Cechy i zalety

PRZESTRONNY, ELASTYCZNY, WYPOSAŻONY W NOWOCZESNE SYSTEMY.

WSZECHSTRONNOŚĆ.

ELASTYCZNY SYSTEM FOTELI

W elastycznym wnętrzu Combo Life zasiądzie wygodnie 5 lub 7 osób1. Jeśli potrzebujesz więcej miejsca w bagażniku, wystarczy wyjąć dwa przesuwane fotele2 3. rzędu.

1 Wyposażenie dodatkowe.

2 Fotele w 3. rzędzie dostępne dla obu wersji nadwozia. Funkcja przesuwania dostępna tylko dla wersji z wydłużonym nadwoziem.

 
PRZESTRZEŃ BAGAŻOWA
Przestrzeń bagażową o pojemności  597 litrów1  z łatwością powiększysz do nawet  2 126 litrów2.  Wypełnienie tej przestrzeni bagażem może okazać się nie lada wyzwaniem. 

Jeśli stwierdzisz, że to jednak wciąż za mało, wybierz Combo Life w wersji XL, czyli model o wydłużonym nadwoziu o przestrzeni bagażowej do 2 693 litrów2.

 

1 W wersji 5-miejscowej o standardowje długości nadwozia i wszystkimi fotelami. Minimalna pojemność bagażnika w wersji 5-miejscowej XL, o wydłużonym nadwoziu wynosi 850 litrów.

2 Maksymalna pojemność bagażowa w wersji z wydłużonym nadwoziem wynosi do 2 693 l, w wersji ze standardowym nadwoziem – do 2 126 l, przy założeniu wykorzystania całej przestrzeni aż po dach i złożeniu na płasko oparć tylnego rzędu foteli, zgodnie z normą ISO 3832.

DZIELONA TYLNA KANAPA
Do wyboru masz praktyczną kanapę z oparciem dzielonym  w proporcji 40/60  w 2. rzędzie lub  3 indywidualne fotele1,  z których każdy wyposażony jest w zaczepy Isofix, niezbędne do zamontowania fotelików dziecięcych. 
 

Wystarczy schować tylne fotele w podłodze za naciśnięciem przycisku FlexFold2 oraz złożyć oparcie fotela pasażera z przodu, aby z łatwością przewieźć przedmioty o długości do 2,7 metra (lub do 3,05 metra w wersji z wydłużonym nadwoziem). Elastyczna konfiguracja siedzeń w Combo Life wychodzi na przeciw Twoim potrzebom. 

 

1 Wyposażenie standardowe lub dodatkowe, w zależności od wersji.

2 Dostępny od 2. kwartału 2019 roku.

SCHOWKI
W aż  28 schowkach  o łącznej pojemności  186 litrów  umieścisz drobiazgi niezbędne na co dzień i w dalekiej podróży. 
DRZWI W DOWOLNEJ KONFIGURACJI
Obustronne boczne drzwi przesuwane1  ułatwiają wsiadanie i wysiadanie.  Asymetryczne drzwi tylne1  lub  klapa bagażnika z otwieranym oknem1  zapewniają komfortowy dostęp do wnętrza. 
1  Wyposażenie standardowe lub dodatkowe, w zależności od wersji. 
DŁUGOŚCI NADWOZIA
Combo Life jest dostępne  w dwóch długościach nadwozia:  4,4 m w wersji standardowej oraz 4,75 m w wersji wydłużonej XL, co przekłada się na jeszcze  obszerniejsze wnętrze i bardziej pojemną przestrzeń bagażową.
 

O 35 cm dłuższe nadwozie Combo Life XL oferuje o 253 litry obszerniejszą przestrzeń bagażową, udostępniając aż 850 litrów1 pojemności samego bagażnika.

 

1 W wersji 5-miejscowej z wydłużonym nadwoziem i wszystkim siedzeniami

STYLISTYKA.

