SKIP TO CONTENT

Klasa patronacka

W klasie patronackiej Opla o specjalizacji monter mechanik łączy się naukę teorii ze zdobywaniem praktycznych umiejętności. Czy warto?

W kwietniu 2016 roku dyrektor generalny fabryki Opla w Gliwicach podpisał porozumienie z Górnośląskim Centrum Edukacji, na mocy którego utworzono 20-osobową klasę zasadniczej szkoły zawodowej o specjalności monter mechanik pod patronatem Opla. Uczniowie kształcą się w systemie dualnym, obejmującym elementy programów nauczania obowiązujących w Niemczech i w Polsce, co umożliwia im przystąpienie do egzaminów na polskie i niemieckie świadectwo kwalifikacyjne.

Klasa patronacka ułatwia uczniom zdobycie praktycznych umiejętności. Zyskują również dostęp do światowej klasy rozwiązań w technologii produkcji nowoczesnych samochodów.

Tydzień nauki w klasie patronackiej odbiega od standardowego schematu. Przez trzy dni uczniowie chłoną wiedzę z przedmiotów bazowych, a przez dwa dni meldują się o 7 rano w fabryce na zajęciach praktycznych, ucząc się przez pracę. Jeden miesiąc spędzają w fabryce sprawdzając w praktyce to, czego nauczyli się w roku szkolnym. Czy warto? Posłuchaj, co oni mają do powiedzenia.

Młodzi zawodowcy Opla