Przewagi Opla

Opel znaczy niezawodny

Przez półtora wieku istnienia Opel pokonał długą drogę, stając się jednym z największych producentów samochodów w Europie. Twórcy naszej firmy fascynowali się najnowszymi zdobyczami nauki i techniki, ale podstawowym źródłem inspiracji pozostają dla nas klienci i ich potrzeby. Nieustanne dążenie do łączenia zaawansowanych technologii z niezawodnością i funkcjonalnością sprawiło, że marka Opel jest synonimem innowacyjnych rozwiązań za przystępną cenę.

Nagrody flotowe

Plebiscyty i testy organizowane przez branżę flotową mają za zadanie przedstawianie i promowanie najlepszych produktów i usług z nią związanych, a głos w nich zabierają praktycy na co dzień użytkujący nominowane auta i usługi. W 2017 roku Insignia i Vivaro wyróżnione zostały w teście „Fleet Cars & Vans, Fleet Auto Premium”, otrzymując tytuły „Najlepszego Samochodu” w swoich kategoriach. Insignię uhonorowano również tytułem „Samochodu dla pracownika” w plebiscycie „Fleet  Awads 2017”, a nasz bestseller, Astra, została wybrana „Flotowym Autem Roku 2016”. Osobistego opiekuna kierowcy OnStar uznano za „Najlepszy Produkt, usługę flotową” w plebiscycie „Fleet Derby 2017”.
2021 – Fleet World (Wielka Brytania) – Najlepszy mały samochód flotowy Corsa
2021 – Kilometers Enterprise (Francja) – Samochód roku dla firm Insignia Grand Sport
2021 – Business Car Awards (Wielka Brytania) – Najlepszy samochód klasy wyższej średniej Insignia Grand Sport
2021 – Kilometers Enterprise (Francja) – Samochód roku dla firm Insignia Grand Sport
2021 – Trade Van Driver Awards (Wielka Brytania) – Najlepszy van dla małych firm Combo Cargo
2021 – Parker News Car Awards (Wielka Brytania) – Najlepszy mały van Combo Cargo
2021 – Van Fleet World (Wielka Brytania) – Van Roku: Vivaro-e
2021 – EV Fleet World (Wielka Brytania) – Najlepszy elektryczny van roku Vivaro-e
2021 – Company Van Today (Wielka Brytania) – Van Roku i Zielona nagroda: Vivaro-e oraz Combo Cargo w kategorii małych vanów
2018 Fleet  Derby - "Najlepszy produkt/usługa" w kategorii Flotowa Marka Roku Opel
2018 Fleet Derby - "Najlepszy produkt, usługa flotowa" w kategorii Program Finansowy Importera dla MŚP Opel Drive Plan
2018 Fleet Cars & Vans, Fleet Auto Premium - "Najlepszy samochód" w kategorii Samochód dla Menadżera Opel Grandland X
2018 Fleet Cars & Vans, Fleet Auto Premium - "Najlepszy samochód" w kategorii Duży Samochód Firmowy Opel Insignia Grand Sport
2017 Plebiscyt Fleet Awards - "Samochód dla pracownika – segment D"
Opel Insignia Grand Sport

2017 Fleet Cars & Vans, Fleet Auto Premium - „Najlepszy samochód” w kategorii Minibus:
Opel Vivaro

2017 Fleet Derby - „Najlepszy produkt, usługa flotowa” w kategorii Bezpieczeństwo
System OnStar

2016 Fleet Awards - „Samochód dla pracownika – segment B”
Opel Corsa

2016 Profesjonalny Test Flotowy SKFS - „Auto Flotowe Roku w segmencie C”
Opel Astra

Samochód Roku

Nagroda dla najlepszego samochodu debiutującego w danym roku kalendarzowym przyznawana jest od 1964 roku przez dziennikarzy motoryzacyjnych z ponad 20 krajów Europy. To najbardziej prestiżowe i pożądane wyróżnienie na Kontynencie. 
2016 - Opel Astra
2012 - Opel Ampera
2009 - Opel Insignia
1987 - Opel Omega
1985 - Opel Kadett

