SKIP TO CONTENT
20-lecie fabryki Opla w Gliwicach

20-lecie fabryki Opla w Gliwicach

W sierpniu 1998 roku z linii produkcyjnej gliwickiej fabryki Opla zjechał pierwszy samochód, biała Astra Classic pierwszej generacji. Jubileusz 20-lecia jest doskonałą okazją do zaprezentowania naszego dorobku, historii działalności zakładu oraz pracowników, którzy od pierwszego dnia dbają o uznaną na świecie „gliwicką jakość”. I nie tylko. Poznajmy się bliżej. Zapraszamy do lektury.
Historia fabryki
Po raz pierwszy Opel zawitał do Polski na początku XX wieku. Po długiej przerwie, spowodowanej zawirowaniami historycznymi, wznowił działalność w latach dziewięćdziesiątych, a w 1996 roku podjęto decyzję o budowie zakładu Opla w Gliwicach. Oto jej historia. 
Dowiedz się więcej
Zatrudnialiśmy charaktery
Od ośmiu lat kieruje gliwicką fabryką Opla. Ale jest w niej znacznie dłużej i dobrze pamięta jej początki. O zmianach, jakie zaszły przez 20 lat, a także o gliwickiej jakości opowiada w jubileuszowym wywiadzie, Andrzej Korpak, dyrektor Opel Manufacturing Poland. 
Dowiedz się więcej
Oczami pracowników
Nasze przedsiębiorstwo tworzą przede wszystkim ludzie. Oni kształtują jego atmosferę oraz doskonałą jakość produktów i usług. Poznaj historie pasjonatów, profesjonalistów, którzy tworzą gliwicki zespół. 
Dowiedz się więcej
Co w trawie piszczało
Media towarzyszą fabryce Opla w Gliwicach od pierwszych dni istnienia. Sprawdziliśmy, o czym pisano w pierwszych pięciu latach jej działalności. 
Dowiedz się więcej
Klasa patronacka
Młodzież z klas patronackich Opla kształci się w szkołach branżowych w kierunku mechatronik. Łączą edukację z nauką zawodu. Jak to wygląda w praktyce? 
Dowiedz się więcej
Galeria
Co było na samym początku? Jak wygląda fabryka dziś? Zapraszamy na krótki wirtualny spacer po nowoczesnej fabryce, której motto brzmi „produkujemy samochody, z których jesteśmy dumni”.   
Dowiedz się więcej