SKIP TO CONTENT
Cechy i zalety

Poznaj praktyczną i elastyczną stronę Vivaro

Wszechstronność

Wymiary
Vivaro dostępny jest w 2 różnych długościach, pozwalających optymalnie dostosować przestrzeń ładunkową do specyfiki Twojego biznesu. 
Przyjazny dla parkingów
Drzwi przesuwne zapewniają łatwy dostęp do przestrzeni pasażerskiej lub ładunkowej, a wysokość poniżej 1,9 m1 gwarantuje bezpieczny wjazd do parkingów podziemnych.
 
Nie dotyczy wersji Long oraz wersji z ładownością do 1 400 kg.
Wersje nadwozia
Vivaro dostępny jest w 4 wersjach nadwozia, tak aby wzorowo sprostać zróżnicowanym wymaganiom klienta.
 

Furgon1 oferuje nawet 3 miejsca z przodu i sprawdzi się w regularnym przewozie ładunku, podobnie jak Furgon z podwójną kabiną2 i Furgon Załogowy i Furgon Załogowy Flex2, które pomieszczą dodatkowe 3 osoby w drugim rzędzie. Platforma3 stanowi idealną podstawę dla szerokiej gamy specjalistycznych zabudów, natomiast Vivaro Kombi1 to niezawodny van osobowy do komfortowego przewozu nawet 9 osób.

 

1 Dostępny w trzech długościach nadwozia: krótkiej (Compact), długiej (Long) i wydłużonej (Extra Long).

2 Dostępny w dwóch długościach nadwozia: długiej (Long) i wydłużonej (Extra Long).

3 Dostępny tylko z długim nadwoziem (Long).

 

Przestrzeń ładunkowa

FlexCargo®
Przegroda FlexCargo® w połączeniu z 2-osobowym siedzeniem pasażera mobilnego biura z przodu rozszerza możliwości transportowe Vivaro Furgon, umożliwiając powiększenie pojemności ładunkowej do 6,6 m3(1) oraz przewóz przedmiotów o długości nawet 4 m. 

Standardowo Vivaro z wydłużonym nadwoziem Extra Long udostępnia przestrzeń ładunkową o długości 2,86 m, a wykorzystując przegrodę FlexCargo®2 można ją powiększyć aż do 4 m.

 

1 Vivaro Furgon w wersji Extra Long z przegrodą FlexCargo® oferuje największą pojemność ładunkową: do 6,6 m3.

2 Wyposażenie dodatkowe.

Ładowność
W zależności od wybranej wersji Vivaro, ładowność wynosi od 1000 kg do 1 400 kg.  
Wymiary
Vivaro w wersji Long mierzy 4,95 m długości, a wersja Extra Long aż 5,3 m
Drzwi przesuwane

Dzięki elektrycznie sterowanym drzwiom przesuwnym1 z obu stron, z funkcją otwierania za pomocą gestu stopą1, załadunek i rozładunek towaru jest prosty i wygodny.

 

1 Wyposażenie dodatkowe.

 
Wymiary
Vivaro w wersji Comact to prawdziwy unikat w swoim segmencie: długość 4,6 m umożliwia wygodne i sprawne manewrowanie po miejskiej dżungli. 

Pomimo swoich kompaktowych rozmiarów nawet wersja Compact może przewieźć 9 osób  (Vivaro Kombi) przy maksymalnej ładowności do 1 400 kg1. Wersja Long mierzy 4,95 m długości, a wersja Extra Long aż 5,3 m.

