SKIP TO CONTENT

Nowa Mokka: nazwa modelu w centrum uwagi

27 maja 2020

  • Głównym motywem Mokka: emblemat z nazwą modelu umieszczony centralnie z tyłu
  • Wyraźnie czytelne: unowocześniona czcionka Opla dla lepszego cyfrowego wyświetlania
  • Nowa filozofia: Mokka kolejnej generacji podąża za koncepcją stylistyczną Opel Compass

Rüsselsheim.  Samochód z jednej formy. Precyzyjny, prosty, wysokiej jakości – oto nowy Opel Mokka. W pełni zgodny z opracowaną przez Opla stylistyką kompasu, o idealnych proporcjach. Przód kolejnej generacji Mokki prezentuje niezwykle atrakcyjne cechy, które są jednocześnie uporządkowane i przyjazne – jak niemiecka supermodelka podczas sesji na planie zdjęciowym. To zdyscyplinowanie jest obecne wszędzie, w każdym szczególe, a zwłaszcza na emblemacie z nazwą Mokki. Jest zupełnie nowy, jak cały samochód, ze specjalnie zaprojektowaną czcionką, która tworzy słowo „Mokka” w sposób techniczny, płynny, żywy. Emblemat z nazwą w centrum nowej generacji pojazdów. To samo dotyczy samej nowej Mokki, pierwszego Opla, który pewnie nosi swoją nazwę centralnie na tylnej klapie, poniżej legendarnego symbolu błyskawicy. Czytelny dla każdego i bez zbędnych dodatków, takich jak oznaczenia wersji wyposażenia czy pojemności silnika. Nowy Opel Mokka komunikuje tylko nazwę „Mokka” lub „Mokka” z małym „e” w przypadku wersji w pełni elektrycznej.

 

„Emblemat z nazwą odzwierciedla absolutną precyzję nowej Mokki” – wyjaśnia dyrektor ds. stylistyki marki Opel, Mark Adams. „Ostro wykonane litery są rozciągnięte w szerokim, krajobrazowym formacie i pewnie rozmieszczone w celu podkreślenia szerokości pojazdu. Jego centralne położenie jest zgodne z filozofią stylistyczną Opel Compass, w której kluczowe elementy wizualne są rozmieszczone wzdłuż osi pionowej i poziomej. Elektryczna Mokka-e wyznacza nową erę dla marki Opel. Forma i funkcja doskonale łączą się ze sobą – po prostu niemiecka”.

 

Kolejna generacja Opla Mokki to zupełnie nowy projekt, a dostawy do pierwszych klientów rozpoczną się na początku 2021 roku.

Opel Compass: identyfikacja wizualna przyszłych modeli

 

Nadchodząca generacja Mokki po raz pierwszy odsłania nowy styl przedniego i tylnego wyglądu przyszłych modeli Opla. W koncepcji stylistycznej Opel Compass dwie osie przecinają się w środku z logo błyskawicy marki Opel. Legendarne logo marki staje się centralnym elementem bardziej niż kiedykolwiek. Oś pionową wyznacza teraz ostrzejsze i wyraźniejsze przetłoczenie maski, które kontynuowane jest poniżej logo błyskawicy.

 

Charakterystyczny motyw skrzydła świateł do jazdy dziennej, który będą również posiadać przyszłe modele Opla, symbolizuje oś poziomą. Motyw powtarza się w widoku z tyłu, ukazując kompas Opla w najczystszej postaci. Umieszczona pośrodku błyskawica w połączeniu z centralnie wyeksponowanym emblematem z nazwą modelu łączy linię poziomą świateł tylnych w kształcie skrzydeł z linią pionową, która rozciąga się od anteny dachowej w dół do akcentowanego zagięcia w zderzaku.

Niniejsza informacja jest aktualna na dzień publikacji. Specyfikacja techniczna opisywanych modeli oraz usług może ulec zmianie. Niektóre elementy wyposażenia oraz usługi mogą być dostępne tylko w wybranych krajach lub wyłącznie za dodatkową opłatą.