NADWOZIE
Combo Life wyróżnia się stylistyką charakterystyczną dla wzornictwa Opla.  Płynne linie nadwozia, wysoka jakość i innowacyjna technologia  to jego niepodważalne atuty. 
WNĘTRZE
Podwyższona pozycja za kierownicą, intuicyjnie rozplanowane przyciski sterowania,  podgrzewana kierownica1  i mnóstwo miejsca – nowoczesne wnętrze Combo Life jest pełne praktycznych rozwiązań i nowoczesnych funkcji łączności. 

Wnętrze Combo Life zostało zaprojektowane przede wszystkim z myślą o kierowcy. Szeroka konsola środkowa1 podzielona została na trzy strefy, aby kierowca miał łatwy dostęp do funkcji systemu multimedialnego w jej górnej części, funkcji podgrzewania i wentylacji po środku oraz podręcznego schowka u dołu, mieszczącego np. kubek z kawą.

 

1 Wyposażenie dodatkowe.

PANORAMICZNE OKNO DACHOWE

Zasiądź wygodnie i podziwiaj niebo nad głową przez panoramiczne okno dachowe1, wyposażone w elektrycznie sterowaną przesłonę. O nastrojową atmosferę wnętrza po zmroku zadba oświetlenie LED na centralnej półce sufitowej1.

 

1 Wyposażenie standardowe lub dodatkowe, w zależności od wersji.

 
ŚWIATŁA LED

Energooszczędne światła do jazdy dziennej LED1 zwiększają bezpieczeństwo jazdy w dzień.

 

1 Wyposażenie standardowe lub dodatkowe, w zależności od wersji.

 

INNOWACJE.

KAMERA COFANIA

Szerokokątny obiektyw (180opanoramicznej kamery cofania1 przekazuje obraz na 8-calowy ekran dotykowy systemu multimedialnego, na którym dodatkowo wyświetlana jest grafika wskazująca trajektorię ruchu pojazdu, ułatwiając kierowcy cofanie.

 

1 Wyposażenie dodatkowe.

 
ASYSTENT PARKOWANIA

Zaawansowany układ wspomagania parkowania (APA)1 pomaga odnaleźć miejsce, a podczas manewru steruje kierownicą oraz ostrzega wizualnie i dźwiękowo o potencjalnych przeszkodach.

 

1 Wyposażenie dodatkowe.

 
PODGRZEWANE ELEMENTY

Combo Life wyposażone w podgrzewaną kierownicę1 oraz podgrzewane fotele1  - to rzadko spotykane w tym segmencie połączenie rozwiązań, tworzy luksusową aurę wnętrza.

 

1 Wyposażenie dodatkowe.

 
WYŚWIETLACZ PROJEKCYJNY
Opcjonalny projekcyjny wyświetlacz kierowcy (HUD)  prezentuje najważniejsze dane, np. prędkość, wskazania nawigacji czy alerty systemów wspomagających kierowcę, w polu widzenia kierowcy, który może spokojnie skupić wzrok na drodze. 

BEZPIECZEŃSTWO.

AUTOMATYCZNE HAMOWANIE
Układ automatycznego hamowania awaryjnego (AEB) z funkcją wykrywania pieszych  ostrzega kierowcę o potencjalnej kolizji z pieszym lub pojazdem 1 . W przypadku braku reakcji kierowcy może nawet automatycznie zatrzymać samochód. 

1 Układ aktywuje się automatycznie przy prędkościach pomiędzy 5 a 85 km/h. Siła hamowania zmniejszająca prędkość potencjalnej kolizji wynosi 0,9 g przy prędkościach od 0 do 30 km/h. Przy prędkościach pomiędzy 30 a 85 km/h system redukuje prędkość maksymalnie o 22 km/h. Po przekroczeniu tego progu kierowca musi nacisnąć pedał hamulca, aby bardziej zredukować prędkość. Zakres reakcji systemu AEB uzależniony jest od stanu i typu wykrytego obiektu: 5–85 km/h dla obiektów w ruchu, 5–80 km/h dla obiektów stojących, 5–60 km/h dla pieszych. Systemy wspomagające kierowcę wspierają go w prowadzeniu, nie przejmują kontroli nad pojazdem oraz nie dają gwarancji bezbłędnego funkcjonowania w każdych okolicznościach, dlatego też nie zwalniają kierowcy z odpowiedzialności za bezpieczne prowadzenie pojazdu. Dostępny od 2019 roku.