 

1 Wyposażenie opcjonalne w zależności od wersji. Standardowa ładowność wynosi 1 000 kg.

Łączność

System multimedialny
Znajdź najkrótszą drogę do celu dzięki systemowi Multimedia Navi1 z 7" ekranem dotykowym. Ponadto zyskujesz dostęp do muzyki i innych funkcji smartfona za pośrednictwem Android Auto1,2 lub Apple CarPlay1,2
1 Wyposażenie dodatkowe.
2 Kompatybilność i zakres funkcji mogą różnić się w zależności od typu urządzenia oraz wersji systemu operacyjnego. Projekcja ekranu smartfona z systemem operacyjnym
Android jest realizowana za pomocą funkcji Android AutoTM, a projekcja ekranu iPhone’a przez funkcję Apple CarPlayTM (w chwili publikacji niniejszego materiału producenci nie udostępniają wersji polskojęzycznych). Więcej informacji znajdziesz na stronach www.apple.com/ios/carplay/ i www.android.com/auto/. Apple CarPlay jest znakiem towarowym firmy Apple Inc., zarejestrowanym w USA i innych krajach. Android jest zarejestrowanym znakiem towarowym firmy Google.

OpelConnect
Inteligentne rozwiązania z zakresu łączności i bezpieczeństwa zadbają o stały kontakt ze światem. 

Usługi takie jak połączenie alarmowe, wezwanie pomocy drogowej w ramach Opel Assistance czy funkcje nawigacji online okazać się mogą niezwykle przydatne1.

 

1 Usługi połączenia alarmowego i wezwania pomocy drogowej są dostępne jako wyposażenie dodatkowe. Korzystanie z usług może wiązać się z opłatą abonamentową oraz wymagać dostępu do sieci komórkowej.

Mobilne biuro

Składany stolik
Podwójne siedzenie pasażera możesz przekształcić w mobilne biuro1 z regulowanym stolikiem dla kierowcy lub pasażera. 

Korzystaj bezpiecznie i wygodnie z urządzeń mobilnych dzięki uchwytom na smartfona lub tablet1. Pod siedziskami podwójnego siedzenia pasażera znajduje się ponadto obszerny 60-litrowy schowek, gdzie możesz przechować niezbędny sprzęt czy dokumenty.

 

Wyposażenie dodatkowe.

Podgrzewane fotele
Opcjonalne podgrzewane fotele w pierwszym rzędzie uprzyjemnią podróż i zapewnią komfort w każdych warunkach.
 
Schowki
W Vivaro znajdziesz miejsce na wszystko, co niezbędne w pracy i w podróży. Wnętrze oferuje liczne otwarte schowki na desce rozdzielczej, obszerne kieszenie w drzwiach, mieszczące 1,5-litrową butelkę, a także chłodzony, zamykany schowek po stronie pasażera. 
Wyciszenie
Materiały zastosowane w kabinie zapewniają dodatkowe wyciszenie wnętrza, ograniczając hałas, a tym samym zwiększając komfort jazdy.
 

Bezpieczeństwo i wspomaganie kierowcy

Asystenci kierowcy
Zachowanie pełnej czujności przez cały czas nie zawsze jest możliwe. Układ wykrywania zmęczenia kierowcy (DDS)1 analizuje styl jazdy, wykorzystując dane z kamery przedniej i monitorując ruchy kierownicy. Kiedy wykryje niepokojące zachowania, sugeruje kierowcy odpoczynek i krótką przerwę. 

Układ ostrzegania przed niezamierzoną zmianą pasa ruchu (LDW)1 ostrzega kierowcę sygnałem wizualnym i dźwiękowym w przypadku niesygnalizowanego kierunkowskazem opuszczania zajmowanego pasa ruchu. Automatyczne sterowanie światłami drogowymi Smart Beam1 przełącza między światłami drogowymi i mijania, zapobiegając oślepianiu kierowców przed Tobą. System rozpoznawania znaków ograniczenia prędkości (SSR)1 współpracuje z tempomatem i umożliwia wygodne dostosowanie prędkości pojazdu do obowiązujących ograniczeń (ISA)1.

Wyposażenie dodatkowe

Bezpieczeństwo
Wystarczy jeden przycisk, aby aktywować tempomat z funkcją redukcji prędkości silnikiem1 , który dostosuje prędkość tak, by zachować określoną odległość od poprzedzającego pojazdu. Kiedy droga będzie wolna, samochód powróci do ustalonej prędkości. 

