SKIP TO CONTENT
Cechy i zalety

Wszechstronność i elegancja

Wszechstronność

Nawet 9 miejsc
Zafira Electric Life zachwyca możliwościami konfiguracji wnętrza w służbie codzienności. 

Wybierając Zafirę Electric Life w wersji 9-miejscowej1 masz pewność, że znajdzie się w niej miejsce dla każdego, bez względu na to czy planujesz spotkanie służbowe w drodze czy wypad z przyjaciółmi za miasto.

 

1 Wyposażenie dodatkowe.

Aranżacja foteli
Elastyczność i komfort to najważniejsze zalety Zafiry Electric Life. Fotele w 2. i 3. rzędzie przesuwają się do przodu lub do tyłu, zwiększając odpowiednio ilość miejsca na nogi. 

Swobodny dostęp

Open & start

System automatycznego odblokowywania zamków drzwi i sterowania zapłonem Open&Start1 to ogromne udogodnienie. Wsiadasz i uruchamiasz silnik, nie używając kluczyka. Wystarczy, że masz go w torbie czy kieszeni, po prostu przy sobie. 

 

1 Wyposażenie standardowe lub dodatkowe w zależności od wersji.

 
Łatwy dostęp
Mniejsze przedmioty wygodnie umieścisz w bagażniku przez niezależnie otwierane okno w podnoszonych do góry tylnych drzwiach. 
Wymiary
Równowaga pomiędzy kompaktowymi wymiarami a przestronnym, elastycznym wnętrzem to niewątpliwa zaleta Zafiry Electric Life, dostępnej w trzech długościach nadwozia. 

Zafira Life dostępna jest w trzech długościach nadwozia: krótkiej 4,6 m (Compact), długiej 4,95 m (Long) i wydłużonej 5,3 m (Extra Long). Każda z tych wersji ma około 1,90 m1 wysokości, dzięki czemu bezproblemowo wjeżdża w miejsca o ograniczonej wysokości, na przykład na parkingi podziemne.

 

1 Nie dotyczy wersji z maksymalną ładownością 1 200 kg.

Bezpieczeństwo i innowacje

Poduszki powietrzne

Zafira Life traktuje bezpieczeństwo wszystkich pasażerów niezwykle poważnie. Dba o to m.in. zestaw przednich i bocznych poduszek powietrznych kierowcy i pasażera oraz poduszki kurtynowe w drugim i trzecim rzędzie1.

 

1 Wyposażenie dodatkowe.

 
Reflektory ksenonowe
Opcjonalne reflektory ksenonowe wyposażone w światła do jazdy dziennej LED nie tylko świetnie się prezentują, ale również zwiększają bezpieczeństwo. 
Isofix
Fotele w drugim i trzecim rzędzie Zafiry Electric Life można wyposażyć w zaczepy Isofix, umożliwiając bezpieczne zamontowanie aż 6 fotelików dla dzieci. 
Kamery

Wielofunkcyjne kamery1 ulokowane z przodu i z tyłu nadwozia wspomagają funkcjonowanie systemów bezpieczeństwa, takich jak układ rozpoznawania znaków ograniczenia prędkości (SSR)1, system wykrywania zmęczenia kierowcy (DDS)1, czy też ułatwiają parkowanie.

 

1 Wyposażenie dodatkowe.

 
Systemy bezpieczeństwa
Tempomat z funkcją ogranicznika prędkości dostosowuje prędkość jazdy do ruchu na drodze. 

W przypadku wykrycia zagrożenia układ automatycznego hamowania awaryjnego (AEB)1 przyhamowuje pojazd automatycznie, aby uniknąć lub zminimalizować skutki potencjalnej kolizji. System ostrzegania o pojeździe w martwym polu (SBSA)1 ostrzega prowadzącego, migającą diodą w lusterku zewnętrznym, o pojeździe znajdującym się w martwej strefie widzenia na sąsiednim pasie. Układ ostrzegania przed kolizją (FCA)1 monitoruje drogę przed pojazdem i ostrzega kierowcę o potencjalnym zagrożeniu.

