SKIP TO CONTENT
Cechy i zalety

Niemiecka technologia w najlepszej odsłonie

Zwierciadło czasów

Bezpieczeństwo i innowacje

Reflektory pikselowe
Reflektory pikselowe Intelli-Lux LED®1 to udoskonalony system oświetlenia stworzony przez Opla, znacząco poprawiający widoczność nocą, bez oślepiania kierowców jadących z naprzeciwka. Reflektory złożone z 84 diodowych segmentów każdy adaptują się do sytuacji na drodze włączając i wyłączając odpowiednie strefy oświetlenia.  
 • Swobodne korzystanie ze świateł drogowych bez oślepiania innych uczestników ruchu.
 • Komfortowa i bezpieczniejsza jazda nocą.
 • Dostosowanie strumienia światła podczas jazdy po autostradzie.
 • Tryb doświetlania skrętów, aktywny przy prędkościach do 40 km/h, eliminuje zjawisko wjazdu w „czarną dziurę” podczas skręcania pod dużym kątem.

1 Dostępność zależy od wersji wyposażenia. 

Projekcyjny wyświetlacz

Projekcyjny wyświetlacz kierowcy (HUD)1 prezentuje na szybie przedniej, na linii wzroku prowadzącego, najważniejsze dane, m.i. prędkość, wskazania nawigacji czy ostrzeżenia adaptacyjnego tempomatu (ACC)1.

 

1 Dostępność zależy od wersji wyposażenia.

 
Hamowanie awaryjne

Układ automatycznego hamowania awaryjnego (AEB)1 wykrywa inne pojazdy i pieszych przed samochodem oraz przygotowuje układ hamulcowy do działania. W razie potrzeby – przyhamowuje lub zatrzymuje auto, jeśli nie zareagujesz na ostrzeżenia.

 

1 Dostępność zależy od wersji wyposażenia. Systemy wspomagające kierowcę nie dają gwarancji bezbłędnego funkcjonowania w każdych okolicznościach, dlatego też nie zwalniają kierowcy z odpowiedzialności za bezpieczne prowadzenie pojazdu.

 
Ostrzeżenie o pojeździe z tyłu

Układ ostrzegania o zbliżającym się z tyłu pojeździe (RCTA)1 ostrzega Cię – na przykład podczas wycofywania się z miejsca parkingowego – o niewidocznych autach nadjeżdżających z boku.

 

1 Dostępność zależy od wersji wyposażenia. Układ jest aktywny przy prędkościach do 10 k/h i wykrywa obiekty poruszające się z prędkością do 36 km/h.

 
Rozpoznawanie znaków drogowych

Najnowsza generacja systemu rozpoznawania znaków drogowych (TSR)1 wykrywa większość znaków, w tym ograniczenia prędkości, znaki informacyjne i pomocnicze, i prezentuje je na panelu wskaźników kierowcy (DIC) oraz wyświetlaczu projekcyjnym (HUD)1, o ile Insignia jest w niego wyposażona.

 

1 Dostępność zależy od wersji wyposażenia. 

 
Adaptacyjny tempomat

Adaptacyjny tempomat (ACC)1 oraz jego zaawansowana wersja (FSRACC)1, wspomagają Cię w komfortowej jeździe za pojazdem poprzedzającym poprzez automatyczne hamowanie i przyspieszanie celem utrzymania bezpiecznej odległości.  Zaawansowany tempomat adaptacyjny (FSRAAC), dostępny w modelach z automatyczną skrzynią biegów, potrafi całkowicie zatrzymać Twoją Insignię i ponownie ruszyć. 

 

1 Dostępność zależy od wersji wyposażenia. Systemy wspomagające kierowcę nie dają gwarancji bezbłędnego funkcjonowania w każdych okolicznościach, dlatego też nie zwalniają kierowcy z odpowiedzialności za bezpieczne prowadzenie pojazdu.

 
Asystenci pasa ruchu

Układ ostrzegania o zmianie pasa ruchu (LCA)1 aktywuje się, jeśli opuszczasz pas ruchu nie sygnalizując manewru kierunkowskazem. Z kolei układ ostrzegania o pojeździe w martwym polu (SBZA)1 monitoruje i ostrzega o zbliżającym się z tyłu samochodzie, w odległości potencjalnie kolizyjnej.

 

1 Dostępność zależy od wersji wyposażenia. Maksymalna różnica prędkości pojazdu pozwalająca na rozpoznanie ryzyka w ciągu 3,5 sekundy od potencjalnej kolizji wynosi 72 km/h.