Złota kierownica

Złota Kierownica to jedno z najbardziej prestiżowych wyróżnień motoryzacyjnych w Europie, przyznawane przez czytelników, dziennikarzy i ekspertów największych magazynów i portali branżowych w poszczególnych krajach. W historii nagrody Opel ma swoje zaszczytne miejsce, zdobywając ten tytuł regularnie od 1978 roku. W 2015 roku do długiej listy wyróżnień Opel dopisał „Złotą Kierownicę” dla Astry, a w 2017 - dla Nowej Insignii i Ampery-e.
2021 – Opel Mokka
2017 - Nowy Opel Insignia
2017 - Opel Ampera-e
2015 - Opel Astra
Nowoczesna technologia i przełomowe wynalazki mogą zmienić naszą codzienność na zawsze. Opel dąży do tego, aby innowacje dostępne były dla jak najszerszego grona odbiorców. Każdy Opel jest platformą dla wielu najnowocześniejszych rozwiązań z zakresu funkcjonalności, bezpieczeństwa i ekonomii użytkowania. Oto przykłady nowoczesnych technologii na usługach właścicieli modeli naszej marki.

Opel Vizor®

Jednoczęściowy panel umieszczony horyzontalnie z przodu nadwozia tworzy osłonę reflektorów, charakterystycznych świateł do jazdy dziennej LED, kamer i czujników. Nowy znak rozpoznawczy marki i element śmiałej i przejrzystej stylistyki marki, zastępuje dotychczasową, konwencjonalną osłonę chłodnicy. 

Pure Panel®

Nowa cyfrowa deska rozdzielcza składająca się z dwóch dużych ekranów: 10- lub 12-calowego wyświetlacza wskaźników kierowcy oraz 10-calowego ekranu dotykowego. To kluczowy element konceptu uproszczenia wnętrza, widocznego w najnowszych modelach marki. Duży ekran, obsługujący najnowocześniejsze technologie, jest pozbawiony zbytecznych, rozpraszających uwagę elementów. Prezentuje tylko najważniejsze dane dotyczące podróży oraz te, których życzy sobie kierowca.

Reflektory pikselowe IntelliLux LED®

To udoskonalony, w porównaniu z poprzednią generacją reflektorów matrycowych, a wcześniej adaptacyjnych, system składający się z 84 segmentów diod LED na reflektor (łącznie 168) dystrybuujący precyzyjnie regulowaną wiązkę świetlną, co przekłada się na lepszą widoczność podczas jazdy nocą. Oferuje trzy tryby pracy świateł drogowych i siedem trybów pracy świateł mijania oraz automatyczne sterowanie światłami drogowymi. 

Systemy multimedialne

Wyposażone w 7-, 8 lub 10-calowy ekran dotykowy zapewniają płynną łączność ze światem zewnętrznym oraz umożliwiają projekcję interfejsu smartfona za pomocą funkcji Apple CarPlayTM i Android AutoTM, ułatwiając korzystanie z wybranych funkcji i aplikacji smartfona. Do podstawowych funkcji systemów multimedialnych należą obsługa połączeń telefonicznych i strumieniowe odtwarzanie plików dźwiękowych przez łącze Bluetooth®, przeglądanie zdjęć czy plików wideo przez USB. Wybrane systemy udostępniają również fabryczną nawigację z mapami krajów europejskich.

System OpelConnect

Gama usług wspierających bezpieczną jazdę i ułatwiających kierowcy łączność ze światem, dostępna zawsze i wszędzie. System oferuje m.in. połączenie alarmowe, wezwanie pomocy drogowej, funkcje zdalne (uruchomienie klaksonu i świateł awaryjnych za pomocą aplikacji mobilnej), usługi nawigacji online (w tym informacje o utrudnieniach w ruchu, dostępnych parkingach i cenach paliw, komunikaty o strefach niebezpiecznych), zarządzanie przejazdami. Gama obejmuje również e-funkcje zdalne dedykowane wyłącznie dla samochodów z napędem elektrycznym i  hybrydowym, sterowane aplikacją na smartfona: zdalne zarządzanie i programowanie akumulatora, wstępne schładzanie lub ogrzewanie wnętrza pojazdu, sprawdzenie stanu naładowania akumulatora.

Intelli-Vision

Funkcja wideo, współpracująca z 4 kamerami (przednią, tylną i dwiema w lusterkach zewnętrznych) wspiera kierowcę przy wszystkich manewrach przeprowadzanych przy niskich prędkościach. Aktywuje się automatycznie po wybraniu biegu wstecznego lub kierowca aktywuje ją ręcznie. Kamery HD generują obraz z otoczenia pojazdu, ograniczając ryzyko potencjalnej kolizji podczas parkowania.

