SKIP TO CONTENT
Cechy i zalety

Oczekuj więcej

Od Corsy

Stylistyka

Usportowiona sylwetka
Marzysz o jeszcze bardziej atletycznych liniach? Corsa GS Line jest zatem dla Ciebie. Duże zderzaki, chromowana końcówka układu wydechowego i dedykowane obręcze kół zachwycą Ciebie i przyciągną zaintrygowane spojrzenia innych.   
Wyraziste akcenty
Akcenty w ognistej czerwieni, sportowe fotele, ciemna podsufitka i aluminiowe nakładki pedałów we wnętrzu Corsy GS Line zapowiadają niezapomniane wrażenia z jazdy.  
Koła

Unikalne wzory 16- lub 17-calowych obręczy kół ze stopów lekkich1 dopełniają stylistykę nadwozia, uwypuklając eleganckie linie lub usportowione kształty Corsy. Wybór należy do Ciebie. 

 

1 Wyposażenie dodatkowe.

 
Dach

Lubisz zabawę kolorami? Wybierz dach w eleganckiej czerni lub subtelnej bieli1 kontrastujący z resztą nadwozia. Decydując się na panoramiczne okno dachowe1 wpuścisz do wnętrza swojej Corsy jeszcze więcej naturalnego światła. 

 

1 Wyposażenie dodatkowe.

 

Innowacje

Reflektory matrycowe

Zobacz więcej i daj się dostrzec. Najnowocześniejsze reflektory matrycowe LED Intelli-Lux®1 umożliwiają swobodne korzystanie ze świateł drogowych bez oślepiania innych uczestników ruchu.

 

1 Dostępność uzależniona jest od wersji wyposażenia.

 
Adaptacyjny tempomat
Adaptacyjny tempomat (ACC)1 wspiera kierowcę w płynnym prowadzeniu, automatycznie przyspieszając lub hamując, aby zachować zaprogramowaną, bezpieczną odległość od auta poprzedzającego. 
1 Wyposażenie dodatkowe. Tempomat działa przy prędkościach od 30 do 180 km/h. Systemy wspomagające kierowcę nie dają gwarancji bezbłędnego funkcjonowania w każdych okolicznościach, dlatego też nie zwalniają kierowcy z odpowiedzialności za bezpieczne prowadzenie pojazdu.
Asystenci pasa ruchu
Kolejny krok w stronę jeszcze bardziej komfortowej, bezpieczniejszej jazdy. Układ utrzymania na pasie ruchu (LKA) monitoruje linie zajmowanego przez pojazd pasa ruchu i delikatnym ruchem kierownicy1 koryguje tor jej jazdy. Układ ostrzegania o niezamierzonej zmianie pasa ruchu (LDW)2 ostrzega o niesyganlizowanym kierunkowskazem opuszczaniu pasa ruchu. Obydwa systemy wspomagają kierowcę w uniknięciu kolizji z powody nieuwagi czy zmęczenia. 

1 Kierowca ma obowiązek trzymać ręce cały czas na kierownicy.

2 Systemy wspomagające kierowcę nie dają gwarancji bezbłędnego funkcjonowania w każdych okolicznościach, dlatego też nie zwalniają kierowcy z odpowiedzialności za bezpieczne prowadzenie pojazdu.

Cyfrowy panel wskaźników
Korzystaj swobodnie z wszystkich funkcji intuicyjnego systemu multimedialnego. Na opcjonalnym cyfrowym panelu wskaźników kierowcy odczytasz - w zasięgu wzroku - niezbędne podczas jazdy dane: prędkość, wskazania nawigacji i nie tylko. 
Kamera cofania 180°

Manewrowanie na zatłoczonych, miejskich ulicach i w ciasnych przestrzeniach jest teraz o wiele prostsze. Panoramiczna kamera cofania1 o szerokokątnym obiektywie widzi przeszkody znajdujące się z tyłu i zbliżające się z boku Twojej Corsy. Zanim się obejrzysz, zostaniesz ekspertem od manewrów parkingowych. 

 

1 Wyposażenie dodatkowe.

 
Układ wspomagania parkowania
Od dziś parkowanie może być prostsze. Zaawansowany układ wspomagania parkowania (APA)1 wykrywa odpowiednie miejsce i przejmuje kontrolę nad kierownicą, a Ty operujesz pedałem hamulca i przyspieszenia. Czy parkowanie może być przyjemne? To pytanie retoryczne.  
1 Wyposażenie dodatkowe. Systemy wspomagające kierowcę nie dają gwarancji bezbłędnego funkcjonowania w każdych okolicznościach, dlatego też nie zwalniają kierowcy z odpowiedzialności za bezpieczne prowadzenie pojazdu.

Komfort

Podgrzewane fotele i kierownica

Odrobina luksusu w Twojej Corsie. Zasiądź wygodnie w podgrzewanym fotelu kierowcy1 lub pasażera, dotknij ciepłej kierownicy1,2, a nie zechcesz już opuścić tego przyjemnego wnętrza.

 

1 Wyposażenie dodatkowe.

2 Niedostępna dla modeli z automatyczną skrzynią biegów.

 
Masujący fotel

Usiądź wygodnie za kierownicą. Fotel kierowcy pokryty tapicerką skórzaną wyposażony jest w funkcję masażu1. Rozkoszuj się najdłuższą podróżą. 

