SKIP TO CONTENT
SKIP TO CONTENT

Absolutna precyzja: kolejna generacja Mokki pokazuje nowe oblicze Opla

9 czerwca 2020

  • Główny motyw stylistyczny: Vizor organizuje elementy przedniego pasa i rozciąga się w poprzek przodu
  • Odważny i czysty: nowy wygląd przodu zgodne z przyszłą filozofią projektowania
  • Nowy styl: Opel Vizor będzie znakiem rozpoznawczym wszystkich przyszłych modeli marki
Rüsselsheim.  Nowy Opel Mokka będzie pierwszym modelem, który pokaże nowe oblicze niemieckiej marki. Zespół projektowy skupiony wokół Marka Adamsa, wiceprezesa ds. stylistyki firmy Opel, stworzył nowy, niepowtarzalny przód – Opel Vizor. Niczym osłona zabezpieczająca w kasku motocyklowym, Opel Vizor zakrywa nową „twarz” Opla, w naturalny sposób łącząc w jednym module grill, reflektory i logo marki.


Legendarny Opel Manta pierwszej generacji był inspiracją dla pierwotnej koncepcji tego eleganckiego motywu: dla nowej Mokki projektanci dosłownie na nowo odkryli grill Manty z dwoma modułami reflektorów na czarnej powierzchni, obramowanymi cienką chromowaną listwą.
Przednia osłona nowej Mokki rozciąga się płynnie w poprzek przodu pojazdu pod maską, wizualnie powiększając jej szerokość, i porządkuje pas przedni z mniejszą ilością elementów. Żadne zbędne zdobienie nie przeszkadza w skupieniu uwagi na czystej, gładkiej powierzchni, która doskonale integruje światła przednie. W centrum dominuje legendarne logo Opla z błyskawicą. Wygląda czysto, precyzyjnie i technicznie, doskonale pasuje do nowej Mokki, która będzie wyposażona wyłącznie w wysokiej jakości lampy LED, a także najnowszej generacji reflektory matrycowe IntelliLux LED® – to prawdziwa innowacja w tym segmencie rynku. Opel Vizor stanie się znakiem rozpoznawczym wszystkich modeli Opla w rozpoczętej dekadzie, z założeniem dalszego łączenia najlepszych technologii.


„Stworzenie nowego, świeżego oblicza marki, wiernego naszej przyszłej filozofii projektowania, opartej jednocześnie na wyrazistości i czystości, było dla nas bardzo istotne. Nasz nowy Vizor, który debiutuje w kolejnej generacji Mokki, jest bardzo wyraźny i wyróżniający się, a jednocześnie wierny swoim niemieckim korzeniom formy podążającej za funkcją. Nie ma potrzeby stosowania klasycznego grilla w samochodach elektrycznych, takich jak Mokka, więc Vizor tworzy płynną integrację przyszłego oświetlenia i pozostałych technologii, a wszystko to w ramach zaawansowanej technologicznie przedniej osłony” – wyjaśnił Mark Adams.
Nowe oblicze marki jest zgodne z filozofią kompasu Opla. Mokka kolejnej generacji po raz pierwszy zaprezentuje nowy wzór przedniego i tylnego widoku przyszłych modeli Opla. W stylistyce kompasu dwie osie przecinają się z błyskawicą Opla w środku, dzięki czemu logo marki staje się coraz bardziej centralnym elementem. Ostrzejsze i wyraźniejsze przetłoczenia przedniej maski, typowe dla najnowszych pojazdów marki Opel, przechodzą poniżej logo błyskawicy i wyznaczają oś pionową. Charakterystyczne światła do jazdy dziennej LED w kształcie skrzydła, którą zachowają również wszystkie przyszłe modele Opla, symbolizuje oś poziomą.
Niniejsza informacja jest aktualna na dzień publikacji. Specyfikacja techniczna opisywanych modeli oraz usług może ulec zmianie. Niektóre elementy wyposażenia oraz usługi mogą być dostępne tylko w wybranych krajach lub wyłącznie za dodatkową opłatą.