SKIP TO CONTENT

Nagrody dla Opla w 2021 r.: samochody, ludzie i marka

20 grudnia 2021

  • Pełen sukces: „Złota Kierownica 2021” dla Opla Mokki-e1
  • Elektryzujący samochód dostawczy: nowy Opel Vivaro-e „Międzynarodowym vanem roku 2021”
  • Jasna koncepcja: Opel Manta GSe ElektroMOD „Najlepszym samochodem koncepcyjnym roku”
  • Nagroda dla głównego projektanta: tytuł „Eurostar 2021” dla Marka Adamsa 

Rüsselsheim. Eksperci z jury i opinia publiczna są w równym stopniu pod wrażeniem modeli Opla – czego dowodzą kolejne liczne nagrody przyznane marce w tym roku. „Międzynarodowy van roku 2021” dla Opla Vivaro-e i Złota Kierownica 2021” dla Opla Mokki-e to tylko wybrane przykłady.

 

„Jesteśmy bardzo dumni z tych nagród. Są one potwierdzeniem zaangażowania i zapału, z jakim pracownicy firmy Opel podchodzą do swojej pracy” – powiedział dyrektor generalny firmy Opel Uwe Hochgeschurtz. „Niezależnie od tego, czy pracują w dziale projektowania, techniczno-konstrukcyjnym czy administracji, wszyscy mają swój wkład w powstanie tych fantastycznych samochodów. Bardzo im za to dziękuję”.

 

Opel Vivaro-e został ogłoszony „Międzynarodowym vanem roku 2021” już pod koniec ubiegłego roku. Trofeum trafiło do centrali firmy Opel w Rüsselsheim wiosną. Był to początek serii nagród dla najlepiej sprzedającego się w pełni elektrycznego lekkiego pojazdu użytkowego. W samej Wielkiej Brytanii Vivaro-e zdobył liczne nagrody, takie jak „Elektryczny van roku”. Podobnie model Combo (z silnikiem spalinowym lub jako elektryczne Combo-e) otrzymał w ciągu roku mnóstwo nagród w całej Europie.

Wiosną pojawił się nowy i niezwykły Opel Mokka, zwracający uwagę śmiałą i przejrzystą stylistyką. Od tego czasu samochód wzbudza zachwyt zarówno prasy, jak i publiczności, a elektryczna Mokka-e została doceniona „Złotą Kierownicą 2021”, która jest jedną z najbardziej pożądanych nagród w całej branży motoryzacyjnej. Najnowocześniejsze technologie zastosowane w niekonwencjonalnym SUV-ie są równie ważne co minimalistyczne wzornictwo, dzięki któremu zdaniem magazynu Top Gear Mokka zasłużyła na nagrodę w kategorii „Projekt Roku”. Za sensacyjny wygląd Mokki odpowiada przede wszystkim Mark Adams, wiceprezes ds. projektowania w firmie Opel. Fakt ten docenił tygodnik Automotive News Europe, przyznając mu tytuł „Eurostar 2021”. 
Projekt Opel Manta GSe ElektroMOD zrealizowany przez grupę pracowników firmy Opel ożywił prawdziwą motoryzacyjną legendę, dopasowując ją do wymagań przyszłości. Akumulatorowa Manta GSe ElektroMOD wzbudza emocje wszędzie tam, gdzie się pojawi. Wyjątkowy i przyciągający wzrok pojazd, który powstał tylko w jednym egzemplarzu, otrzymał niedawno tytuł „Samochodu koncepcyjnego roku” we Francji i Hiszpanii.
1 AUTO BILD nr 45/2021 i BILD am SONNTAG nr 46/2021; kategoria „najlepszy samochód do 25 000 EUR” z uwzględnieniem dotacji środowiskowej. 
Niniejsza informacja jest aktualna na dzień publikacji. Specyfikacja techniczna opisywanych modeli oraz usług może ulec zmianie. Niektóre elementy wyposażenia oraz usługi mogą być dostępne tylko w wybranych krajach lub wyłącznie za dodatkową opłatą.