Cechy i zalety

POZNAJ PRAKTYCZNĄ I ELASTYCZNĄ STRONĘ VIVARO.

WSZECHSTRONNOŚĆ.

WYMIARY
Nowy Vivaro dostępny jest w  3 różnych długościach,  pozwalających optymalnie dostosować przestrzeń ładunkową do specyfiki Twojego biznesu. 

Vivaro o krótkiej długości nadwozia Compact1 mierzy 4,6 m długości i świetnie sprawdzi się w warunkach miejskich, a przy tym jest wystarczająco przestronny, by pomieścić 2 europalety. W wersjach Long i Extra Long bez problemu przewieziesz aż 3 europalety.

 

1Krótkie nadwozie Compact dostępne jest dla Vivaro Furgon i Kombi.

PRZYJAZNY DLA PARKINGÓW
Elektrycznie sterowane drzwi  przesuwne zapewniają łatwy dostęp do przestrzeni pasażerskiej lub ładunkowej, a wysokość poniżej 1,9 m 1  gwarantuje bezpieczny wjazd do parkingów podziemnych.
 
Nie dotyczy wersji Long oraz wersji z ładownością do 1 400 kg.
WERSJE NADWOZIA
Nowy Vivaro  dostępny jest w 4 wersjach nadwozia,  tak aby wzorowo sprostać zróżnicowanym wymaganiom klienta.
 

Furgon1 oferuje nawet 3 miejsca z przodu i sprawdzi się w regularnym przewozie ładunku, podobnie jak Furgon z podwójną kabiną2 i Furgon załogowy2, które pomieszczą dodatkowe 3 osoby w drugim rzędzie. Platforma3 stanowi idealną podstawę dla szerokiej gamy specjalistycznych zabudów, natomiast Vivaro Kombi1 to niezawodny van osobowy do komfortowego przewozu nawet 9 osób.

 

1 Dostępny w trzech długościach nadwozia: krótkiej (Compact), długiej (Long) i wydłużonej (Extra Long).

2 Dostępny w dwóch długościach nadwozia: długiej (Long) i wydłużonej (Extra Long).

3 Dostępny tylko z długim nadwoziem (Long).

 

PRZESTRZEŃ ŁADUNKOWA.

FLEX CARGO
Przegroda FlexCargo ®  w połączeniu z 2-osobowym siedzeniem pasażera mobilnego biura z przodu rozszerza możliwości transportowe Vivaro Furgon, umożliwiając powiększenie pojemności ładunkowej do 6,6 m 3(1)  oraz przewóz przedmiotów o długości nawet 4 m. 

Standardowo Vivaro z wydłużonym nadwoziem Extra Long udostępnia przestrzeń ładunkową o długości 2,86 m, a wykorzystując przegrodę FlexCargo®można ją powiększyć aż do 4 m.

 

1 Vivaro Furgon w wersji Extra Long z przegrodą FlexCargo® oferuje największą pojemność ładunkową: do 6,6 m3.

2 Wyposażenie dodatkowe.

ŁADOWNOŚĆ

Im więcej możesz zabrać na pokład, tym mniej kursów musisz wykonać – zwłaszcza z Vivaro z maksymalną ładownością 1 400 kg1.

 

1 Wyposażenie opcjonalne w zależności od wersji. Standardowa ładowność wynosi 1 000 kg

 
DRZWI PRZESUWANE

Dzięki elektrycznie sterowanym drzwiom przesuwnym1 z obu stron, z funkcją otwierania za pomocą gestu stopą1, załadunek i rozładunek towaru jest prosty i wygodny.

 

1 Wyposażenie dodatkowe.

 
WYMIARY
Vivaro w wersji Comact to prawdziwy unikat w swoim segmencie:  długość 4,6 m  umożliwia wygodne i sprawne manewrowanie po miejskiej dżungli. 

Pomimo swoich kompaktowych rozmiarów nawet wersja Compact może przewieźć 9 osób  (Vivaro Kombi) przy maksymalnej ładowności do 1 400 kg1. Wersja Long mierzy 4,95 m długości, a wersja Extra Long aż 5,3 m.

 

1 Wyposażenie opcjonalne w zależności od wersji. Standardowa ładowność wynosi 1 000 kg.

ŁĄCZNOŚĆ.

