SKIP TO CONTENT
Cechy i zalety

Jeszcze silniej oczarowuje

Podwyższonymi standardami

Stylistyka

Nadwozie

Astra Sports Tourer, z niemiecką technologią i najnowocześniejszymi innowacjami, w tym reflektorami matrycowymi LED IntelliLux1, przemawia teraz silniej do emocji i oczarowuje dużą przestrzenią bagażnika oraz usportowionym wyglądem. Wyrazista osłona chłodnicy i elementy stylizacji w eleganckiej, połyskującej czerni1 przyciągają spojrzenia.

 

1 Wyposażenie dodatkowe.

 
Wnętrze 
Astra została zaprojektowana z myślą o Twoim komforcie. Dużo miejsca na nogi z tyłu, wygodne siedzenia pokryte elegancką tapicerką z wysokiej jakości materiałów i praktyczne rozwiązania - to tylko przykłady troski o Twoje samopoczucie. 
Nowe kolory
W Astrze w jednym z eleganckich, przyciągających wzrok kolorów nadwozia wyróżnisz się na drodze. W szerokiej gamie lakierów znajdziesz ten najbardziej odpowiedni. 
Koła 
Odpowiedni wzór kół to wyraz Twojego indywidualnego stylu.  
Okno dachowe

Ciesz się przypływem świeżego powietrza za jednym naciśnięciem przycisku. Duże, elektrycznie sterowane okno dachowe1 posiada wbudowane osłony: przeciwwietrzną i przeciwsłoneczną.

 

1 Wyposażenie dodatkowe.

 
Światła Led

Charakterystyczne dla Opla tylne światła LED1 z motywem skrzydła oraz światła do jazdy dziennej LED nie tylko wyróżniają się na ulicy, ale również poprawiają widoczność.

 

1 Wyposażenie dodatkowe

 

Bezpieczeństwo i innowacje

Reflektory matrycowe Led

Reflektory matrycowe LED® IntelliLux1, złożone z 16 segmentów diod LED, automatycznie dostosowują wiązkę światła do warunków na drodze wyłączając i włączając poszczególne moduły tak, aby nie oślepiać innych użytkowników drogi, nawet przy aktywnych światłach drogowych.

 

1 Wyposażenie dodatkowe.

 
Reflektory led

Nowoczesne technologie oszczędzają energię. Wydajne reflektory LED1 zużywają jedyne 13 W, co przekłada się również na niższą emisję dwutlenku węgla.

 

1 Wyposażenie dodatkowe.

 
Bezpieczeństwo

Astra Sports Tourer udostępnia gamę najnowocześniejszych systemów wspierających kierowcę w bezpiecznej jeździe.

 

  • System rozpoznawania znaków drogowych (TSR)1 odczytuje m.in. znaki ograniczenia prędkości i znaki uzupełniające. Nowoczesna technologia umożliwia też rozpoznanie znaków na tablicach LED-owych, np. ograniczeń prędkości na autostradach.
 
 
  • Układ ostrzegania przed kolizją (FCA)1 w razie zagrożenia alarmuje kierowcę sygnałem dźwiękowym, a także piktogramami na panelu wskaźników.

 

  • Układ utrzymania pasa ruchu (LKA)1 sygnałem dźwiękowym i wizualnym, a także delikatnym ruchem kierownicy, ostrzega przed niezamierzoną zmianą pasa ruchu.

 

  • Układ automatycznego hamowania awaryjnego (AEB)1,2 wykrywa inne pojazdy oraz pieszych przed pojazdem - w razie potrzeby, ostrzega kierowcę o potencjalnej kolizji oraz przyhamowuje auto.

 

1 Wyposażenie standardowe lub dodatkowe.

2 Układ AEB aktywuje się automatycznie przy prędkościach pomiędzy 8 a 80 km/h. Siła hamowania zmniejszająca prędkość wynosi 0,5 g przy prędkościach w zakresie 40-80 km/h. Przy prędkościach w zakresie 8-40 km/h system może całkowicie zahamować samochód z pełną siłą. Systemy wspomagające kierowcę Opla wspierają kierowcę w prowadzeniu, nie przejmują kontroli nad pojazdem, a ich prawidłowe funkcjonowanie może być obarczone błędem. Kierowca ponosi pełną odpowiedzialność za prowadzenie pojazdu.

Kamera cofania
Precyzyjne i bezstresowe parkowanie jest już możliwe. Widok z kamery cofania wyświetlany jest na ekranie systemu multimedialnego, a podłużne linie nakładane na obraz pozwalają dokładniej określić odległość od widzianych obiektów. Udoskonalona, cyfrowa wersja kamery jest dostępna z opcjonalnym systemem Multimedia Navi Pro. 
Wspomaganie parkowania
Parkowanie jeszcze nigdy nie było tak proste. Zaawansowany system wspomagania parkowania ułatwia znalezienie odpowiedniego miejsca oraz szybkie i bezpieczne manewrowanie. Sterowanie kierownicą odbywa się automatycznie, a kierowca jedynie obsługuje skrzynię biegów, pedał przyspieszenia i hamulca. 
Adaptacyjny tempomat
Zaawansowany tempomat adaptacyjny (FSRA)1 znacząco ogranicza stres podczas codziennych podróży. 