 

Stylistyka

Nadwozie
Nowa Insignia o dystyngowanej sylwetce i smukłych liniach w pełni zasługuje na swoją nazwę. Reflektory LED o wąskim profilu, i z charakterystycznym dla marki świetlnym motywem skrzydła, oraz chromowane akcenty ozdobne prezentują się niezwykle szykownie. Z każdym odblokowaniem zamków Twoja Insignia wita Cię sekwencją błyśnięć reflektorów. 
Wnętrze
W eleganckim, ergonomicznym i przestronnym wnętrzu Insignii, zaprojektowanym przede wszystkim z myślą o kierowcy, poczujesz się jak u siebie. Harmonijne i nowoczesne linie oraz wysokiej jakości materiały współgrają, tworząc przyjemną aurę.  
Lampy tylne
Światła tylne z podwójnym motywem skrzydła, nawiązujące stylistycznie do reflektorów przednich, wyróżniają Insignię na tle aut innych marek.  
Kolory nadwozia
W gamie siedmiu kolorów nadwozia znajdziesz ten, który najlepiej odzwierciedli Twój gust.   
Koła
Wybierz wyjątkowy wzór obręczy kół w rozmiarach od 17" do 20", aby Twoja Insignia przyciągała zaciekawione spojrzenia. 

Komfort

Ergonomiczne fotele
Ergonomiczne fotele przednie AGR1 dopasowują się do sylwetki pasażerów i zwiększają komfort jazdy. Dzięki nim zapomnisz o bólu pleców.  

Spraw przyjemność swoim plecom zasiadając w profilowanych fotelach z certyfikatem AGR, wydanym przez niemieckie stowarzyszenie lekarzy i terapeutów AGR (Aktion Gesunder Rücken – Akcja na rzecz Zdrowego Kręgosłupa), w uznaniu najwyższych standardów ergonomii.

 

Fotele przednie AGR oferują m.in.:

 • wysuwaną poduszkę wspierającą uda
 • układ podgrzewania1.

 

Luksusowa wersja fotela AGR kierowcy z elektryczną regulacją1 oferuje dodatkowo:

 • układ wentylacji i funkcję masażu
 • regulację w 18 kierunkach
 • funkcję zapamiętywania ustawień.

 

1 Dostępność zależy od wersji wyposażenia.

Elementy podgrzewane
W Nowej Insignii Grand Sport masz do dyspozycji podgrzewane elementy1, które uprzyjemnią podróż w chłodne dni. 

Technologia ThermaTec™ w mgnieniu oka pozbywa się szronu lub pary wodnej z przedniej szyby. Podgrzewane skrajne fotele tylne zwiększają komfort jazdy pasażerów, a podgrzewaną kierownicę pewniej i przyjemniej trzyma się w dłoniach.

 

1 Dostępność zależy od wersji wyposażenia.

Przestrzeń bagażowa
Nowa Insignia Grand Sport zaskakuje obszernym bagażnikiem i licznymi rozwiązaniami ułatwiającymi transport bagażu. 

Jeden ruch. Tylne siedzenia można szybko złożyć na płasko za naciśnięciem jednego przycisku.

5 pasażerów – przy postawionych oparciach tylnych siedzeń wciąż masz do dyspozycji bagażnik, który pomieści 490-litrowy ładunek. 

Oparcie tylnej kanapy składane w proporcji 40:20:401 ułatwia elastyczną konfigurację przestrzeni bagażowej.

Po złożeniu tylnych oparć przestrzeń bagażowa z płaską podłogą ma nawet 1 450 litrów.

 

1 Dostępność zależy od wersji wyposażenia.

Łączność

Multimedia Navi Pro
Cyfrowa łączność, fabryczna nawigacja, duży ekran dotykowy i wysokiej jakości system audio – najnowocześniejszy system multimedialny Insignii ma w zasadzie wszystkie funkcje. 

Wybrane funkcje systemu Multimedia Navi Pro1:

 • zintergowana nawigacja
 • mapy 3D
 • obsługa komendami głosowymi
 • łączność Bluetooth®2
 • nawigacja online z dedykowanymi usługami3
 • 2 porty USB
 • współpraca z projekcyjnym wyświetlaczem kierowcy (HUD) 
 • kompatybilność z funkcjami projekcji interfejsu smartfona Apple CarPlay™4 i Android Auto™4.

 

1 Dostępność zależy od wersji wyposażenia.

2 Bluetooth® jest zarejestrowanym znakiem towarowym firmy Bluetooth SIG Inc.

3 Korzystanie z usług wymaga akceptacji umowy licencyjnej z Telenav oraz zgody na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z procedurą opisaną w polityce prywatności firmy Telenav. Licencja wygasa w 2031 roku. Poprawne działanie wszystkich funkcji nawigacji online wymaga połączenia smartfona z systemem multimedialnym.

4 Projekcja ekranu smartfona z systemem operacyjnym Android jest realizowana za pomocą funkcji Android AutoTM, a projekcja ekranu iPhone’a przez funkcję Apple CarPlayTM (w chwili publikacji niniejszego materiału producenci nie udostępniają wersji polskojęzycznych). Więcej informacji znajdziesz na stronach www.apple.com/ios/carplay/ i www.android.com/auto/.

Apple CarPlay jest znakiem towarowym firmy Apple Inc., zarejestrowanym w USA i innych krajach. Android jest zarejestrowanym znakiem towarowym firmy Google Inc.

