SKIP TO CONTENT

Elektryczny! Nowy Opel Mokka rusza w drogę

22 kwietnia 2020

  • Elektryczna, oczywiście: nowa Mokka dostępna od początku sprzedaży jako samochód elektryczny z zasilaniem akumulatorowym
  • Testowana: Mokka drugiej generacji nadal w pełni zakamuflowana
  • Naprawdę ekscytująca: e-power, kompaktowe wymiary, duże wrażenie
Rüsselsheim. Nowy Opel Mokka już na drogach. Nadal zakamuflowany, ale gotowy do pierwszych ważnych testów z inżynierami Opla. I jest elektryczny! Opel Mokka drugiej generacji jest zupełnie nowy, a jego nowoczesna technologia, w tym e-power, jest dokładnie testowana, konfigurowana i zatwierdzana przed wprowadzeniem na rynek. Produkcja rozpocznie się w czwartym kwartale tego roku. Pierwsze samochody produkcyjne będą elektryczne i mają trafić do klientów na początku 2021 roku. Samochody testowe uchylają rąbka tajemnicy. Duże żółte K na zielono-czarnych bokach pojazdów testowych podpowiada co ukrywa się pod kamuflażem. K jak w nazwie Mokka. Tak, to po prostu Mokka.

Nowa generacja rezygnuje z dodatku X w nazwie – podobnie jak bestsellerowa pierwsza generacja podczas debiutu w 2012 roku. Wtedy Mokka robiła wrażenie swoimi kompaktowymi wymiarami i solidnym wyglądem. Nowy model jest równie mały i zwarty, ale w znacznie bardziej progresywny i nowoczesny sposób – jest jeszcze lepiej dopasowany do jazdy w mieście i jeszcze bardziej stylowy, by zrobić maksymalne wrażenie. Bardzo wydajny, przejrzysty i odważny, a także oczywiście w pełni elektryczny, od samego początku sprzedaży. Klienci mogą cieszyć się ekscytującą, czysto akumulatorową wersją, ale Mokka będzie również dostępna z silnikami spalinowymi.

 

Nowa Mokka, chociaż nadal zakamuflowana, już teraz pokazuje swoje wyraziste proporcje z krótkimi zwisami z przodu i z tyłu – w pełni zgodne z konsekwentnie rozwijaną filozofią projektowania Opla. Nowa generacja Mokki łączy w sobie niemiecką inżynierię z wyraźnym, pozbawionym zbędnych elementów, stylem projektowania. Ponadto kierowcy i pasażerowie będą mogli cieszyć się w pełni cyfrowym wnętrzem. Projektanci firmy Opel zwrócili szczególną uwagę na to, aby w kabinie znajdowało się tylko to, co najważniejsze.

 

Dyrektor generalny Opla, Michael Lohscheller: „Przez dwa i pół roku bardzo uważnie śledziłem rozwój nowej Mokki i jestem bardzo dumny z tego nowego modelu Opla, który od samego początku będzie elektryczny! Mogę obiecać, że nowa Mokka będzie jednym z najbardziej ekscytujących samochodów w naszej długiej historii! Druga generacja pokazuje wszystko to, czym jest Opel dzisiaj i czym będzie w przyszłości, zmieni ona postrzeganie naszej marki. Nasi inżynierowie wciąż mają ważną pracę do wykonania, ale nie mogę się doczekać, aby wkrótce zaprezentować nową Mokkę.”

Niniejsza informacja jest aktualna na dzień publikacji. Specyfikacja techniczna opisywanych modeli oraz usług może ulec zmianie. Niektóre elementy wyposażenia oraz usługi mogą być dostępne tylko w wybranych krajach lub wyłącznie za dodatkową opłatą.