SYSTEM MULTIMEDIALNY
Znajdź najkrótszą drogę do celu dzięki systemowi  Multimedia Navi 1  z 7" ekranem dotykowym.  Ponadto zyskujesz dostęp do muzyki i innych funkcji smartfona za pośrednictwem  Android Auto 1,2  lub  Apple CarPlay 1,2

Wyposażenie dodatkowe.

2 Kompatybilność i zakres funkcji mogą różnić się w zależności od typu urządzenia oraz wersji systemu operacyjnego. Projekcja ekranu smartfona z systemem operacyjnym

Android jest realizowana za pomocą funkcji Android AutoTM, a projekcja ekranu iPhone’a przez funkcję Apple CarPlayTM (w chwili publikacji niniejszego materiału producenci nie udostępniają wersji polskojęzycznych). Więcej informacji znajdziesz na stronach www.apple.com/ios/carplay/ i www.android.com/auto/. Apple CarPlay jest znakiem towarowym firmy Apple Inc., zarejestrowanym w USA i innych krajach. Android jest zarejestrowanym znakiem towarowym firmy Google.

OPELCONNECT
Inteligentne rozwiązania z zakresu łączności i bezpieczeństwa  zadbają o stały kontakt ze światem. 

Usługi takie jak połączenie alarmowe, wezwanie pomocy drogowej w ramach Opel Assistance czy funkcje nawigacji online okazać się mogą niezwykle przydatne1.

 

1 Usługi połączenia alarmowego i wezwania pomocy drogowej są dostępne jako wyposażenie dodatkowe. Wprowadzenie rozszerzonego pakietu usług OpelConnect planowane jest od października 2019 r. Korzystanie z usług może wiązać się z opłatą abonamentową oraz wymagać dostępu do sieci komórkowej.

MOBILNE BIURO.

SKŁADANY STOLIK
Podwójne siedzenie pasażera możesz przekształcić w mobilne biuro 1  z  regulowanym stolikiem  dla kierowcy lub pasażera. 

Korzystaj bezpiecznie i wygodnie z urządzeń mobilnych dzięki uchwytom na smartfona lub tablet1. Pod siedziskami podwójnego siedzenia pasażera znajduje się ponadto obszerny 60-litrowy schowek, gdzie możesz przechować niezbędny sprzęt czy dokumenty.

 

Wyposażenie dodatkowe.

PODGRZEWANE FOTELE
Opcjonalne  podgrzewane fotele  w pierwszym rzędzie uprzyjemnią podróż i zapewnią komfort w każdych warunkach.
 
SCHOWKI
W Nowym Vivaro znajdziesz miejsce na wszystko, co niezbędne w pracy i w podróży. Wnętrze oferuje liczne otwarte schowki na desce rozdzielczej, obszerne kieszenie w drzwiach, mieszczące 1,5-litrową butelkę, a także  chłodzony, zamykany schowek  po stronie pasażera. 
WYCISZENIE
Materiały zastosowane w kabinie zapewniają  dodatkowe wyciszenie wnętrza,  ograniczając hałas, a tym samym zwiększając komfort jazdy.
 

WSPOMAGANIE KIEROWCY.

ASYSTENCI KIEROWCY
Zachowanie pełnej czujności przez cały czas nie zawsze jest możliwe.  Układ wykrywania zmęczenia kierowcy  (DDS)1 analizuje styl jazdy, wykorzystując dane z kamery przedniej i monitorując ruchy kierownicy. Kiedy wykryje niepokojące zachowania, sugeruje kierowcy odpoczynek i krótką przerwę. 

Układ ostrzegania przed niezamierzoną zmianą pasa ruchu (LDW)1 ostrzega kierowcę sygnałem wizualnym i dźwiękowym w przypadku niesygnalizowanego kierunkowskazem opuszczania zajmowanego pasa ruchu. Automatyczne sterowanie światłami drogowymi Smart Beam1 przełącza między światłami drogowymi i mijania, zapobiegając oślepianiu kierowców przed Tobą. System rozpoznawania znaków ograniczenia prędkości (SSR)1 współpracuje z tempomatem i umożliwia wygodne dostosowanie prędkości pojazdu do obowiązujących ograniczeń (ISA)1.