System nagłośnienia Bose®
Zadbaj o dźwięk wysokiej jakości. Najwyższej klasy opcjonalny system nagłośnienia BOSE® z 8 głośnikami dostarczy pasażerom niezrównanych doznań odsłuchowych. 
Bezprzewodowa ładowarka
Umieść smartfon w otwartym, dedykowanym schowku z indukcyjną ładowarką1, a doładujesz baterię telefonu bez użycia kabli.  
1 Dostępność zależy od wersji wyposażenia. Ładowarka współpracuje wyłącznie z urządzeniami obsługującymi standard PMA lub Qi. Indukcyjne ładowanie baterii smartfona może wymagać dodatkowego akcesorium na telefon. Sprawdź kompatybilność swojego telefonu u producenta urządzenia. 
Połączenie alarmowe
W przypadku zdarzenia drogowego system automatycznie1 nawiązuje połączenie alarmowe z punktem przyjmowania zgłoszeń o wypadkach, funkcjonującym w ramach numeru 112. W razie potrzeby dyspozytor wysyła odpowiednie służby ratunkowe na miejsce zdarzenia. Możesz też zrobić to ręcznie2, naciskając czerwony przycisk SOS w konsoli dachowej. 

1 Połączenie alarmowe jest wywoływane automatycznie wskutek aktywacji poduszek powietrznych lub napinaczy pasów bezpieczeństwa.

2 Usługa zadziała pod warunkiem, że pojazd znajduje się w zasięgu sieci komórkowej.

Właściwości jezdne

Silniki 
Nowa Insignia Grand Sport oferuje większą wydajność poprzez ograniczoną emisję spalin i zużycie paliwa, a to za sprawą szerokiej gamy nowych silników benzynowych i wysokoprężnych. A w pakiecie dostajesz niezmiennie ekscytującą jazdę. 

Silniki benzynowe: 2.0 Turbo o mocy 125 kW/170 KM i 147 kW/200 KM.  

Silniki diesla: 1.5 Diesel o mocy 90 kW/122 KM i 2.0 Diesel 128 kW/174 KM.

Każda jednostka współpracuje z systemem Start/Stop wspomagającym redukcję zużycia paliwa oraz spełnia surowe wymagania normy emisji spalin Euro 6d.

 

Zużycie paliwa i emisja CO2: 8,5-4,6 l/100 km, 194-121 g/km, określone zostały na podstawie pomiarów w cyklu WLTP (światowa zharmonizowana procedura badania pojazdów lekkich), w zależności od wersji, zgodnie z Rozporządzeniami WE nr 715/2007, nr 1153/2017 oraz nr 1151/2017. 

 

Podane zakresy zużycia paliwa i emisji CO2 nie obejmują silników 2.0 Turbo 170 KM i 2.0 Diesel 174 KM 4x4, które dostępne będą wkrótce.

Skrzynie biegów
Insignia oferuje trzy skrzynie: 6-biegową manualną, 8- lub 9-stopniową automatyczną. Wybór należy do Ciebie. 
Nowa 9-biegowa skrzynia automatyczna jest dostępna z manetkami ręcznej zmiany biegów. Zalety? Płynna praca, wydajność i komfort prowadzenia.
Zawieszenie FlexRide
Adaptacyjne zawieszenie FlexRide1 to jak trzy samochody w jednym. Inteligentny system monitoruje pracę układu jezdnego oraz dostosowuje się do Twojego stylu prowadzenia i warunków na drodze. Wybierasz jeden z trzech trybów jazdy: Sport – dynamiczne wrażenia z jazdy, Tour – łagodne i komfortowe prowadzenie, Standard – płynna adaptacja do Twojego stylu jazdy. 

Za naciśnięciem przycisku FlexRide zmienia charakterystykę układu kierowniczego, kontroli trakcji, reakcje na naciśnięcie pedału przyspieszenia i pracy skrzyni biegów, dostosowując się do warunków drogowych i stylu jazdy.

 

1 Układ dostępny z wybranymi silnikami.

Napęd 4x4
Napęd 4x4 z funkcją wektorowania momentu obrotowego na tylnej osi1 zapewnia bardziej płynną i dynamiczną jazdę, bardziej stabilne prowadzenie w trudnych warunkach. 
Układ automatycznie rozdziela moment obrotowy pomiędzy przednią i tylną osią, a także pomiędzy tylnym prawym i tylnym lewym kołem. 

Akcesoria Opel+ 

Odpowiedź na twoje oczekiwania

Akcesoria wyselekcjonowane dla Insignii umożliwią Ci dostosowanie jej do Twoich indywidualnych potrzeb.

 

Produkt może różnić się od przedstawionego na zdjęciu.

Pojemnik dachowy o pojemności 460 litrów
Dowiedz się więcej
Przystawka flexconnect: wieszak na ubrania
Dowiedz się więcej
Przystawka flexconnect: uchwyt na tablet
Dowiedz się więcej
Podświetlane nakładki progów
Dowiedz się więcej
Mata ochronna bagażnika
Dowiedz się więcej

Co dalej?

Poznaj osobiście
Znajdź dealera
Zyskaj najlepszą cenę
Cenniki