 

ASYSTENT PASA RUCHU
Układ utrzymania na pasie ruchu (LKA)  ostrzega kierowcę i delikatnym ruchem kierownicy sugeruje korektę toru jazdy,  jeśli niezamierzenie opuszcza pas ruchu. 
ADAPTACYJNY TEMPOMAT
Opcjonalny adaptacyjny tempomat,  podczas jazdy z prędkością pomiędzy 30 a 160 km/h, nie tylko utrzymuje zadaną prędkość ale i  zachowuje bezpieczną odległość  od pojazdu poprzedzającego. Funkcja szczególnie wygodna podczas długich podróży. 
ROZPOZNAWANIE ZNAKÓW
Układ rozpoznawania znaków ograniczenia prędkości (SSR)  powiadamia kierowcę o ograniczeniu, ułatwiając jazdę zgodną z przepisami. 
PODUSZKI POWIETRZNE
Komplet  6 poduszek, w tym kurtynowe boczne,  stanowią jeden z ważniejszych elementów systemu ochrony pasażerów w przypadku silnego zderzenia czołowego lub bocznego.
 
WYKRYWANIE ZMĘCZENIA KIEROWCY
Układ wykrywania zmęczenia kierowcy (DDS)1  monitoruje styl jazdy i interweniuje serią alertów dźwiękowych, gdy kierowca zdradza oznaki zmęczenia.  

ŁĄCZNOŚĆ.

SYSTEM MULTIMEDIALNY
Zaawansowany system multimedialny  Multimedia Navi Pro1  współpracuje z  Apple CarPlayTM  i  Android AutoTM2 , ułatwiając obsługę wybranych funkcji smartfona na  8-calowym ekranie dotykowym  podczas jazdy.
 
NAWIGACJA
Opcjonalny, nowoczesny  system multimedialny Multimedia Navi Pro  z zaawansowaną  funkcją komend głosowych i nawigacją  zaprowadzi Cię do celu bez zbędnych przeszkód. Po prostu wybierz cel podróży i pozwól nawigacji ustalić trasę.  
BEZPRZEWODOWA ŁADOWARKA
W Combo Life wygodnie  doładujesz baterię swojego smartfona  w trakcie jazdy – bez użycia kabli. Bezprzewodowa ładowarka należy do wyposażenia dodatkowego. 
OPELCONNECT

Nowoczesne technologie i powiązane z nimi usługi wprowadzają nowy poziom bezpieczeństwa i wsparcia podczas podróży:

 

  • Ochrona. Poczuj się bezpiecznie mając pod ręka takie usługi jak połączenie alarmowe, wezwanie pomocy drogowej czy informacje o statusie pojazdu.

 

 

WŁAŚCIWOŚCI JEZDNE.

SILNIKI
W szerokiej gamie jednostek benzynowych i wysokoprężnych Combo Life z łatwością znajdziesz tę najbardziej odpowiednią dla siebie. 
SKRZYNIE BIEGÓW

Combo Life może współpracować z 5- lub 6-biegową skrzynią manualną lub zaawansowaną 8-stopniową przekładnią automatyczną1. Wybór należy do Ciebie.

 

1 Dostępna w zależności od wersji silnikowej.

 
INTELLIGRIP
Opcjonalny  układ optymalizacji kontroli trakcji IntelliGrip  korzysta z jednego z 5 trybów pracy (np. śnieg, piasek, błoto) i dostosowuje charakterystykę układu napędowego do rodzaju nawierzchni, zapewniając optymalną przyczepność. 

SPOTY REKLAMOWE.

OPEL+ AKCESORIA.

Stworzone na miarę.

Oryginalne Akcesoria Opel pozwolą Ci w pełni dostosować Combo Life do swoich potrzeb.

Dostępne akcesoria mogą się różnić od przedstawionych na zdjęciach.

 

Pojemniki dachowe
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
Siatka bagażowa na podłogę
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
Chlapacze tylne, profilowane
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
Chlapacze tylne, profilowane
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

CO DALEJ?