Cechy i zalety

WSZECHSTRONNOŚĆ I ELEGANCJA.

WSZECHSTRONNOŚĆ.

NAWET 9 MIEJSC
Nowa Zafira Life zachwyca możliwościami konfiguracji wnętrza w służbie codzienności.
 

Wybierając Zafirę Life w wersji 9-miejscowej1 masz pewność, że znajdzie się w niej miejsce dla każdego, bez względu na to czy planujesz spotkanie służbowe w drodze czy wypad z przyjaciółmi za miasto.

 

1 Wyposażenie dodatkowe

ARANŻACJA FOTELI
Fotele w 2. i 3. rzędzie przesuwają się do przodu lub do tyłu, zwiększając ilość miejsca na nogi. 
1 W zależności od wersji.

SWOBODNY DOSTĘP.

DRZWI PRZESUWANE

Elektrycznie sterowane drzwi przesuwane1 po obu stronach nadwozia ułatwiają pasażerom zajęcie miejsc na tylnych siedzeniach. 

 

1 Wyposażenie dodatkowe..

 
Specjalne czujniki umożliwiają otwieranie drzwi bez użycia rąk - doskonałe rozwiązanie, gdy masz je czymś zajęte.
OPEN & START

System automatycznego odblokowywania zamków drzwi i sterowania zapłonem Open&Start1 to ogromne udogodnienie. Wsiadasz i uruchamiasz silnik, nie używając kluczyka. Wystarczy, że masz go w torbie czy kieszeni, po prostu przy sobie. 

 

1 Wyposażenie standardowe lub dodatkowe w zależności od wersji.

 
ŁATWY DOSTĘP

Mniejsze przedmioty wygodnie umieścisz w bagażniku przez niezależnie otwierane okno w podnoszonych do góry tylnych drzwiach1.

 

1 Wyposażenie standardowe lub dodatkowe w zależności od wersji.

 
WYMIARY
Równowaga pomiędzy kompaktowymi wymiarami a przestronnym, elastycznym wnętrzem to niewątpliwa zaleta Zafiry Life, dostępnej w trzech długościach nadwozia. 

Zafira Life dostępna jest w trzech długościach nadwozia: krótkiej 4,6 m (Compact), długiej 4,95 m (Long) i wydłużonej 5,3 m (Extra Long). Każda z tych wersji ma około 1,90 m1 wysokości, dzięki czemu bezproblemowo wjeżdża w miejsca o ograniczonej wysokości, na przykład na parkingi podziemne.

 

1 Nie dotyczy wersji z maksymalną ładownością 1 400 kg.

WSPARCIE KIEROWCY

WSPARCIE KIEROWCY
Gama systemów wspomagających kierowcę w bezpiecznym prowadzeniu. Układ ostrzegania o niezamierzonej zmianie pasa ruchu (LDW)1 ostrzega kierowcę sygnałem dźwiękowym i wizualnym o niesygnalizowanym kierunkowskazem opuszczaniu zajmowanego pasa. 

Układ wykrywania zmęczenia kierowcy (DDS)1, współpracując z kamerą przednią, monitoruje tor jazdy i kąt skrętu kierownicy, aby zidentyfikować poziom zmęczenia kierowcy i przypomnieć mu o niezbędnej przerwie w podróży. Układ dostosowywania prędkości jazdy (ISA)1 współpracuje z systemem rozpoznawania znaków ograniczenia prędkości (SSR)1 i tempomatem, umożliwiając automatyczne dostosowanie prędkości do obowiązujących ograniczeń.

 

1 Wyposażenie dodatkowe.

WYŚWIETLACZ PROJEKCYJNY

Wyświetlacz projekcyjny kierowcy (HUD)1 prezentuje na linii wzroku prowadzącego najważniejsze dane takie jak prędkość, wskazania nawigacji czy tempomatu. 

 

1 Wyposażenie standardowe lub dodatkowe w zależności od wersji.

 
OŚWIETLENIE

Inteligentny system Smart Beam1 w Zafirze Life automatycznie przełącza światła drogowe na mijania, gdy wykryje pojazd z przodu. 

 

1 Wyposażenie dodatkowe.

 

BEZPIECZEŃSTWO.

