CO W TRAWIE PISZCZAŁO.

Pierwsza Astra

Rozpoczęcie produkcji 31 sierpnia 1998 roku „Trybuna Śląska” opisała jako uroczystość rodzinną, zakończoną wspólnym zdjęciem wszystkich pracowników. „Dziennik Zachodni” również zwrócił uwagę na familijny charakter uroczystości, w której uczestniczyli wszyscy pracownicy fabryki, a było ich wówczas 900. Pierwsza Astra w kolorze białym opuszczała halę produkcyjną przy dźwiękach przeboju Tiny Turner „You’re simply the best”.
Przeczytaj artykuł

Startuje Agila

W lutym 2000 roku „Dziennik Zachodni” napisał o rozpoczęciu produkcji nowego modelu – Opla Agili, który powstał we współpracy z Suzuki. Choć auto to miało wiele elementów wspólnych z japońskim bratem, pod jego maską znalazły się oryginalne oplowskie silniki ECOTEC o pojemności 1 i 1,2 litra. A fabryka zwiększyła moce produkcyjne do 150 000 samochodów rocznie.
Przeczytaj artykuł
POWRÓT

Druga Astra

Początek produkcji Astry drugiej generacji w 2003 roku opisała „Gazeta Wyborcza”. Pierwszy egzemplarz w kolorze srebrnym zjechał z linii produkcyjnej w towarzystwie braw od wszystkich zebranych.
Przeczytaj artykuł

Gdzie jest ulica?

W 2003 roku na prośbę czytelnika „Gazeta Wyborcza” sprawdzała, czy w Gliwicach istnieje ulica Opla Agili. Okazało się, że tak. I to już od trzech lat. Nie jest to typowa ulica miejska, a  wewnętrzna droga na terenie fabryki Opla. Ulica prowadząca do G-63 nazywa się ulicą Agili, natomiast ulica pomiędzy Lakiernią a Tłocznią i Wydziałem Karoserii nosi nazwę Astry Classic.
Przeczytaj artykuł
POWRÓT

Startuje produkcja Zafiry

Dobrą wiadomość przekazała „Gazeta Wyborcza” w swoim weekendowym wydaniu 17-18 sierpnia 2005 roku. Gazeta pisała, iż – w związku ze startem produkcji Opla Zafiry – w Gliwicach na jednej linii produkcyjnej będzie powstawać sześć typów nadwozia dla trzech modeli (Zafira, Astra Classic III i Agila). Podkreślano także bardzo dobre opinie o gliwickiej fabryce. O uruchomieniu produkcji Zafiry pisało również wiele portali.
Przeczytaj artykuł

Astra na okładce

Astra III zagościła na okładce tygodnika „Auto Świat” 23 października 2006 roku. 
Przeczytaj artykuł
POWRÓT

Wpływamy na zmiany

Wnikliwy raport o stanie polskiej gospodarki opublikował 9 listopada 2006 roku na swoich łamach tygodnik „Przekrój”. 
Przeczytaj artykuł

Narodziny Gwiazdy

Wiadomość o uruchomieniu produkcji Astry III sedan w zakładach Opla w Gliwicach była dużym wydarzeniem nie tylko dla samej fabryki. Odbiła się ona szerokim echem w polskich mediach.
Przeczytaj artykuł
POWRÓT

Rozpoczęcie produkcji Astry III Sedan

O oficjalnym rozpoczęciu produkcji Astry III Sedan, 27 sierpnia 2007, roku pisał także tygodnik „Auto Świat”. 
Przeczytaj artykuł

Autorekordy w Polsce

27 sierpnia 2007 materiał o Astrze III Sedan  ukazał się również w „Gazecie Wyborczej.
Przeczytaj artykuł
POWRÓT

Oto nasza gwiazda!

„Super Express” pisał nie tylko o pierwszym egzemplarzu Astry III, ale także o „gliwickiej jakości”, która znana jest już w całej Europie. 
Przeczytaj artykuł

Astra III trafia do Wprost

Start produkcji wersji sedan odnotował też tygodnik „Wprost”.
Przeczytaj artykuł
POWRÓT

Test Zafiry w „Top Gear”

W marcu 2009 roku fabrykę Opla odwiedzili dziennikarze miesięcznika „Top Gear”.
Przeczytaj artykuł
POWRÓT