Adaptacyjny tempomat (ACC) ułatwia utrzymanie bezpiecznego dystansu do poprzedzającego auta poprzez automatyczne przyhamowanie lub przyspieszenie przy prędkościach od 30 do 180 km/h.

 

Zaawansowany tempomat adaptacyjny (FSRA)2 sprawdza się w intensywnym ruchu miejskim - potrafi całkowicie zatrzymać pojazd i ruszyć ponownie bez udziału kierowcy.

 

Wyposażenie dodatkowe

2 Dostępny wyłącznie z wybranymi skrzyniami automatycznymi.

Komfort

Ergonomiczne fotele

Ergonomiczne fotele przednie AGR1 wyróżnione zostały znakiem jakości przyznawanym przez niemieckie stowarzyszenie lekarzy i terapeutów AGR (Aktion Gesunder Rücken – Akcja na rzecz Zdrowego Kręgosłupa). Poduszka wspierającą uda i regulowane podparcie odcinka lędźwiowego umożliwiają, w łatwy i precyzyjny sposób, ustawienie optymalnej pozycji siedzącej. Dla kierowców poszukujących jeszcze większego luksusu, dostępny jest elektrycznie regulowany fotel AGR z systemem wentylacji i masażu oraz funkcją zapamiętywania ustawień.

 

1 Wyposażenie dodatkowe.

 
Przestrzeń bagażowa

Obszerny bagażnik o pojemności od 540 do nawet 1 630 l oferuje mnóstwo miejsca na bagaże, a  podgrzewane siedzenia z tyłu uprzyjemniają podróż nawet w długich trasach.

Opcjonalna tylna kanapa z oparciem dzielonym w proporcjach 40/20/40, za naciśnięciem jednego przycisku, zapewnia więcej możliwości aranżacji przestrzeni ładunkowej.

 
Automatyczna klapa bagażnika

Poznaj opcjonalny system otwierania drzwi bagażnika bez użycia rąk1

Wystarczy pod tylnym zderzakiem wykonać w powietrzu ruch stopą, aby otworzyć bagażnik, a potem powtórzyć taki sam gest, aby zamknąć klapę. Idealne rozwiązanie w sytuacjach, gdy masz zajęte ręce. Jeśli wolisz tradycyjne rozwiązania, ten sam efekt osiągniesz naciskając przycisk na klapie, w drzwiach kierowcy lub na kluczyku.

 

1 Wyposażenie standardowe lub dodatkowe, w zależności od wersji.

 
Dwustrefowa klimatyzacja

Dwustrefowa klimatyzacja sterowana elektronicznie1 umożliwia kierowcy i pasażerowi niezależne ustawienie temperatury wnętrza.

 

1 Wyposażenie dodatkowe.

 
Podgrzewane elementy

Podgrzewana szyba przednia ThermaTec1 zadba o dobrą widoczność zaraz po „zimnym starcie”. Podgrzewane fotele przednie1 i tylne zewnętrzne1 oraz podgrzewana kierownica1 uprzyjemnią każdą podróż w chłodne dni.

 

1 Wyposażenie dodatkowe.

 
Elektryczny hamulec postojowy

Sterowany przyciskiem hamulec postojowy1 automatycznie zwalnia się podczas ruszania. Przycisk umieszczony jest w wygodnym miejscu w konsoli środkowej, tuż obok podłokietnika.

 

1 Wyposażenie standardowe lub dodatkowe, w zależności od wersji.

 
System open&start

Bezkluczykowy system rozpoznający kierowcę1 podnosi komfort codziennego użytkowania – automatycznie odblokowuje zamki drzwi przednich, kiedy zbliżasz się do auta, a następnie umożliwia uruchomienie silnika za pomocą przycisku Start/Stop.