 

1 Wyposażenie dodatkowe. 

 
Przestrzeń bagażowa
Torby z zakupami, walizki, niezbędne gadżety - zmieszczą się w bagażniku o pojemności 309 litrów. Masz więcej bagażu niż zwykle? Wystarczy złożyć oparcie tylnej kanapy, aby powiększyć przestrzeń bagażową. A zatem… czas zaplanować wyjazd.  

Łączność

Nawigacja

Kolejny ciekawy cel podróży na wyciągnięcie ręki. Wystarczy dotknąć ekran. Wybierz idealny dla siebie system multimedialny z nawigacją: Multimedia Navi Pro1 z 10-calowym ekranem dotykowym lub Multimedia Navi1 z ekranem 7-calowym. Nie ograniczaj się. Przygoda czeka. 

 

1 Wyposażenie dodatkowe.

 
Systemy multimedialne
Płynna łączność i intuicyjna obsługa. Systemy multimedialne1 z ekranem dotykowym, obsługujące m.in. funkcje Apple CarPlay™2 i Android Auto™2, komendy głosowe czy streaming plików dźwiękowych przez Bluetooth®3, gwarantują poczucie wolności, swobodę w kontaktach i rozrywkę na odpowiednim poziomie. 

1 Dostępność opisywanych elementów zależy od wersji wyposażenia.

2 Projekcja ekranu smartfona z systemem operacyjnym Android jest realizowana za pomocą funkcji Android AutoTM, a projekcja ekranu iPhone'a przez funkcję Apple CarPlayTM (w chwili publikacji niniejszego materiału producenci nie udostępniają wersji polskojęzycznych). Więcej informacji znajdziesz na stronach www.apple.com/ios/carplay/ i www.android.com/auto/. Kompatybilność i zakres funkcji mogą różnić się w zależności od typu urządzenia oraz wersji systemu operacyjnego. Apple CarPlay i Apple Siri są znakami towarowymi firmy Apple Inc., zarejestrowanymi w USA i innych krajach. Android jest zarejestrowanym znakiem towarowym firmy Google.

3 Bluetooth jest zarejestrowanym znakiem towarowym firmy Bluetooth SIG Inc. 

Bezprzewodowa ładowarka

Wygodnie doładujesz baterię smartfona bez użycia kabli dzięki bezprzewodowej ładowarce1. Po prostu połóż telefon w małym schowku w konsoli środkowej. 

 

1 Wyposażenie dodatkowe.  Ładowarka współpracuje wyłącznie z urządzeniami obsługującymi standard PMA lub Qi. Indukcyjne ładowanie baterii smartfona może wymagać dodatkowego akcesorium na telefon. Sprawdź kompatybilność swojego telefonu u producenta urządzenia. 

 
OpelConnect
OpelConnect1 to gama usług wspierających bezpieczną jazdę i ułatwiających kierowcy łączność ze światem. Nowoczesne technologie i powiązane z nimi usługi wprowadzają nowy poziom bezpieczeństwa i wsparcia podczas podróży. 

 

  • Ochrona. Poczuj się bezpiecznie mając pod ręką takie usługi jak połączenie alarmowe, wezwanie pomocy drogowej czy informacje o statusie pojazdu.
  • Komfort. Korzystaj z funkcji zdalnych: sterowania zamkami drzwi, uruchomienia klaksonu i świateł awaryjnych.  
  • Wsparcie. Podróżuj komfortowo do celu korzystając z nawigacji online i funkcji zarządzania przejazdami.

 

1 Zakres usług może różnić się w zależności od rynku i modelu. Korzystanie z usług może wiązać się z opłatą abonamentową oraz wymagać dostępu do sieci komórkowej.

Właściwości jezdne

Silnik
Doskonałe właściwości jezdne i niskie zużycie paliwa – jednostki napędowe Corsy to mają. Bez względu na to, czy wybierzesz silnik benzynowy czy diesla, masz pewność dynamicznej, płynnej i efektywnej jazdy. 
Skrzynia biegów

Automatyczna 8-stopniowa przekładnia z manetkami ręcznej zmiany biegów1 wspomaga efektywne zużycie paliwa i zapewnia angażujące doznania podczas aktywnej jazdy.

 

1 Dostępna z silnikiem o mocy 100 lub 130 KM.

 
Tryb sport

Przełącz Corsę na sportowe prowadzenie1. Szybsza reakcja na naciśnięcie pedału przyspieszenia i wzmocniony dźwięk silnika. Poczujesz moc.

 

1 Tryb Sport dostępny tylko dla Corsy GS Line.

 
Opel+ akcesoria
Stworzone na miarę

Oryginalne Akcesoria Opel pozwolą Ci w pełni dostosować Corsę do swoich potrzeb.

 

Dostępne akcesoria mogą się różnić od przedstawionych na zdjęciach.

Pojemnik dachowy
Dowiedz się więcej
Uchwyt rowerowy
Dowiedz się więcej
Osłona przeciwsłoneczna
Dowiedz się więcej
Wieszak Opel Flexconnect®
Dowiedz się więcej
Mata podłogi bagażnika
Dowiedz się więcej
Dywaniki welurowe
Dowiedz się więcej

Co dalej?

Stwórz własną wersję
Konfigurator
Poznaj dostępne modele
Samochody od ręki
Zyskaj najlepszą cenę
Cenniki