Fotele AGR

Ergonomiczne fotele przednie ze znakiem jakości przyznawanym przez niemieckie stowarzyszenie lekarzy i terapeutów AGR (Aktion Gesunder Rücken – Akcja na rzecz Zdrowego Kręgosłupa), spełniają najwyższe standardy ergonomii. Wielokierunkowa regulacja, wysuwana poduszka wspierająca uda, czy podparcie odcinka lędźwiowego kręgosłupa umożliwiają dopasowanie fotela do sylwetki pasażera. W wybranych modelach fotel AGR kierowcy może być również wyposażony w funkcję wentylacji i masażu oraz pamięć ustawień.

 

Intelli-HUD

Innowacyjny, zaawansowany wyświetlacz projekcyjny kierowcy Intelli-HUD wykorzystuje technologię rzeczywistości rozszerzonej, aby prezentować ważne podczas jazdy dane na polu projekcji przed szybą przednią. Wysoka rozdzielczość i szeroki obraz zapewniają bardziej realistyczny widok. Udostępnia funkcję skonfigurowania kilku ekranów z danymi prezentowanymi jednocześnie na wyświetlaczu wskaźników kierowcy, w tym ostrzeżenia systemów bezpieczeństwa, powiadomienia o nadchodzącym połączeniu telefonicznym lub inne informacje systemu multimedialnego

Zaawansowany układ utrzymania w osi pasa ruchu (LPA)

System współpracuje z kamerą przednią oraz czujnikami radarowymi, łącząc funkcje adaptacyjnego tempomatu (lub tempomatu z funkcją Stop & Go w modelach z AT-8) z pracą specjalnego oprogramowania umożliwiającego jazdę półautonomiczną w szczególnych warunkach. System monitoruje pracę układu kierowniczego i prędkość pojazdu, półautonomicznie prowadząc pojazd. Sprawdza się w szczególności na drogach szybkiego ruchu i autostradach, z zastrzeżeniem, że białe linie pasa ruchu są wyraźne.

Półautomatyczny układ zmiany pasa ruchu (SALC)

Układ wspomaga kierowcę w manewrze zmiany pasa ruchu podczas jazdy z prędkością pomiędzy 70 a 180 km/h, pod warunkiem włączenia przez kierowcę kierunkowskazu. Jeśli te warunki zaistnieją, a kierowca potwierdzi chęć wykonania manewry, układ półautomatycznie rozpoczyna pracę, a pojazd powoli zmienia pas ruchu, co kierowca odczuje trzymając kierownicę. 

Układ automatycznego dostosowywania prędkości jazdy na zakrętach (CSA)

System dostosowuje prędkość pojazdu podczas jazdy na wybranych zakrętach na drogach szybkiego ruchu, tylko w sytuacji, gdy jest ona nieodpowiednia do promienia skrętu. Układ będzie dostępny w ofercie od 2023 roku.

Układ zwiększający widoczność podczas jazdy nocą (Night Vision)

System poprawia widoczność podczas nocnej jazdy i ostrzega kierowcę o pieszych i zwierzętach znajdujących się w odległości od 50 do 100 m przed pojazdem. Obraz z kamery na podczerwień zamontowanej w przednim zderzaku, prezentowany jest na wyświetlaczu wskaźników kierowcy.

Układ wspomagający jazdę po autostradzie (HIA)

Półautomatyczny system wspomaga kierowcę w utrzymaniu pojazdu w osi zajmowanego pasa ruchu podczas jazdy na autostradzie oraz w podążaniu za pojazdem poprzedzającym z zachowaniem ustawionej odległości. Kierowca może w każdej chwili przejąć kontrolę nad pojazdem oraz musi trzymać ręce na kierownicy. System jest dostępny wyłącznie w modelach wyposażonych w automatyczną skrzynię biegów.

Adaptacyjny tempomat (ACC)

Nie tylko utrzymuje określoną przez kierowcę prędkość, bez potrzeby używania pedału przyspieszenia, ale również bezpieczny dystans do poprzedzającego pojazdu poprzez automatyczne przyhamowanie lub przyspieszenie w zakresie prędkości od 30 do 180 km/h. Zaawansowana wersja tempomatu (FSR ACC), dostępna w wybranych modelach z automatyczną skrzynią biegów, w razie potrzeby automatycznie całkowicie zatrzymuje samochód, a następnie rusza w ślad za pojazdem poprzedzającym. 