 

1 Wyposażenie dodatkowe.

Wsparcie kierowcy
Układ ostrzegania o niezamierzonej zmianie pasa ruchu (LDW)ostrzega kierowcę sygnałem dźwiękowym i wizualnym o niesygnalizowanym kierunkowskazem opuszczaniu zajmowanego pasa. 

Układ wykrywania zmęczenia kierowcy (DDS)1, współpracując z kamerą przednią, monitoruje tor jazdy i kąt skrętu kierownicy, aby zidentyfikować poziom zmęczenia kierowcy i przypomnieć mu o niezbędnej przerwie w podróży. Układ dostosowywania prędkości jazdy (ISA)1 współpracuje z systemem rozpoznawania znaków ograniczenia prędkości (SSR)1 i tempomatem, umożliwiając automatyczne dostosowanie prędkości do obowiązujących ograniczeń.

 

1 Wyposażenie dodatkowe.

Oświetlenie

Inteligentny system Smart Beam w Zafirze Electric Life automatycznie przełącza światła drogowe na mijania, gdy wykryje pojazd z przodu. 

 

1 Wyposażenie dodatkowe.

 

Salon na kołach

Klimatyzacja sterowana elektronicznie

Zapomnij o negocjacjach pasażerów dotyczących optymalnej temperatury wnętrza. Dwustrefowa klimatyzacja sterowana elektronicznie1 umożliwia pasażerom z przodu i w tylnych rzędach ustawienie indywidualnych parametrów.

 

1 Wyposażenie dodatkowe.

 

Łączność

OpelConnect1
Gama usług wspierających bezpieczną jazdę i ułatwiających kierowcy łączność ze światem. Nowoczesne technologie i powiązane z nimi usługi wprowadzają nowy poziom bezpieczeństwa i wsparcia podczas podróży, również samochodem o napędzie elektrycznym. 
  • Ochrona. Poczuj się bezpiecznie mając pod ręką takie usługi jak połączenie alarmowe, wezwanie pomocy drogowej czy informacje o statusie pojazdu.
  • Komfort. Korzystaj z funkcji zdalnych: sterowania zamkami drzwi2, uruchomienia klaksonu i świateł awaryjnych2 lub z e-funkcji zdalnych dla pojazdów elektrycznych: zarządzania i sprawdzenia poziomu naładowania akumulatora czy zdalnego ustawienia wybranych funkcji.
  • Wsparcie. Podróżuj komfortowo do celu korzystając z nawigacji online i funkcji zarządzania przejazdami.

 

1 Zakres usług może różnić się w zależności od rynku i modelu. Korzystanie z usług może wiązać się z opłatą abonamentową oraz wymagać dostępu do sieci komórkowej.

2 Planowane wprowadzenie usługi na koniec 2020 r.

Właściwości jezdne

Prowadzenie
Nie daj się zwieść jej wymiarom – Zafira Electric Life prowadzi się płynnie, jest dynamiczna i daje radość z jazdy, której zwykle oczekujesz od Opla. 
IntelliGrip

Responsywny system optymalizacji trakcji IntelliGrip1 w Zafirze Electric Life zwiększa przyczepność kół napędzanych do podłoża, a co za tym idzie również bezpieczeństwo jazdy. 

 

1 Wyposażenie dodatkowe.

 

Opel+ akcesoria

Stworzone na miarę

Dobierając odpowiednie Oryginalne Opel+ Akcesoria dostosujesz swoją Zafirę Electric Life do indywidualnych potrzeb i wykorzystasz w pełni jej potencjał.

 

Dostępne akcesoria mogą się różnić od przedstawionych na zdjęciach.

Wall Box - 7,4 kW
Dowiedz się więcej
Przewód do stacji ładowania - 11 kW
Dowiedz się więcej
Hak holowniczy
Dowiedz się więcej
Osłony przeciwwietrzne okien
Dowiedz się więcej
Dywaniki podłogowe
Dowiedz się więcej
Uchwyty rowerowe
Dowiedz się więcej
Pojemniki dachowe
Dowiedz się więcej

Co dalej?

Stwórz własną wersję
KONFIGURATOR
Poznaj dostępne modele
Samochody od ręki
Zyskaj najlepszą cenę
Cenniki