SKIP TO CONTENT

Opel Vivaro-e zadebiutuje w 2020 r.:
udany lekki pojazd użytkowy będzie dostępny w wersji elektrycznej

5 listopada 2019

  • Dwie pojemności akumulatorów: zasięg do 200 lub 300 kilometrów (wg WLTP)
  • Czystsze powietrze: bezemisyjne dostawy z wykorzystaniem elektrycznych lekkich pojazdów użytkowych
  • Mocny duet: w 2021 r. do nowego Vivaro-e dołączy Opel Combo-e
  • Gotowy do pracy: e-warianty bez ograniczeń pod względem praktyczności i komfortu
  • Jasna strategia: elektryfikacja wszystkich modeli Opla do 2024 r.

Rüsselsheim. Trwa ofensywa elektryfikacyjna Opla: już w 2020 roku Opel Vivaro będzie oferowany także w wersji z elektrycznym napędem akumulatorowym. Klienci będą mogli wybrać spośród dwóch pojemności akumulatora, w zależności od potrzeb. Nowy Opel Vivaro-e będzie dostępny z akumulatorem o pojemności 50 kWh zapewniającym zasięg do 200 kilometrów oraz z akumulatorem 75 kWh, który pozwoli na przejechanie 300 kilometrów na jednym ładowaniu (wg WLTP1). W ślad za coraz większym zapotrzebowaniem na bezemisyjne dostawy w strefach zurbanizowanych rosnąć będzie także popyt na lekkie pojazdy użytkowe z napędem wyłącznie elektrycznym.

 

Vivaro-e jest oparty na opracowanej przez grupę uniwersalnej platformie EMP2, która umożliwia stosowanie zarówno konwencjonalnych, jak i zelektryfikowanych zespołów napędowych. Wprowadzając Vivaro-e, firma Opel poszerza ofertę w segmencie szczególnie efektywnych lekkich pojazdów użytkowych. Premierę kolejnego elektrycznego dostawczego Opla — modelu Combo-e — zaplanowano na 2021 rok.

 

„Opel stawia na elektryczność. Do 2024 roku wszystkie modele naszej marki będą oferowane w wersjach zelektryfikowanych” — powiedział Michael Lohscheller, dyrektor generalny firmy Opel. „Każdy samochód będzie można zamówić również w takiej odmianie. Zelektryfikowane lekkie pojazdy użytkowe będą miały szczególne znaczenie na ostatnim odcinku trasy w strefie miejskiej, zarówno w przewozie osób, jak i towarów. Dlatego bardzo się cieszę, że Vivaro-e będzie dostępny już w przyszłym roku, a zelektryfikowane wersje Opli Combo Life, Combo Cargo i Zafira Life pojawią się w 2021 roku”.

Trzy generacje: Opel Vivaro odnosi sukcesy w Europie od 2001 roku

Dzięki nowemu Vivaro-e niemiecka marka będzie kontynuować historię sukcesu, która zaczęła się od pierwszej generacji modelu w 2001 roku. Vivaro A był oferowany do 2014 roku, głównie jako kombi, furgon oraz platforma do zabudowy. Przez ten czas Opel dostarczył klientom ponad 650 000 egzemplarzy Vivaro. W 2014 wprowadzono drugą generację — do połowy bieżącego roku Opel sprzedał około 310 000 tych samochodów.

 

Trzecia odsłona Opla Vivaro dotarła do dealerów kilka tygodni temu. Wielofunkcyjny lekki pojazd użytkowy jest teraz dostępny w trzech, a nie dwóch długościach (4,60 m, 4,95 m i 5,30 m). W porównaniu z poprzednikiem ma także o 200 kg większą ładowność (maks. 1400 kg) oraz może holować przyczepę cięższą o pół tony (do 2500 kg). Większość wersji nowego Vivaro ma tylko 1,90 m wysokości, co pozwala na wjazd na podziemne parkingi. Zwiększył się również komfort kierowcy i pasażerów. Liczne nowoczesne technologie i systemy wspomagające kierowcę — w tym adaptacyjny układ kontroli trakcji IntelliGrip, panoramiczna kamera cofania obejmująca kąt 180 stopni czy systemy multimedialne — są dostępne jako opcje. W codziennej pracy pomagają też takie rozwiązania, jak elektrycznie sterowane przesuwane drzwi oraz system FlexCargo ułatwiający przewożenie dłuższych przedmiotów.

Niniejsza informacja jest aktualna na dzień publikacji. Specyfikacja techniczna opisywanych modeli oraz usług może ulec zmianie. Niektóre elementy wyposażenia oraz usługi mogą być dostępne tylko w wybranych krajach lub wyłącznie za dodatkową opłatą.

 

1 Dane wstępne zgodnie z procedurą WLTP