PODUSZKI POWIETRZNE

Zafira Life traktuje bezpieczeństwo wszystkich pasażerów niezwykle poważnie. Dba o to m.in. zestaw przednich i bocznych poduszek powietrznych kierowcy i pasażera oraz poduszki kurtynowe w drugim i trzecim rzędzie1.

 

1 Wyposażenie dodatkowe.

 
REFLEKTORY KSENONOWE
Opcjonalne reflektory ksenonowe wyposażone w światła do jazdy dziennej LED nie tylko świetnie się prezentują, ale również zwiększają bezpieczeństwo. 
ISOFIX

Fotele w drugim i trzecim rzędzie można wyposażyć w zaczepy Isofix1, umożliwiając bezpieczne zamontowanie aż 6 fotelików dla dzieci.

 

1 Wyposażenie standardowe lub dodatkowe w zależności od wersji.

 
KAMERY

Wielofunkcyjne kamery1 ulokowane z przodu i z tyłu nadwozia ułatwiają parkowanie oraz wspomagają funkcjonowanie systemów bezpieczeństwa, takich jak układ rozpoznawania znaków ograniczenia prędkości (SSR)1 czy system wykrywania zmęczenia kierowcy (DDS)1.

 

1 Wyposażenie dodatkowe.

 
SYSTEMY BEZPIECZEŃSTWA
Adaptacyjny tempomat (AAC)1 elastycznie dostosowuje prędkość jazdy do ruchu na drodze. 

W przypadku wykrycia zagrożenia układ automatycznego hamowania awaryjnego (AEB)1 przyhamowuje pojazd automatycznie, aby uniknąć kolizji lub zminimalizować skutki potencjalnej kolizji. System ostrzegania o pojeździe w martwym polu (SBSA)1 ostrzega prowadzącego, migającą diodą w lusterku zewnętrznym, o pojeździe znajdującym się w martwej strefie widzenia na sąsiednim pasie. Układ ostrzegania przed kolizją (FCA)1 monitoruje drogę przed pojazdem i ostrzega kierowcę o potencjalnym zagrożeniu.

 

1 Wyposażenie dodatkowe.

SALON NA KOŁACH.

PANORAMICZNE OKNO DACHOWE

W dzień duże okno dachowe1 wpuszcza do wnętrza mnóstwo naturalnego światła, a nocą pozwala podziwiać gwiazdy. Wystarczy zasunąć roletę, aby cieszyć się aurą sprzyjającą relaksowi. 

 

1 Wyposażenie dodatkowe lub standardowe w zależności od wersji.

 
NIEZWYKŁY KOMFORT.
Komfort wysokiej klasy. Kierowca i pasażer z przodu mogą rozkoszować się relaksującym masażem dzięki funkcji wbudowanej w fotele przednie1.  

Bez względu na aurę na zewnątrz podróżujesz w przytulnym wnętrzu z poczuciem komfortu i luksusu.

 

1 Funkcja dostępna tylko w fotelach pokrytych tapicerką skórzaną.

KLIMATYZACJA STEROWANA ELEKTRONICZNIE

Zapomnij o negocjacjach pasażerów dotyczących optymalnej temperatury wnętrza. Dwustrefowa klimatyzacja sterowana elektronicznie1 umożliwia pasażerom z przodu i w tylnych rzędach ustawienie indywidualnych parametrów. 

 

1 Wyposażenie standardowe lub dodatkowe w zależności od wersji.

 

ŁĄCZNOŚĆ.

SYSTEM MULTIMEDIALNY
Z systemem Multimedia Navi1 wyposażonym w 7-calowy ekran dotykowy i fabryczną nawigację z łatwością odnajdziesz najszybszą trasę do celu podróży. Funkcja projekcji interfejsu smartfona Apple CarPlayTM1,2
lub Android AutoTM1,2 umożliwia korzystanie z wybranych funkcji i aplikacji Twojego telefonu. 