Układ ostrzegania o zbliżającym się z tyłu pojeździe (RCTA) 

Podczas manewru cofania, na przykład wyjeżdżania z miejsca parkingowego, układ wykrywa obiekty zbliżające się po obu stronach z tyłu pojazdu, zmniejszając ryzyko potencjalnej kolizji i ułatwiając włączenie się do ruchu. Układ alarmuje kierowcę sygnałem dźwiękowym i ikoną ostrzegawczą o zbliżających się obiektach. 

Układ automatycznego hamowania awaryjnego (AEB)

Wykrywa inne pojazdy lub pieszych przed samochodem i, w razie potrzeby, przyhamowuje auto, a jeśli kierowca odpowiednio nie zareaguje, może nawet całkowicie zatrzymać samochód.

Układy ostrzegania przed zmianą pasa ruchu (LCA) i o pojeździe w martwym polu (SBZA) 

Monitorują sąsiednie pasy ruchu i ostrzegają o zbliżającym się z tyłu pojeździe, będącym w strefie potencjalnej kolizji. Systemy emitują różne sygnały ostrzegawcze uzależnione od tego, czy kierowca włączył kierunkowskaz czy nie, rozpoczynając określony manewr.

Układ utrzymania na pasie ruchu (LKA) i układ ostrzegania o niezamierzonej zmianie pasa ruchu (LDW) oraz układ wykrywania zmęczenia kierowcy (DDS)

Wykorzystując kamerę przednią, układy LKA i LDW monitorują linie pasów. LDW ostrzega kierowcę, jeśli ten niezamierzenie opuszcza zajmowany pas ruchu, a LKA delikatnym ruchem kierownicy sugeruje korektę toru jazdy. Zaawansowana wersja układu LKA monitoruje linie pasów i aktywnie utrzymuje pojazd w granicach pasa, po którym auto się porusza (ALKA). Układ wykrywania zmęczenia kierowcy (DDS), współpracując z kamerą przednią, monitoruje tor jazdy i ruchy kierownicy, aby zidentyfikować poziom zmęczenia i przypomnieć kierowcy o niezbędnej przerwie w podróży.

IntelliGrip

Responsywny układ optymalizacji trakcji, ułatwiający dostosowanie układu napędowego samochodu do charakterystyki podłoża, na przykład śniegu, błota czy piasku. Kierowca ma do dyspozycji 5 trybów jazdy, aktywowanych za pomocą pokrętła na konsoli środkowej.
Motywacją dla projektantów i inżynierów Opla jest poszukiwanie skutecznych rozwiązań najtrudniejszych problemów. Z perspektywy minionych lat uważamy, że mamy powody do dumy.

Droga pełna sukcesów

Historia ostatnich sukcesów Opla w rankingach DEKRA rozpoczęła się w 2010 roku, kiedy to Corsa zdobyła tytuł najmniej awaryjnego samochodu, uzyskując najlepszy wynik zarówno w swojej klasie, jak i w klasyfikacji generalnej.

 

W 2011 roku Insignia osiągnęła swój pierwszy sukces. Po zwycięstwie w rankingu samochodów o najwyższym stopniu niezawodności, Insignia umocniła się na pozycji lidera. W edycji Rankingu Niezawodności DEKRA 2012, Insignia ponownie uzyskała najlepszy rezultat i tym samym utrzymała pierwsze miejsce w swojej klasie, a Astra czwartej generacji zyskała uznanie jako auto o najmniejszej liczbie usterek. Ten model, produkowany w polskich zakładach Opla w Gliwicach, pozostawił rywali daleko z tyłu. Wysoka nota, jaką otrzymała Astra – wskaźnik niezawodności 97,9% – dała jej pierwsze miejsce nie tylko w segmencie aut kompaktowych, ale również w klasyfikacji generalnej. To najwyższy wskaźnik uzyskany jak dotąd przez Opla. Dobra passa modeli z logo błyskawicy trwa. W raporcie DEKRY przygotowanym w 2015 roku na pozycji lidera stanął Opel Movano*. Model dostawczy uzyskał wskaźnik niezawodności 81,6% w klasie lekkich samochodów dostawczych z przebiegiem do 50 000 km. W 2016 roku Opel po raz kolejny zabłysnął w raporcie DEKRY. Tym razem zwycięzcą okazał się Opel Combo*, uzyskując najlepszy wyniki w swojej klasie w przedziale przebiegowym do 50 000 km.

