Nowa Insignia

Prawdziwy lider w swojej klasie, oferujący całą gamę innowacyjnych rozwiązań i komfort spod znaku premium.
Wybierz swoją wersję nadwozia.

Nowy Opel Insignia zdobywa prestiżową statuetkę Złotej Kierownicy 2017

2017-10-27

  • Flagowy model Opla zwycięzcą kategorii „Klasa średnia i wyższa”
Aktualności Opla -- Flagowy model Opla zwycięzcą kategorii „Klasa średnia i wyższa”

Warszawa. Nowy Opel Insignia został dzisiaj uhonorowany jedną z najbardziej prestiżowych nagród motoryzacyjnych w Polsce – statuetką Złotej Kierownicy. Wyniki tegorocznej edycji plebiscytu zostały ogłoszone w trakcie uroczystej gali wręczenia nagród, która odbyła się podczas targów Warsaw Moto Show. Statuetkę Złotej Kierownicy z rąk Stanisława Sewastianowicza, redaktora naczelnego tygodnika Auto Świat, odebrał dyrektor generalny Opel Poland, Wojciech Mieczkowski.

 

„Nowa Insignia zachwyca stylistyką, komfortem, właściwościami jezdnymi i ultranowoczesnymi technologiami. Prestiżowa nagroda Złotej Kierownicy potwierdza, że flagowy model Opla to najlepszy wybór w klasie średniej i wyższej na rynku.” – powiedział dyrektor generalny Opel Poland, Wojciech Mieczkowski.

Aktualności Opla -- Flagowy model Opla zwycięzcą kategorii „Klasa średnia i wyższa”

Złota Kierownica to jeden z najbardziej prestiżowych europejskich plebiscytów motoryzacyjnych. Jego historia sięga 1976 roku. Przyznawane są w nim wyróżnienia dla najlepszych modeli, które zdobyły uznanie czytelników i jury, złożonego z ekspertów motoryzacyjnych. W Polsce plebiscyt jest organizowany od 2009 roku przez tygodnik Auto Świat. W tegorocznej 9. edycji tego prestiżowego plebiscytu o nagrody walczyły 42 samochody w 5 kategoriach. Wszystkie modele miały swoje premiery w tym roku. Samochody, które zebrały w swoich kategoriach najwięcej głosów czytelników tygodnika „Auto Świat”, zostały nagrodzone statuetkami Złotej Kierownicy.

 

Nowa Insignia to flagowy model marki Opel. Charakteryzuje go bezkompromisowo przestronne nadwozie utrzymane w sportowo-eleganckiej stylistyce. Samochód zapewnia wiele przyjemności z jazdy oraz wzorowy poziom bezpieczeństwa i komfortu. Nowa Insignia może być wyposażona w liczne nowoczesne technologie, począwszy od wyznaczających trendy matrycowych reflektorów Opel LED IntelliLux® poprzez zaawansowany system napędu na wszystkie koła z wektorowaniem momentu obrotowego po nowoczesne systemy wspomagające kierowcę i wyświetlacz projekcyjny HUD. Ponadto Insignia jest wyposażona w najnowsze systemy multimedialne IntelliLink z interfejsami Apple CarPlay™ i Android Auto™ oraz w osobistego opiekuna kierowcy – system OnStar®. Nowy Opel Insignia zachwyca wspaniałą zwrotnością i precyzją prowadzenia, większą przestronnością oraz doskonałym stosunkiem wartości do ceny, co czyni go poważnym rywalem nawet dla modeli marek Premium.