SKIP TO CONTENT
SKIP TO CONTENT
Cechy i zalety

Wszechstronność i elegancja

Wszechstronność

Nawet 9 miejsc
Zafira‑e Life zachwyca możliwościami konfiguracji wnętrza w służbie codzienności. 

Wybierając Zafirę-e Life w wersji 9-miejscowej1 masz pewność, że znajdzie się w niej miejsce dla każdego, bez względu na to czy planujesz spotkanie służbowe w drodze czy wypad z przyjaciółmi za miasto.

 

1 Wyposażenie dodatkowe.

Aranżacja foteli
Elastyczność i komfort to najważniejsze zalety Zafiry‑e Life. Fotele w 2. i 3. rzędzie przesuwają się do przodu lub do tyłu, zwiększając odpowiednio ilość miejsca na nogi. 

Swobodny dostęp

Drzwi przesuwane

Elektrycznie sterowane drzwi przesuwane1 po obu stronach nadwozia ułatwiają pasażerom zajęcie miejsc na tylnych siedzeniach.

 

1 Wyposażenie dodatkowe.

 
Specjalne czujniki umożliwiają otwieranie drzwi bez użycia rąk - doskonałe rozwiązanie, gdy masz je czymś zajęte.
Open & start

System automatycznego odblokowywania zamków drzwi i sterowania zapłonem Open&Start1 to ogromne udogodnienie. Wsiadasz i uruchamiasz silnik, nie używając kluczyka. Wystarczy, że masz go w torbie czy kieszeni, po prostu przy sobie. 

 

1 Wyposażenie standardowe lub dodatkowe w zależności od wersji.

 
Łatwy dostęp
Mniejsze przedmioty wygodnie umieścisz w bagażniku przez niezależnie otwierane okno w podnoszonych do góry tylnych drzwiach. 
Wymiary
Równowaga pomiędzy kompaktowymi wymiarami a przestronnym, elastycznym wnętrzem to niewątpliwa zaleta Zafiry‑e Life, dostępnej w trzech długościach nadwozia. 

Zafira Life dostępna jest w trzech długościach nadwozia: krótkiej 4,6 m (Compact), długiej 4,95 m (Long) i wydłużonej 5,3 m (Extra Long). Każda z tych wersji ma około 1,90 m1 wysokości, dzięki czemu bezproblemowo wjeżdża w miejsca o ograniczonej wysokości, na przykład na parkingi podziemne.

 

1 Nie dotyczy wersji z maksymalną ładownością 1 200 kg.

Bezpieczeństwo i innowacje

Poduszki powietrzne

Zafira Life traktuje bezpieczeństwo wszystkich pasażerów niezwykle poważnie. Dba o to m.in. zestaw przednich i bocznych poduszek powietrznych kierowcy i pasażera oraz poduszki kurtynowe w drugim i trzecim rzędzie1.

 

1 Wyposażenie dodatkowe.

 
Reflektory ksenonowe
Opcjonalne reflektory ksenonowe wyposażone w światła do jazdy dziennej LED nie tylko świetnie się prezentują, ale również zwiększają bezpieczeństwo. 
Isofix

Fotele w drugim i trzecim rzędzie Zafiry‑e Life można wyposażyć w zaczepy Isofix1, umożliwiając bezpieczne zamontowanie aż 6 fotelików dla dzieci.

 

Wyposażenie standardowe lub dodatkowe w zależności od wersji.

 
Kamery

Wielofunkcyjne kamery1 ulokowane z przodu i z tyłu nadwozia wspomagają funkcjonowanie systemów bezpieczeństwa, takich jak układ rozpoznawania znaków ograniczenia prędkości (SSR)1, system wykrywania zmęczenia kierowcy (DDS)1, czy też ułatwiają parkowanie.

 

1 Wyposażenie dodatkowe.

 
Wyświetlacz projekcyjny

Wyświetlacz projekcyjny kierowcy (HUD)1 prezentuje na linii wzroku prowadzącego najważniejsze dane takie jak prędkość, wskazania nawigacji czy tempomatu. 

 

1 Wyposażenie standardowe lub dodatkowe w zależności od wersji.

 
Systemy bezpieczeństwa
Tempomat z funkcją ogranicznika prędkości dostosowuje prędkość jazdy do ruchu na drodze. 

W przypadku wykrycia zagrożenia układ automatycznego hamowania awaryjnego (AEB)1 przyhamowuje pojazd automatycznie, aby uniknąć lub zminimalizować skutki potencjalnej kolizji. System ostrzegania o pojeździe w martwym polu (SBSA)1 ostrzega prowadzącego, migającą diodą w lusterku zewnętrznym, o pojeździe znajdującym się w martwej strefie widzenia na sąsiednim pasie. Układ ostrzegania przed kolizją (FCA)1 monitoruje drogę przed pojazdem i ostrzega kierowcę o potencjalnym zagrożeniu.

 

1 Wyposażenie dodatkowe.

Wsparcie kierowcy
Układ ostrzegania o niezamierzonej zmianie pasa ruchu (LDW)ostrzega kierowcę sygnałem dźwiękowym i wizualnym o niesygnalizowanym kierunkowskazem opuszczaniu zajmowanego pasa. 

Układ wykrywania zmęczenia kierowcy (DDS)1, współpracując z kamerą przednią, monitoruje tor jazdy i kąt skrętu kierownicy, aby zidentyfikować poziom zmęczenia kierowcy i przypomnieć mu o niezbędnej przerwie w podróży. Układ dostosowywania prędkości jazdy (ISA)1 współpracuje z systemem rozpoznawania znaków ograniczenia prędkości (SSR)1 i tempomatem, umożliwiając automatyczne dostosowanie prędkości do obowiązujących ograniczeń.

