Cechy i zalety

WSZECHSTRONNOŚĆ I ELEGANCJA.

WSZECHSTRONNOŚĆ.

NAWET 9 MIEJSC
Zafira‑e Life zachwyca możliwościami konfiguracji wnętrza w służbie codzienności. 

Wybierając Zafirę-e Life w wersji 9-miejscowej1 masz pewność, że znajdzie się w niej miejsce dla każdego, bez względu na to czy planujesz spotkanie służbowe w drodze czy wypad z przyjaciółmi za miasto.

 

1 Wyposażenie dodatkowe.

ARANŻACJA FOTELI
Elastyczność i komfort to najważniejsze zalety Zafiry‑e Life. Fotele w 2. i 3. rzędzie przesuwają się do przodu lub do tyłu, zwiększając odpowiednio ilość miejsca na nogi. 
1 W zależności od wersji.

SWOBODNY DOSTĘP.

DRZWI PRZESUWANE

Elektrycznie sterowane drzwi przesuwane1 po obu stronach nadwozia ułatwiają pasażerom zajęcie miejsc na tylnych siedzeniach.

 

1 Wyposażenie dodatkowe.

 
Specjalne czujniki umożliwiają otwieranie drzwi bez użycia rąk - doskonałe rozwiązanie, gdy masz je czymś zajęte.
OPEN & START

System automatycznego odblokowywania zamków drzwi i sterowania zapłonem Open&Start1 to ogromne udogodnienie. Wsiadasz i uruchamiasz silnik, nie używając kluczyka. Wystarczy, że masz go w torbie czy kieszeni, po prostu przy sobie. 

 

1 Wyposażenie standardowe lub dodatkowe w zależności od wersji.

 
ŁATWY DOSTĘP
Mniejsze przedmioty wygodnie umieścisz w bagażniku przez niezależnie otwierane okno w podnoszonych do góry tylnych drzwiach. 
WYMIARY
Równowaga pomiędzy kompaktowymi wymiarami a przestronnym, elastycznym wnętrzem to niewątpliwa zaleta Zafiry‑e Life, dostępnej w trzech długościach nadwozia. 

Zafira Life dostępna jest w trzech długościach nadwozia: krótkiej 4,6 m (Compact), długiej 4,95 m (Long) i wydłużonej 5,3 m (Extra Long). Każda z tych wersji ma około 1,90 m1 wysokości, dzięki czemu bezproblemowo wjeżdża w miejsca o ograniczonej wysokości, na przykład na parkingi podziemne.

 

1 Nie dotyczy wersji z maksymalną ładownością 1 400 kg.

BEZPIECZEŃSTWO I INNOWACJE.

PODUSZKI POWIETRZNE

Zafira Life traktuje bezpieczeństwo wszystkich pasażerów niezwykle poważnie. Dba o to m.in. zestaw przednich i bocznych poduszek powietrznych kierowcy i pasażera oraz poduszki kurtynowe w drugim i trzecim rzędzie1.

 

1 Wyposażenie dodatkowe.

 
REFLEKTORY KSENONOWE
Opcjonalne reflektory ksenonowe wyposażone w światła do jazdy dziennej LED nie tylko świetnie się prezentują, ale również zwiększają bezpieczeństwo. 
ISOFIX

Fotele w drugim i trzecim rzędzie Zafiry‑e Life można wyposażyć w zaczepy Isofix1, umożliwiając bezpieczne zamontowanie aż 6 fotelików dla dzieci.

 

Wyposażenie standardowe lub dodatkowe w zależności od wersji.

 
KAMERY

Wielofunkcyjne kamery1 ulokowane z przodu i z tyłu nadwozia wspomagają funkcjonowanie systemów bezpieczeństwa, takich jak układ rozpoznawania znaków ograniczenia prędkości (SSR)1, system wykrywania zmęczenia kierowcy (DDS)1, czy też ułatwiają parkowanie.

 

1 Wyposażenie dodatkowe.

 
SYSTEMY BEZPIECZEŃSTWA
Tempomat z funkcją ogranicznika prędkości dostosowuje prędkość jazdy do ruchu na drodze. 

W przypadku wykrycia zagrożenia układ automatycznego hamowania awaryjnego (AEB)1 przyhamowuje pojazd automatycznie, aby uniknąć lub zminimalizować skutki potencjalnej kolizji. System ostrzegania o pojeździe w martwym polu (SBSA)1 ostrzega prowadzącego, migającą diodą w lusterku zewnętrznym, o pojeździe znajdującym się w martwej strefie widzenia na sąsiednim pasie. Układ ostrzegania przed kolizją (FCA)1 monitoruje drogę przed pojazdem i ostrzega kierowcę o potencjalnym zagrożeniu.

 

1 Wyposażenie dodatkowe.

WSPARCIE KIEROWCY
Układ ostrzegania o niezamierzonej zmianie pasa ruchu (LDW)ostrzega kierowcę sygnałem dźwiękowym i wizualnym o niesygnalizowanym kierunkowskazem opuszczaniu zajmowanego pasa. 

Układ wykrywania zmęczenia kierowcy (DDS)1, współpracując z kamerą przednią, monitoruje tor jazdy i kąt skrętu kierownicy, aby zidentyfikować poziom zmęczenia kierowcy i przypomnieć mu o niezbędnej przerwie w podróży. Układ dostosowywania prędkości jazdy (ISA)1 współpracuje z systemem rozpoznawania znaków ograniczenia prędkości (SSR)1 i tempomatem, umożliwiając automatyczne dostosowanie prędkości do obowiązujących ograniczeń.

