SKIP TO CONTENT

Mobilizacja Groupe PSA

6 kwietnia 2020

  • Ochrona i pomoc: przekazanie masek i sprzętu medycznego
  • Zapewnienie mobilności: udostępnienie pojazdów pracownikom służby zdrowia
  • Wykorzystanie przemysłowego know-how: produkcja respiratorów i przyłbic ochronnych z wykorzystaniem druku 3D

 

Groupe PSA zwiększa bezpieczeństwo swoich pracowników wprowadzając wzmocnione środki ochrony zdrowia oraz pracę zdalną. Jednocześnie pomaga tym, którzy codziennie zaspokajają podstawowe potrzeby społeczeństwa, pracując w obszarach ochrony zdrowia i służby medycznej, a także lokalnego samorządu.

 

Ochrona i pomoc

 

Groupe PSA przekazała do tej pory szpitalom, służbom ratunkowym i władzom lokalnym prawie 400 000 masek. W tym samym czasie służby medyczne Groupe PSA organizują darowizny sprzętu medycznego (defibrylatory, apteczki, rękawice, itp.) dla szpitali w Mediolanie, Madrycie i Miluzie.

Zapewnienie mobilności

 

Należąca do Groupe PSA marka Free2Move pomaga, dostarczając szpitalom i pracownikom służby zdrowia pojazdy ze swojej floty w Paryżu, Madrycie i Lizbonie.

Sieć marki Opel we Francji bezpłatnie użycza służbie zdrowia pojazdy, ze swojej floty samochodów zastępczych oraz z wypożyczalni. Ponadto oferuje również usługi serwisowe dla samochodów marki Opel, należących do floty służby zdrowia, po cenie kosztów.

Autoryzowane punkty serwisowe, oferujące serwis posprzedażny i sprzedaż części zamiennych, pozostają otwarte (w zależności od kraju i sieci dealerów), aby zapewnić mobilność personelu medycznego i bezpieczne przemieszczanie się swoim klientom, przestrzegając niezbędnych środków ostrożności i stosując dodatkowe procedury higieniczne.

We Francji 500 dealerów Peugeot, Citroën, DS i Opel jest obecnie otwartych i gotowych do świadczenia usług serwisowych i posprzedażnych dla swoich klientów.

W Polsce autoryzowane punkty wszystkich marek Groupe PSA są otwarte i oferują usługi posprzedażne, w tym serwisowe, a także doradztwo dotyczące oferty sprzedaży, bez konieczności wychodzenia z domu.

W Hiszpanii, Groupe PSA i PSA Retail przy pomocy centrów produkcyjnych w Vigo i Saragossie przyczyniają się do utrzymania mobilności personelu medycznego, poprzez przekazywanie pojazdów. Natomiast w Maroku przekazanych władzom zostanie pięćdziesiąt sztuk modelu Peugeot 208.

Wykorzystanie przemysłowego know-how

 

Groupe PSA oraz trzy francuskie firmy – Air Liquide, Schneider Electric, Valeo, rozpoczynają produkcję 10 000 respiratorów, która potrwa 50 dni i zakończy się w połowie maja. W zakładzie w Poissy zostanie utworzony specjalny warsztat, pozwalający na produkcję centralnego bloku respiratora, zgodnie z wytycznymi wzmocnionej procedury sanitarnej. Ochotnicy z Groupe PSA dołączą do fabryki Air Liquide w Antony w celu wsparcia jej produkcji.

Zespoły Groupe PSA z Brazylii zaczęły drukować w 3D elementy „osłon twarzy”, używanych do ochrony zespołów medycznych, które mają kontakt z pacjentami. Zostaną one przekazane władzom publicznej służby zdrowia.

W Polsce pracownicy gliwickiej fabryki Groupe PSA produkują, wspólnie z partnerską instytucją edukacyjną – Górnośląskim Centrum Edukacyjnym, przyłbice ochronne na potrzeby placówek zdrowia i ratownictwa medycznego. Wytwarzają je od podstaw, korzystając z drukarek 3D i ploterów laserowych. Ponadto zakład przekazał kilkaset maseczek ochronnych na potrzeby szpitala w Gliwicach.

Zmobilizowana na wszystkich poziomach, Groupe PSA wspiera również inicjatywy lokalne, w większości przypadków realizowane z inicjatywy oddziałów w zależności od kontekstu i potrzeb.

Niniejsza informacja jest aktualna na dzień publikacji. Specyfikacja techniczna opisywanych modeli oraz usług może ulec zmianie. Niektóre elementy wyposażenia oraz usługi mogą być dostępne tylko w wybranych krajach lub wyłącznie za dodatkową opłatą.