 

1 Wyposażenie dodatkowe.

Oświetlenie

Inteligentny system Smart Beam1 w Zafirze-e Life automatycznie przełącza światła drogowe na mijania, gdy wykryje pojazd z przodu. 

 

1 Wyposażenie dodatkowe.

 

Salon na kołach

Panoramiczne okno dachowe

W dzień duże okno dachowe1 wpuszcza do wnętrza mnóstwo naturalnego światła, a nocą pozwala podziwiać gwiazdy. Wystarczy zasunąć roletę, aby cieszyć się aurą sprzyjającą relaksowi. 

 

1 Wyposażenie dodatkowe.

 
Niezwykły komfort
Komfort najwyższej klasy - kierowca i pasażer mogą rozkoszować się relaksującym masażem dzięki funkcji wbudowanej w fotele przednie1

Bez względu na aurę na zewnątrz podróżujesz w przytulnym wnętrzu, na podgrzewanych fotelach przednich1, z poczuciem luksusu.

 

1 Funkcja dostępna z fotelami pokrytymi tapicerką skórzaną.

Klimatyzacja sterowana elektronicznie

Zapomnij o negocjacjach pasażerów dotyczących optymalnej temperatury wnętrza. Dwustrefowa klimatyzacja sterowana elektronicznie1 umożliwia pasażerom z przodu i w tylnych rzędach ustawienie indywidualnych parametrów.

 

1 Wyposażenie standardowe lub dodatkowe w zależności od wersji.

 

Łączność

System multimedialny
Nowoczesny system nawigacji Multimedia Navi1 z 7‑calowym ekranem dotykowym i usługami nawigacji online2 poprowadzi Cię prosto do celu. Funkcje projekcji ekranu smartfona Android Auto3,4 i Apple CarPlay3,4 umożliwiają korzystanie z wybranych funkcji i aplikacji telefonu, na przykład słuchanie ulubionje muzyki. 

1 Wyposażenie dodatkowe.

2 Nawigacja online obejmuje następujące usługi: utrudnienia w ruchu drogowym, ceny paliw, dostępność parkingów, wyszukiwanie online ciekawych miejsc (POI) i  stacji ładowania pojazdów elektrycznych oraz komunikaty o strefach niebezpiecznych (niedostępne w Niemczech i Szwajcarii).

3 Projekcja ekranu smartfona z systemem operacyjnym Android jest realizowana za pomocą funkcji Android AutoTM, a projekcja ekranu iPhone'a przez funkcję Apple CarPlayTM (w chwili publikacji niniejszego materiału producenci nie udostępniają wersji polskojęzycznych). Więcej informacji znajdziesz na stronach www.apple.com/ios/carplay/ i www.android.com/auto/. Apple CarPlay jest znakiem towarowym firmy Apple Inc., zarejestrowanym w USA i innych krajach. Android jest zarejestrowanym znakiem towarowym firmy Google Inc.

4 Kompatybilność i zakres funkcji mogą różnić się w zależności od typu urządzenia oraz wersji systemu operacyjnego. 

OpelConnect1
Gama usług wspierających bezpieczną jazdę i ułatwiających kierowcy łączność ze światem. Nowoczesne technologie i powiązane z nimi usługi wprowadzają nowy poziom bezpieczeństwa i wsparcia podczas podróży, również samochodem o napędzie elektrycznym. 
  • Ochrona. Poczuj się bezpiecznie mając pod ręką takie usługi jak połączenie alarmowe, wezwanie pomocy drogowej czy informacje o statusie pojazdu.
  • Komfort. Korzystaj z funkcji zdalnych: sterowania zamkami drzwi2, uruchomienia klaksonu i świateł awaryjnych2 lub z e-funkcji zdalnych dla pojazdów elektrycznych: zarządzania i sprawdzenia poziomu naładowania akumulatora czy zdalnego ustawienia wybranych funkcji.
  • Wsparcie. Podróżuj komfortowo do celu korzystając z nawigacji online i funkcji zarządzania przejazdami.

 

1 Zakres usług może różnić się w zależności od rynku i modelu. Korzystanie z usług może wiązać się z opłatą abonamentową oraz wymagać dostępu do sieci komórkowej.

2 Planowane wprowadzenie usługi na koniec 2020 r.

Właściwości jezdne

Prowadzenie
Nie daj się zwieść jej wymiarom – Zafira-e Life prowadzi się płynnie, jest dynamiczna i daje radość z jazdy, której zwykle oczekujesz od Opla. 
IntelliGrip

Responsywny system optymalizacji trakcji IntelliGrip1 w Zafirze-e Life zwiększa przyczepność kół napędzanych do podłoża, a co za tym idzie również bezpieczeństwo jazdy. 

 

1 Wyposażenie dodatkowe.

 

Opel+ akcesoria

Stworzone na miarę

Dobierając odpowiednie Oryginalne Opel+ Akcesoria dostosujesz swoją Zafirę-e Life do indywidualnych potrzeb i wykorzystasz w pełni jej potencjał.

 

Dostępne akcesoria mogą się różnić od przedstawionych na zdjęciach.

Wall Box - 7,4 kW
Dowiedz się więcej
Przewód do stacji ładowania - 11 kW
Dowiedz się więcej
Hak holowniczy
Dowiedz się więcej
Osłony przeciwwietrzne okien
Dowiedz się więcej
Dywaniki podłogowe
Dowiedz się więcej
Uchwyty rowerowe
Dowiedz się więcej
Pojemniki dachowe
Dowiedz się więcej

Co dalej?

Stwórz własną wersję
KONFIGURATOR
Poznaj dostępne modele
Samochody od ręki
Zyskaj najlepszą cenę
Cenniki