 

1 Wyposażenie dodatkowe.

WYŚWIETLACZ PROJEKCYJNY

Wyświetlacz projekcyjny kierowcy (HUD)1 prezentuje na linii wzroku prowadzącego najważniejsze dane takie jak prędkość, wskazania nawigacji czy tempomatu. 

 

1 Wyposażenie standardowe lub dodatkowe w zależności od wersji.

 
OŚWIETLENIE

Inteligentny system Smart Beam1 w Zafirze-e Life automatycznie przełącza światła drogowe na mijania, gdy wykryje pojazd z przodu. 

 

1 Wyposażenie dodatkowe.

 

SALON NA KOŁACH.

PANORAMICZNE OKNO DACHOWE

W dzień duże okno dachowe1 wpuszcza do wnętrza mnóstwo naturalnego światła, a nocą pozwala podziwiać gwiazdy. Wystarczy zasunąć roletę, aby cieszyć się aurą sprzyjającą relaksowi. 

 

1 Wyposażenie dodatkowe.

 
NIEZWYKŁY KOMFORT
Komfort najwyższej klasy - kierowca i pasażer mogą rozkoszować się relaksującym masażem dzięki funkcji wbudowanej w fotele przednie1

Bez względu na aurę na zewnątrz podróżujesz w przytulnym wnętrzu z poczuciem komfortu i luksusu.

 

1 Funkcja dostępna tylko w fotelach pokrytych tapicerką skórzaną.

KLIMATYZACJA STEROWANA ELEKTRONICZNIE

Zapomnij o negocjacjach pasażerów dotyczących optymalnej temperatury wnętrza. Dwustrefowa klimatyzacja sterowana elektronicznie1 umożliwia pasażerom z przodu i w tylnych rzędach ustawienie indywidualnych parametrów.

 

1 Wyposażenie standardowe lub dodatkowe w zależności od wersji.

 

ŁĄCZNOŚĆ.

SYSTEM MULTIMEDIALNY
Nowoczesny system nawigacji Multimedia Navi1 z 7‑calowym ekranem dotykowym i usługami nawigacji online2 poprowadzi Cię prosto do celu. Funkcje projekcji ekranu smartfona Android Auto3,4 i Apple CarPlay3,4 umożliwiają korzystanie z wybranych funkcji i aplikacji telefonu, na przykład słuchanie ulubionje muzyki. 

1 Wyposażenie dodatkowe.

2 Nawigacja online obejmuje następujące usługi: utrudnienia w ruchu drogowym, ceny paliw, dostępność parkingów, wyszukiwanie online ciekawych miejsc (POI) i  stacji ładowania pojazdów elektrycznych oraz komunikaty o strefach niebezpiecznych (niedostępne w Niemczech i Szwajcarii).

3 Projekcja ekranu smartfona z systemem operacyjnym Android jest realizowana za pomocą funkcji Android AutoTM, a projekcja ekranu iPhone'a przez funkcję Apple CarPlayTM (w chwili publikacji niniejszego materiału producenci nie udostępniają wersji polskojęzycznych). Więcej informacji znajdziesz na stronach www.apple.com/ios/carplay/ i www.android.com/auto/. Apple CarPlay jest znakiem towarowym firmy Apple Inc., zarejestrowanym w USA i innych krajach. Android jest zarejestrowanym znakiem towarowym firmy Google Inc.

4 Kompatybilność i zakres funkcji mogą różnić się w zależności od typu urządzenia oraz wersji systemu operacyjnego. 

OPELCONNECT1
Gama usług wspierających bezpieczną jazdę i ułatwiających kierowcy łączność ze światem. Nowoczesne technologie i powiązane z nimi usługi wprowadzają nowy poziom bezpieczeństwa i wsparcia podczas podróży, również samochodem o napędzie elektrycznym. 
  • Ochrona. Poczuj się bezpiecznie mając pod ręką takie usługi jak połączenie alarmowe, wezwanie pomocy drogowej czy informacje o statusie pojazdu.
  • Komfort. Korzystaj z funkcji zdalnych: sterowania zamkami drzwi2, uruchomienia klaksonu i świateł awaryjnych2 lub z e-funkcji zdalnych dla pojazdów elektrycznych: zarządzania i sprawdzenia poziomu naładowania akumulatora czy zdalnego ustawienia wybranych funkcji.
  • Wsparcie. Podróżuj komfortowo do celu korzystając z nawigacji online i funkcji zarządzania przejazdami.

 

1 Zakres usług może różnić się w zależności od rynku i modelu. Korzystanie z usług może wiązać się z opłatą abonamentową oraz wymagać dostępu do sieci komórkowej.

2 Planowane wprowadzenie usługi na koniec 2020 r.

WŁAŚCIWOŚCI JEZDNE.

PROWADZENIE
Nie daj się zwieść jej wymiarom – Zafira-e Life prowadzi się płynnie, jest dynamiczna i daje radość z jazdy, której zwykle oczekujesz od Opla. 
INTELLIGRIP

Responsywny system optymalizacji trakcji IntelliGrip1 w Zafirze-e Life zwiększa przyczepność kół napędzanych do podłoża, a co za tym idzie również bezpieczeństwo jazdy. 

 

1 Wyposażenie dodatkowe.

 

AKCESORIA OPEL+.

Stworzone na miarę.

Dobierając odpowiednie oryginalne akcesoria dostosujesz swoją Zafirę Life do indywidualnych potrzeb i wykorzystasz w pełni jej potencjał.

 

Dostępne akcesoria mogą się różnić od przedstawionych na zdjęciach.

CO DALEJ?