SKIP TO CONTENT
Wymiana Oleju

Opel serwis

Systematycznej wymiany oleju silnikowego należy dokonywać z wielu powodów. Olej dobrej jakości to gwarancja optymalnych warunków pracy dla silnika, co przekłada się na wydajność i efektywność jego pracy. Ponadto w ten sposób zapobiegasz dużym i kosztownym usterkom jednostki napędowej. To jednak nie wszystko – właściwie dobrany olej silnikowy zapewni odpowiedni poziom współpracy ruchomych elementów silnika, a do tego zapobiegnie osiadaniu drobnych zanieczyszczeń. Oprócz tego korzystnie wpływa na zachowanie równowagi termicznej i zabezpiecza poszczególne elementy silnika przed pojawieniem się korozji. Może także w pewnej mierze tłumić dźwięki wywołane pracą jednostki napędowej oraz niwelować wilgotność w jej wnętrzu.

 

Regularna wymiana oleju silnikowego jest bardzo istotna dla optymalnej i właściwej pracy jednostki napędowej. Oprócz dopasowania odpowiedniego oleju niezwykle ważne jest skorzystanie z renomowanego serwisu, który dokona profesjonalnej wymiany. W ten sposób przedłużysz życie silnika oraz zapewnisz sobie wyższy komfort jazdy.

 

 

Szczegółowych informacji na temat aktualnej oferty usług serwisowych, części zamiennych i akcesoriów znajdziesz u Doradcy Serwisowego marki Opel.