 

1 Wyposażenie standardowe lub dodatkowe, w zależności od wersji.

 

Łączność

System multimedialny
Systemy multimedialne dostępne dla Astry zapewniają rozrywkę na odpowiednim poziomie i łączność ze światem zewnętrznym oraz współpracują z funkcjami Apple CarPlay™1 i Android Auto™1. Ich kluczowe funkcje to komunikacja Bluetooth® do bezprzewodowej obsługi połączeń telefonicznych i strumieniowego odtwarzania plików dźwiękowych, obsługi komendami głosowymi smartfona czy dostęp do listy kontaktów. 
Projekcja ekranu smartfona z systemem operacyjnym Android jest realizowana za pomocą funkcji Android AutoTM, a projekcja ekranu iPhone'a przez funkcję Apple CarPlayTM (w chwili publikacji niniejszego materiału producenci nie udostępniają wersji polskojęzycznych). Więcej informacji znajdziesz na stronach www.apple.com/ios/carplay/ i www.android.com/auto/. Kompatybilność i zakres funkcji mogą różnić się w zależności od typu urządzenia oraz wersji systemu operacyjnego. Apple CarPlay jest znakiem towarowym firmy Apple Inc., zarejestrowanym w USA i innych krajach. Android jest zarejestrowanym znakiem towarowym firmy Google Inc.
Multimedia Navi Pro
Najnowocześniejszy system łączności Multimedia Navi Pro1 z 8-calowym ekranem dotykowym oferuje płynną łączność i gamę usług nawigacji online2, a w tym funkcję nawigacji przewidującej1, informacje o parkingach3 i cenach paliw oraz bieżące informacje o utrudnieniach w ruchu drogowym3. Wszystko po to, aby ułatwić Ci dotarcie do celu na czas i bez zbędnych przeszkód. 

1 Wyposażenie dodatkowe.

2 Wymaga zaakceptowania licencji użytkownika Telenav i wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z polityką prywatności Telenav. Licencja wygasa z końcem 2031 r.

3 Usługa wymaga połączenia z siecią przez smartfon i może spowodować naliczenie dodatkowych opłat. 

System Bose® 
Opcjonalny, 7-głośnikowy system nagłośnienia najwyższej jakości zapewnia niezrównane doznania odsłuchowe w całym zakresie tonów. 
Bezprzewodowa ładowarka

Wystarczy umieścić smartfon w dedykowanym schowku ze zintegrowaną ładowarką indukcyjną1, aby doładować baterię telefonu bez używania kabli. 

 

1 Wyposażenie dodatkowe. Tylko dla urządzeń obsługujących standard PMA lub Qi. Sprawdź kompatybilność swojego urządzenia. 

 
Połączenie alarmowe
W przypadku zdarzenia drogowego system automatycznie1 nawiązuje połączenie alarmowe z punktem przyjmowania zgłoszeń o wypadkach, funkcjonującym w ramach numeru 112. W razie potrzeby dyspozytor wysyła odpowiednie służby ratunkowe na miejsce zdarzenia. Możesz też zrobić to ręcznie2, naciskając czerwony przycisk SOS w konsoli dachowej. 

1 Połączenie alarmowe jest wywoływane automatycznie wskutek aktywacji poduszek powietrznych lub napinaczy pasów bezpieczeństwa.

2 Usługa zadziała pod warunkiem, że pojazd znajduje się w zasięgu sieci komórkowej.

Właściwości jezdne

Silniki
Gama nowych dynamicznych i wydajnych silników Astry obejmuje jednostki benzynowe o mocy do 145 KM1 oraz wysokoprężne o mocy do 122 KM1. Silniki nowej generacji emitują nawet o 21% mniej CO2 i zachwycają niższym zużyciem paliwa, w porównaniu z Astrą obecnej generacji. 
1 Zużycie paliwa i emisja CO2: 6,4-3,2 l/100 km; 159-112 g/100 km, na podstawie pomiarów w cyklu WLTP (światowa zharmonizowana procedura badania pojazdów lekkich), w zależności od wersji, zgodnie z Rozporządzeniami WE nr 2007/715, nr 2017/1153 oraz nr 2017/1151.
Skrzynie biegów
Skrzynie biegów w Astrze wspomagają dynamiczną, a jednocześnie wydajną jazdę. Do wyboru masz 6-biegową skrzynię manualną, bezstopniową przekładnię automatyczną oraz nową 9-biegową skrzynię automatyczną. 
Zawieszenie
Podwozie w Astrze zostało zoptymalizowane pod kątem optymalnej dynamiki, najwyższego poziomu bezpieczeństwa oraz aerodynamiki. 

Akcesoria Opel+

Stworzone na miarę

Dobierając odpowiednie Oryginalne Akcesoria Opel dostosujesz swoją Astrę do indywidualnych potrzeb.

 

Dostępne akcesoria mogą się różnić od przedstawionych na zdjęciach.

Uchwyt na smartfona powerflex, kolor jet black
Dowiedz się więcej
Podwójna podłoga bagażnika
Dowiedz się więcej
Dwustronna wodoodporna mata ochronna bagażnika
Dowiedz się więcej
Nakładki lusterek zewnętrznych – carbon
Dowiedz się więcej
Pojemnik dachowy
Dowiedz się więcej
Nakładki progów drzwi z podświetleniem led
Dowiedz się więcej

Co dalej?