Układ ostrzegania o pojeździe w martwym polu (SBSA)1 alarmuje kierowcę migającą ikoną w lusterku zewnętrznym, kiedy wykryje pojazd w martwym polu widzenia. Rozwiązanie to zwiększa bezpieczeństwo zwłaszcza przy manewrach wyprzedzania. System ostrzegania przed kolizją (FCA)1 monitoruje drogę przed samochodem, ostrzegając o ryzyku kolizji z innym pojazdem lub pieszym. W razie potrzeby układ automatycznego hamowania awaryjnego (AEB)1 redukuje prędkość w celu uniknięcia zderzenia.

 

Wyposażenie dodatkowe

Kamera cofania 180°
Parkowanie i manewrowanie na ograniczonej przestrzeni jest wygodne i bezstresowe z opcjonalną panoramiczną kamerą cofania 180°, z której obraz wyświetlany jest na 7" ekranie systemu multimedialnego.
 
Wyświetlacz projekcyjny
Dzięki wyświetlaczowi projekcyjnemu kierowcy (HUD), niespotykanemu dotąd w tej klasie pojazdów, podstawowe informacje o prędkości, ustawieniach tempomatu i nawigacji prezentowane są bezpośrednio w polu widzenia kierowcy.
 

Wydajność

Silnik i skrzynie biegów
Jeszcze większy zasięg na jednym tankowaniu: gama wydajnych i ekonomicznych silników o mocy do 177 KM, spełniających surowe wymagania normy Euro 6d zapewnia niskie koszty eksploatacji, ograniczoną emisję spalin i imponujące osiągi.
 
Doskonale zestrojone skrzynie automatyczne i manualne przyczyniają się to płynnej, komfortowej jazdy.
Koszty użytkowania
Dzięki niskim całkowitym kosztom użytkowania Opel Vivaro dba o Twój portfel i Twój biznes.
 

Oto wybrane korzyści:

 

  • 2-letnia gwarancja sprzedawcy uniezależniona od przebiegu auta
  • Do 12 lat gwarancji sprzedawcy na perforację korozyjną nadwozia
  • 1 rok całodobowej pomocy Opel Assistance w ponad 40 krajach
  • Europejska sieć ponad 3 000 specjalistycznych punktów serwisowych służących fachową pomocą z wykorzystaniem Oryginalnych Części Opel
  • Niska emisja spalin i koszty eksploatacji
  • Długie okresy międzyprzeglądowe: co 50 000 km, co 2 lata lub według wskazania wyświetlacza serwisowego, w zależności co nastąpi pierwsze
IntelliGrip

System optymalizacji kontroli trakcji IntelliGrip1, zwłaszcza w połączeniu ze specjalnymi roboczymi oponami, zapewnia zwiększoną przyczepność na wymagającej nawierzchni, takiej jak błoto, piasek czy śnieg.

 

1 Wyposażenie opcjonalne

 
Konwersja 4x4
Aby zapewnić jeszcze lepsze właściwości terenowe Vivaro, dostępna jest konwersja 4x4 firmy Dangel1, certyfikowanego partnera marki, dostarczającego zaawansowane rozwiązania w zakresie układów napędowych. 

Ponadto dostępna jest również konwersja 4x2 firmy Dangel.

 

1 Aktywacja napędu poprzez manualne dołączenie lub odłączenie napędu tylnego.

Akcesoria Opel+

Stworzone na miarę

Wybierając odpowiednie Oryginalne Akcesoria Opel dostosujesz swoje Vivaro do indywidualnych potrzeb. 

 

Dostępne akcesoria mogą się różnić od przedstawionych na zdjęciach.

Dywaniki podłogowe
Dowiedz się więcej
Osłony przeciwwietrzne okien
Dowiedz się więcej
Przegub kulowy haka holowniczego
Dowiedz się więcej
Platforma bagażowa
Dowiedz się więcej

Kolejny krok

Stwórz własną wersję
KONFIGURATOR
Poznaj dostępne modele
Samochody od ręki
Zyskaj najlepszą cenę
Cenniki