2016 - Opel Combo
2015 - Opel Movano
2012 - Opel Astra
2011 - Opel Insignia
2010 - Opel Corsa
*Najlepszy samochód w swojej klasie wg. Raportu Samochodów Używanych DEKRA, osiągający najniższy wskaźnik DMI (DEKRA Mängel Index) w przedziale przebiegowym do 50 000 km. Na podstawie danych z niemieckich stacji kontroli pojazdów.

Euro NCAP

Niezależna organizacja konsumencka Euro NCAP ocenia bezpieczeństwo pojazdów w czterech obszarach: ochronie dorosłych pasażerów, ochronie dzieci, ochronie pieszych i systemów podnoszących bezpieczeństwo. Od lat nowe modele Opla otrzymują najwyższą ocenę 5 gwiazdek, potwierdzając tezę głoszoną przez Opla: bezpieczeństwo jest najważniejsze.
2017 - Opel Crossland X
2017 - Opel Grandland X
2017 - Opel Insignia
2015 - Opel Astra

Festival Automobile International 

Paryska wystawa organizowana już od niemal 40 lat celem uhonorowania najpiękniejszych, najbardziej udanych i perspektywicznych projektów motoryzacyjnych roku.
2022 – Grand Prix dla Opel Manta GSe ElektroMOD

Ivoty 

Tytuł Międzynarodowego Samochodu Dostawczego Roku 2019 otrzymał Opel Combo Cargo. Międzynarodowe jury, złożone z branżowych dziennikarzy z 25 krajów, doceniło nowoczesne systemy wspomagające kierowcę, niskie koszty eksploatacji oraz przyjemność i komfort jazdy. Zdaniem ekspertów istotny okazał się także fakt, iż model ten zachowuje swoją „oplowską” tożsamość niemal bez kompromisów, choć powstał we współpracy wielu marek. 
2021 - Opel Vivaro-e
2018 - Opel Combo Cargo
2002 - Opel Vivaro
1999 - Opel Astra Van

Best Connected Car Award

Nagroda przyznawana przez czytelników magazynów Auto Bild i Computer Bild w Niemczech dla najlepiej skomunikowanego pojazdu w danej klasie.
2020 - Opel Mokka-e
2018 - Opel Corsa
2017 - Opel Insignia
2017 - Opel Vivaro Life

Autobest

Nagroda „Autobest 2015” dla najlepszego samochodu w swojej klasie o doskonałym stosunku jakości do ceny trafiła do Opla Corsy. Oprócz tradycyjnych parametrów, jury starannie rozważa również takie aspekty jak koszty utrzymania, dostępność części zamiennych oraz zakres usług oferowanych przez Dealerów. Zwycięzcą jest samochód stanowiący najkorzystniejszą ofertę dla typowego, przeciętnego klienta. Na początku 2017 roku, podczas gali „Autobest” również wyróżniono najnowsze Ople. Laur „Ecobest 2016” trafił do Ampery-e,  modelu o elektrycznym napędzie i zasięgu ponad 500 kilometrów. Jury przyznało też nagrodę marce za „właściwą odpowiedź na przyszłe wyzwania elektrycznej mobilności”. W 2018 r. nagrodę otrzymał Opel Combo Life. Jury doceniło przede wszystkim doskonałą relację jakości modelu do jego ceny, a także innowacyjne systemy wspomagające kierowcę, komfort jazdy i przestronne wnętrze.
2018 - Opel Combo Life
2017 - Opel Ampera-e
2015 - Opel Corsa

Autonis

Nagroda „Autobest 2015” dla najlepszego samochodu w swojej klasie o doskonałym stosunku jakości do ceny trafiła do Opla Corsy. Oprócz tradycyjnych parametrów, jury starannie rozważa również takie aspekty jak koszty utrzymania, dostępność części zamiennych oraz zakres usług oferowanych przez Dealerów. Zwycięzcą jest samochód stanowiący najkorzystniejszą ofertę dla typowego, przeciętnego klienta. Na początku 2017 roku, podczas gali „Autobest” również wyróżniono najnowsze Ople. Laur „Ecobest 2016” trafił do Ampery-e,  modelu o elektrycznym napędzie i zasięgu ponad 500 kilometrów. Jury przyznało też nagrodę marce za „właściwą odpowiedź na przyszłe wyzwania elektrycznej mobilności”. W 2018 r. nagrodę otrzymał Opel Combo Life. Jury doceniło przede wszystkim doskonałą relację jakości modelu do jego ceny, a także innowacyjne systemy wspomagające kierowcę, komfort jazdy i przestronne wnętrze.
2017 - Opel ADAM S