1 Wyposażenie dodatkowe.

2 Liczba i zakres funkcji umożliwiających współpracę systemu multimedialnego z urządzeniami przenośnymi zależy od rodzaju urządzenia i systemu operacyjnego. Apple CarPlay jest znakiem towarowym firmy Apple Inc., zarejestrowanym w USA i innych krajach. Android jest zarejestrowanym znakiem towarowym firmy Google. Projekcja ekranu smartfona z systemem operacyjnym Android jest realizowana za pomocą funkcji Android AutoTM, a projekcja ekranu iPhone'a przez funkcję Apple CarPlayTM (w chwili publikacji niniejszego materiału producenci nie udostępniają wersji polskojęzycznych). Więcej informacji znajdziesz na stronach www.apple.com/ios/carplay/ i www.android.com/auto/

OPELCONNECT

OpelConnect to gama usług wspierających bezpieczną jazdę i ułatwiających kierowcy łączność ze światem. Nowoczesne technologie i powiązane z nimi usługi wprowadzają nowy poziom bezpieczeństwa i wsparcia podczas podróży.

 

  • Ochrona. Poczuj się bezpiecznie mając pod ręka takie usługi jak połączenie alarmowe, wezwanie pomocy drogowej czy informacje o statusie pojazdu.
 
  • Komfort. Korzystaj z usług zdalnych dostępnych w Twoim smartfonie, np. sterowania zamkami drzwi. 
  • Wsparcie. Podróżuj komfortowo do celu korzystając z nawigacji online1 i funkcji zarządzania przejazdami.

 

1 OpelConnect w rozszerzonym zakresie usług dostępny będzie od 2020 r. Korzystanie z usług może wiązać się z opłatą abonamentową oraz wymagać dostępu do sieci komórkowej.

WŁAŚCIWOŚCI JEZDNE.

PROWADZENIE
Nie daj się zwieść jej wymiarom – Zafira Life prowadzi się płynnie, jest dynamiczna i daje radość z jazdy, której oczekujesz od Opla. 
SILNIKI I SKRZYNIE BIEGÓW
Na jednym baku przejedziesz dłuższą trasę dzięki mocnym, wydajnym silnikom Zafiry Life. Jednocześnie dbasz o zawartość swojego portfela i środowisko. 

Nowoczesne skrzynie biegów manualne i automatyczne zapewniają precyzyjną zmianę przełożeń i płynną jazdę. Z silnikiem diesla 2.0 o mocy 177 KM, współpracującym z 8-biegową przekładnią automatyczną i systemem Start/Stop*, nie musisz wybierać pomiędzy mocą a oszczędnością.

 

Wszystkie jednostki napędowe spełniają normę emisji spalin Euro 6d-TEMP.

 

* Zużycie paliwa i emisja CO2: 7,9-6,0 l/100 km, 209-158 g/km, w cyklu mieszanym, na podstawie pomiarów w cyklu WLTP (światowa zharmonizowana procedura badania pojazdów lekkich), w zależności od wersji, zgodnie z Rozporządzeniami WE nr 2007/715, nr 2017/1153 oraz nr 2017/1151. 

INTELLIGRIP

Responsywny system optymalizacji trakcji IntelliGrip1 w Zafirze Life zwiększa przyczepność pojazdu do podłoża, a co za tym idzie również bezpieczeństwo jazdy. 

 

1 Wyposażenie dodatkowe.

 
KONWERSJA 4X4
Konwersja 4x4 firmy Dangel1,2 to propozycja dla tych, którzy planują użytkować swoją Zafirę Life w bardziej wymagającym terenie, a nawet poza asfaltowymi szlakami. 

Firma Dangel oferuje również konwersję 4x2.

 

1 Dołączanie i odłączanie napędu tylnej osi sterowane jest dedykowanym przyciskiem.

2 Wprowadzenie konwersji 4x4 jest planowane jesienią 2019 roku.

OPEL+ AKCESORIA.

Stworzone na miarę.

Dobierając odpowiednie Oryginalne Opel+ Akcesoria dostosujesz swoją Zafirę Life do indywidualnych potrzeb i wykorzystasz w pełni jej potencjał.

 

Dostępne akcesoria mogą się różnić od przedstawionych na zdjęciach.

Dywaniki podłogowe
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
Uchwyty rowerowe
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
Pojemniki dachowe
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

CO DALEJ?