Wyposażenie dodatkowe

BEZPIECZEŃSTWO
Wystarczy jeden przycisk, aby aktywować  adaptacyjny tempomat  (ACC) 1 , który dostosuje prędkość tak, by zachować określoną odległość od poprzedzającego pojazdu. Kiedy droga będzie wolna, samochód powróci do ustalonej prędkości. 

Układ ostrzegania o pojeździe w martwym polu (SBSA)1 alarmuje kierowcę migającą ikoną w lusterku zewnętrznym, kiedy wykryje pojazd w martwym polu. Rozwiązanie to zwiększa bezpieczeństwo zwłaszcza przy manewrach wyprzedzania. System ostrzegania przed kolizją (FCA)1 monitoruje drogę przed samochodem, ostrzegając o ryzyku kolizji z innym pojazdem lub pieszym. W razie potrzeby układ automatycznego hamowania awaryjnego (AEB)1 redukuje prędkość w celu uniknięcia zderzenia.

 

Wyposażenie dodatkowe

WYŚWIETLACZ PROJEKCYJNY
Dzięki  wyświetlaczowi projekcyjnemu kierowcy  (HUD), niespotykanemu dotąd w tej klasie pojazdów, podstawowe informacje o prędkości, ustawieniach tempomatu i nawigacji prezentowane są bezpośrednio w polu widzenia kierowcy.
 
KAMERA COFANIA 180°
Parkowanie i manewrowanie na ograniczonej przestrzeni jest wygodne i bezstresowe z opcjonalną  panoramiczną kamerą cofania 180°,  z której obraz wyświetlany jest na  7" ekranie systemu multimedialnego.
 

WYDAJNOŚĆ.

SILNIK I SKRZYNIE BIEGÓW
Jeszcze większy zasięg na jednym tankowaniu: gama  wydajnych i ekonomicznych silników  o mocy do 177 KM, spełniających surowe wymagania normy  Euro 6d-TEMP,  zapewnia niskie koszty eksploatacji, ograniczoną emisję spalin i imponujące osiągi.
 
Doskonale zestrojone skrzynie automatyczne i manualne przyczyniają się to płynnej, komfortowej jazdy.
KOSZTY UŻYTKOWANIA
Dzięki  niskim całkowitym kosztom użytkowania  Opel Vivaro dba o Twój portfel i Twój biznes.
 

Oto wybrane korzyści:

 

  • 2-letnia gwarancja sprzedawcy uniezależniona od przebiegu auta
  • Do 12 lat gwarancji sprzedawcy na perforację korozyjną nadwozia
  • 1 rok całodobowej pomocy Opel Assistance w ponad 40 krajach
  • Europejska sieć ponad 3 000 specjalistycznych punktów serwisowych służących fachową pomocą z wykorzystaniem Oryginalnych Części Opel
  • Niska emisja spalin i koszty eksploatacji
  • Długie okresy międzyprzeglądowe: co 50 000 km, co 2 lata lub według wskazania wyświetlacza serwisowego, w zależności co nastąpi pierwsze
INTELLIGRIP

System optymalizacji kontroli trakcji IntelliGrip1, zwłaszcza w połączeniu ze specjalnymi roboczymi oponami, zapewnia zwiększoną przyczepność na wymagającej nawierzchni, takiej jak błoto, piasek czy śnieg.

 

1 Wyposażenie opcjonalne

 
KONWERSJA 4X4
Aby zapewnić jeszcze lepsze właściwości terenowe Nowego Vivaro, dostępna jest  konwersja 4x4 firmy Dangel1,  certyfikowanego partnera marki, dostarczającego zaawansowane rozwiązania w zakresie układów napędowych. 

Ponadto dostępna jest również konwersja 4x2 firmy Dangel.

 

1 Aktywacja napędu poprzez manualne dołączenie lub odłączenie napędu tylnego.

AKCESORIA OPEL+.

Stworzone na miarę.

Wybierając odpowiednie Oryginalne Akcesoria Opel dostosujesz swoje Vivaro do indywidualnych potrzeb. 

 

Dostępne akcesoria mogą się różnić od przedstawionych na zdjęciach.

Load compartment protection kit
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
Towing hitch with ball
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
Platforma bagażowa
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

KOLEJNY KROK.