Auto Lider

Wydawnictwo Bauer i należące do niego w Polsce tytuły prasowe „Motor” i „Auto Moto” oraz portale internetowe wyborkierowcow.pl, magazynauto.pl i interia.pl przyznają dorocznie nagrodę w plebiscycie „Auto Lider”  w 13 kategoriach. W 2015 roku wchodząca na rynek Astra Sports Tourer zdobyła główne trofeum w kategorii „Auta Kompaktowe”, a usługa osobistego opiekuna kierowcy OnStar dwukrotnie znalazła się na podium w kategoriach „Innowacja Techniczna” oraz „Projekt Marketingowy”.
2017 - Opel Astra Sports Tourer

Auto Best

W 2016 roku Opel ADAM, po raz trzeci z rzędu, stanął na najwyższym podium w segmencie małych samochodów w plebiscycie czytelników niemieckiego magazynu „Auto Motor und Sport” potwierdzając, że nowoczesne wzornictwo cieszy się akceptacją zarówno miłośników klasycznych samochodów, jak i tych spoglądających w przyszłość. W kategorii innowacyjności wyróżnienie przypadło reflektorom matrycowym LED IntelliLux® w Astrze, za wybitne osiągnięcie techniczne.
2016 - Opel ADAM

Green Mobility

W 2017 roku Astra z silnikiem diesla 1.6 o mocy 110 KM została w Niemczech okrzyknięta „najoszczędniejszym dieslem” przez czytelników magazynu „Auto Zeitung”, znacząco wyprzedzając konkurencję. W konkursie tym zaszczytną pozycję uzyskała również Ampera-e.
2017 - Opel Astra 1.6 CDTI 110 KM

Green Van

Movano mistrzem ekologii. Furgon Opla wyposażony w wysokoprężny, podwójnie doładowany silnik BiTurbo o mocy 163 KM otrzymał nagrodę „Green Van 2015” dla najbardziej przyjaznego dla środowiska pojazdu w kategorii lekkich samochodów dostawczych. Movano zachwycił jury niskim zużyciem paliwa - 8,5 litra na 100 km w cyklu mieszanym i emisją CO2 na poziomie 268 gramów na kilometr. W teście proeko Movano okazał się niepokonany.
2015 - Opel Movano

X Plus Awards

Niezależna komisja złożona z przedstawicieli różnych branż, środowisk i krajów przyznaje corocznie nagrody dla najciekawszych marek i rozwiązań technologicznych. W 2017 roku, nie po raz pierwszy, Opel otrzymał wyróżnienie dla swoich produktów. Tym razem jury nagrodziło Insignię i Amperę-e za „wysoką jakość, wzornictwo i funkcjonalność”, a tę ostatnią dodatkowo za przyjazne podejście do środowiska. W 2018 roku nagroda ta przypadła dwóm SUV-om Opla z rodziny X. Grandlanda X i Crosslanda X wyróżniono za nowoczesne wzornictwo, inteligentne technologie, w tym adaptacyjne reflektory, asystentów wpierających kierowcę i system optymalizacji trakcji IntelliGrip, oraz obszerną przestrzeń bagażową.
2018 – Grandland X i Crossland X
2017 - Opel Ampera-e
2016 - Opel Insignia

Off Road award

Wyróżnienie przyznawane jest od 1982 roku przez czytelników niemieckich magazynów „Off Road” i „SUV Magazin” dla najlepszych, ich zdaniem, aut o właściwościach terenowych. W 2018 roku po raz pierwszy głosowanie objęło również samochody z napędem tylko na przednią oś. Uczestnicy plebiscytu wyróżnili modele Opla z rodziny X za zachwycają funkcjonalność, innowacje i komfort. Istotne znaczenie miała także relacja jakości do ceny.
2018 – Grandland X
2014 - Opel Mokka X
2013 - Opel Mokka X

Masz więcej pytań? Skontaktuj się z nami

Kontakt dla klienta korporacyjnego:
Znajdź przedstawiciela
E-mail
Telefon

Centrum Obsługi Klienta:

+48 22 583 00 92

 

Centrala:

+48 22 209 17 00
+48 22 209 16 68

 
Adres korespondencyjny

Dział Sprzedaży Zbiorowej
Stellantis Polska sp. z o.o

Aleja Krakowska 206
02-219 Warszawa