SKIP TO CONTENT
Wymiana rozrządu

Bezpieczne wakacje z twoim Oplem

Wymień rozrząd przed wakacjami
Rozrząd to główny element napędu osprzętu silnika. Jego regularna kontrola i wymiana w odpowiednim momencie są niezwykle istotne. Awaria rozrządu może oznaczać ogromne koszty. Zdaj się na profesjonalistów, skorzystaj z atrakcyjnej oferty wymiany rozrządu. W czasach, kiedy wszyscy potrzebujemy poczucia bezpieczeństwa i stabilizacji, staramy się dostosować naszą ofertę do potrzeb i możliwości naszych Klientów. 

Jak często wymieniać rozrząd?

 

Bardzo trudno odpowiedzieć w sposób jednoznaczny na tak postawione pytanie. Z pewnością jednak najważniejszym czynnikiem jest tu stopień wyeksploatowania rozrządu. W sieci można spotkać się z bardzo rozbieżnymi wartościami, czasem jest to nawet 10 lat lub przejechanych 200 tysięcy kilometrów. Zwykle jednak doświadczeni mechanicy zalecają wymianę rozrządu wcześniej, a w przypadku starszych aut wskazuje się nawet na przebieg w okolicy 50 tysięcy kilometrów. Należy przy tym pamiętać, że te wartości dotyczą paska rozrządu, inaczej sytuacja wygląda w autach z łańcuchem rozrządu, gdyż ten cechuje się większą wytrzymałością. Natomiast z drugiej strony pozostałe elementy, jak np. rolki, prowadnice czy pompa wody nadal zużywają się w takim samym tempie. Najlepszym rozwiązaniem jest dokonywanie systematycznych kontroli rozrządu podczas regularnych przeglądów w ASO, dzięki czemu nie przegapisz momentu, w którym najlepiej wymienić ten element – tym bardziej że sama naprawa jest naprawdę skomplikowana i czasochłonna.

Nasze zespoły serwisowe stosują restrykcyjne metody pracy rekomendowane przez pracowników służby zdrowia. Korzystają z produktów wybranych przez naszych ekspertów medycznych i technicznych w celu zapewnienia wysokiej jakości usług oraz bezpieczeństwa.

 

 

*Podana cena jest ceną rekomendowaną oraz zawiera podatek VAT. Dotyczy modeli Astra J 1.6b oraz Mokka 1.6b i obowiązuje w Autoryzowanych Serwisach Opel od 06.07 do 31.08.2020 r. lub do wyczerpania zapasów.