Członkowie zarządu Opla

ZARZĄD

CZŁONKOWIE ZARZĄDU OPLA.

Michael Lohscheller

  • Dyrektor generalny Opel Automobile GmbH

 

Michael Lohscheller pełni funkcję dyrektora generalnego (CEO) spółki Opel Automobile GmbH od czerwca 2017 roku. Od września 2012 roku był odpowiedzialny za finanse.

 

Zanim dołączył do Opla Lohscheller pracował w Volkswagen Group of America na stanowisku wiceprezesa i dyrektora finansowego, przyczyniając się do rozwoju i istotnego wzrostu zysków grupy.

 

Na przestrzeni ponad 20 lat Lohscheller zdobywał doświadczenie w zakresie finansów, IT, marketingu, sprzedaży, zakupów i logistyki w firmach takich jak Daimler, Mitsubishi Motors Europe i Volkswagen.

 

Lohscheller urodził się 12 listopada 1968 roku w Niemczech. Studiował na Uniwersytecie Nauk Stosowanych w Osnabrücku oraz na Uniwersytecie w Barcelonie. W 1992 roku uzyskał dyplom z administracji biznesu. W latach 1993-1996 łączył pracę zawodową ze studiami na kierunku europejskiego zarządzania marketingowego na Uniwersytecie Brunel w Londynie, gdzie uzyskał tytuł magistra. 

 

Prywatnie mąż i ojciec dwójki dzieci.

Christian Müller

  • Wiceprezes ds. inżynierii
  • Członek zarządu Opel Automobile GmbH

 

Christian Müller objął stanowisko wiceprezesa ds. inżynierii i zasiadł w zarządzie Opel Automobile GmbH 1 sierpnia 2017 roku. Wcześniej pełnił funkcję wiceprezesa GM Global Propulsion Systems Europe.

 

Müller pojawił się w spółce Adam Opel AG już jako stażysta podczas studiów w 1990 roku. Pracę jako inżynier ds. rozwoju rozpoczął w 1996 roku. Zdobywał rozległe doświadczenie w zakresie inżynierii i zarządzania projektami, pracując nad wspólnymi przedsięwzięciami General Motors z Fiatem i Isuzu. Zajmował się procesami integracji mechanizmów napędowych, a także budżetem i planowaniem w dziale Inżynierii. W latach 2005-2010 Müller pracował w Turynie, gdzie pełnił funkcję dyrektora technicznego nadzorującego proces rozwoju wielu jednostek napędowych. W latach 2010-2014 zajmował stanowisko dyrektora ds. rozwoju, kalibracji i walidacji na rynek europejski.

 

Christian Müller urodził się w 1969 roku w Rüsselsheim w Niemczech. Dyplom magistra inżynierii mechanicznej uzyskał na Uniwersytecie w Darmstadt.

Remi Girardon

  • Wiceprezes ds. produkcji
  • Członek zarządu Opel Automobile GmbH

 

Remi Girardon objął stanowisko wiceprezesa ds. produkcji i zasiadł w zarządzie Opel Automobile GmbH w sierpniu 2017 roku.

 

Girardon zdobył bogate doświadczenie zawodowe w branży motoryzacyjnej, pracując w Grupie PSA w latach 1997-2017. Przed objęciem obecnej funkcji zasiadał na stanowisku starszego wiceprezesa ds. strategii przemysłowej, a wcześniej zarządzał fabrykami w Trnavie na Słowacji oraz w Caen i Sept-Fons we Francji.

 

Remi Girardon urodził się w roku 1973. Uzyskał dyplom inżyniera na politechnice École Nationale Supérieure d'Arts et Métiers w Paryżu.

Peter Christian Küspert

  • Dyrektor zarządzający ds. sprzedaży i posprzedaży w Opel Automobile GmbH

 

Peter Christian Küspert objął stanowisko dyrektora zarządzającego ds. sprzedaży i posprzedaży w listopadzie 2013 roku.

 

Küspert posiada bogate doświadczenie w przemyśle motoryzacyjnym. Od 1990 do 2009 roku pracował dla koncernu Daimler AG. W latach 1999-2001 pełnił funkcję dyrektora ds. strategii marek Mercedes-Benz, Maybach i Smart, a następnie dyrektora ds. sprzedaży i marketingu samochodów osobowych koncernu Daimler na rynek niemiecki. Przed objęciem obecnego stanowiska Küspert pracował jako dyrektor zarządzający firmy Johann Hay Automobiltechnik, dostawcy podzespołów dla branży motoryzacyjnej.

 

Peter Christian Küspert urodził się w 1961 roku w miejscowości Selb w Niemczech, u podnóży Smerczan. Studiował ekonomię biznesu w Bayreuth i Mannheim. Na co dzień czynny pasjonat sportu, a w szczególności narciarstwa, golfa i nurkowania.

Philippe de Rovira

  • Wiceprezes ds. finansów i dyrektor finansowy (CFO)
  • Członek zarządu Opel Automobile GmbH

 

Philippe de Rovira od sierpnia 2017 roku pełni funkcję wiceprezesa ds. finansów, dyrektora finansowego (CFO) oraz członka zarządu spółki Opel Automobile GmbH.

 

De Rovira zdobył bogate doświadczenie w branży motoryzacyjnej, pracując w Grupie PSA od 1998 do 2017 roku, gdzie ostatnio pełnił funkcję głównego kontrolera. Wcześniej zasiadał m.in. na stanowisku dyrektora ds. kontroli sprzedaży i marketingu oraz dyrektora finansowego na obszar Ameryki Łacińskiej.

 

Philippe de Rovira urodził się w 1973 roku. Jest absolwentem ESSEC Business School w Cergy. Oprócz ojczystego języka francuskiego biegle włada angielskim, hiszpańskim i portugalskim.

Dowiedz się o nas więcej