SKIP TO CONTENT
Członkowie zarządu Opla

Zarząd

Członkowie zarządu Opla

Florian Huettl

Dyrektor Generalny Opel Automobile GmbH

 

Florian Huettl pełni funkcję dyrektora generalnego (CEO) spółki Opel Automobile GmbH od czerwca 2022. Zanim dołączył do Opla, zajmował stanowisko dyrektora sprzedaży i marketingu marek Opel/Vauxhall oraz był członkiem komitetu wykonawczego spółki Opel Automobile GmbH.

 

Obecnie jest również członkiem rady zarządzającej Grupy Stellantis i odpowiada bezpośrednio przed Carlosem Tavaresem, dyrektorem generalnym Grupy.


Na przestrzeni lat pracy Florian Huettl zajmował stanowiska kierownicze w spółkach motoryzacyjnych w Grupie Stellantis i Renault. Przez ponad 20 lat zdobywał doświadczenie zawodowe w Wielkiej Brytanii, Szwajcarii i Rosji. Posiada tytuł magistra z Zarządzania Przedsiębiorstwami Międzynarodowymi zdobyty w Fachhochschule der Wirtschaft w Bergisch-Gladbach, w Niemczech.

Ralph Wangemann

Dyrektor zarządzający ds. zasobów ludzkich i stosunków pracy w Opel Automobile GmbH

 

Ralph Wangemann objął stanowisko dyrektora zarządzającego ds. zasobów ludzkich i stosunków pracy w styczniu 2019 roku.

 

Ralph Wangemann urodził się 2 kwietnia 1970 r. i studiował prawo na Uniwersytecie w Würzburgu. Rozpoczął karierę w General Motors/Opel w 1998 roku na stanowisku specjalisty ds. personalnych w dziale usług posprzedażnych. Wcześniej zajmował różne stanowiska menadżerskie w działach zasobów ludzkich firmy w Niemczech i Austrii. Zanim objął obecne stanowisko, był zastępcą dyrektora ds. zasobów ludzkich w Opel/Vauxhall oraz dyrektorem ds. HR na Niemcy.

Dowiedz się o nas więcej