności przez cały czas nie zawsze jest możliwe. Układ wykrywania zmęczenia kierowcy (DDS)1 analizuje styl jazdy, wykorzystując dane z kamery przedniej i monitorując ruchy kierownicy. Kiedy wykryje niepokojące zachowania, sugeruje kierowcy odpoczynek i krótką przerwę. 

Układ ostrzegania przed niezamierzoną zmianą pasa ruchu (LDW)1 ostrzega kierowcę sygnałem wizualnym i dźwiękowym w przypadku niesygnalizowanego kierunkowskazem opuszczania zajmowanego pasa ruchu. Automatyczne sterowanie światłami drogowymi Smart Beam1 przełącza między światłami drogowymi i mijania, zapobiegając oślepianiu kierowców przed Tobą. System rozpoznawania znaków ograniczenia prędkości (SSR)1 współpracuje z tempomatem i umożliwia szybkie dostosowanie prędkości pojazdu do obowiązujących ograniczeń (ISA)1.

 

1 Wyposażenie dodatkowe

Bezpieczeństwo
Wystarczy jedno naciśnięcie, aby aktywować adaptacyjny tempomat (ACC)1, który dostosowuje prędkość tak, by zachować bezpieczną odległość od poprzedzającego pojazdu. Kiedy droga będzie wolna, samochód powraca do ustalonej prędkości. 

Układ ostrzegania o pojeździe w martwym polu (SBSA)1 alarmuje kierowcę migającą ikoną w lusterku zewnętrznym, kiedy wykryje pojazd w martwym polu widzenia. Rozwiązanie to zwiększa bezpieczeństwo zwłaszcza przy manewrach wyprzedzania. System ostrzegania przed kolizją (FCA)1 monitoruje drogę przed samochodem, ostrzegając o ryzyku kolizji z innym pojazdem lub pieszym. W razie potrzeby układ automatycznego hamowania awaryjnego (AEB)1 redukuje prędkość w celu uniknięcia zderzenia.

 

1 Wyposażenie dodatkowe.

Dzięki wyświetlaczowi projekcyjnemu kierowcy (HUD), niespotykanemu dotąd w tej klasie pojazdów, podstawowe informacje o prędkości, ustawieniach tempomatu i nawigacji prezentowane są bezpośrednio w polu widzenia kierowcy. 
Kamera cofania 180°
Parkowanie i manewrowanie na ograniczonej przestrzeni jest wygodne i bezstresowe z opcjonalną panoramiczną kamerą cofania 180°, z której obraz wyświetlany jest na 7" ekranie systemu multimedialnego

Wydajność

IntelliGrip
System optymalizacji kontroli trakcji IntelliGrip, zwłaszcza w połączeniu ze specjalnymi oponami o właściwościach terenowych, zapewnia zwiększoną przyczepność na wymagającej nawierzchni, takiej jak błoto, piasek czy śnieg. 

Akcesoria Opel+

Stworzone na miarę

Dobierając odpowiednie Oryginalne Akcesoria Opel+ dostosujesz swoje Vivaro Electric do indywidualnych potrzeb i wykorzystasz w pełni jego potencjał.

 

Dostępne akcesoria mogą się różnić od przedstawionych na zdjęciach.

Wall box - wzmocniony 11 kw
Dowiedz się więcej
Przewód do stacji ładowania - 11 kw
Dowiedz się więcej
Dywaniki podłogowe
Dowiedz się więcej
Osłony przeciwwietrzne okien
Dowiedz się więcej

Dowiedz się więcej

Stwórz własną wersję
Konfigurator
Poznaj dostępne modele
Samochody od ręki
Zyskaj najlepszą cenę
Cenniki