SKIP TO CONTENT
Manta GSe ElektroMOD

Opel Manta GSe ElektroMOD

Manta kontratakuje!

Opel Manta był niekwestionowaną gwiazdą wzornictwa w latach 70. poprzedniego stulecia. Teraz powraca w elektryzującym stylu nazywanym RestoMod. Poznaj nową, elektryczną Mantę GSe. Na pierwszy rzut oka taka sama, a jednak zupełnie inna.

Stylistyka

Niepowtarzalnie śmiała

Opel Manta GSe ElektroMOD celebruje zarówno wszystko to, co stanowiło o wspaniałości oryginału, jak i nową, śmiałą i przejrzystą stylistykę Opla wraz z nowoczesną technologią.

Rewolucyjny puryzm

Wszystko, co naprawdę rewolucyjne pozostaje w obiegu. Przód oryginalnej Manty była inspiracją dla Opel Vizor, nowego znaku rozpoznawczego modeli Opla. Teraz Opel Vizor został wykorzystany w GSe ElektroMOD.

Wizja przyszłości

MOD oznacza między innymi nowoczesną, jasno sprecycowaną koncepcję. EletroMOD odnosi się do w pełni cyfrowego kokpitu zorientowanego na kierowcę, który łączy prostotę i emocjonalną odwagę. Nowoczesne sportowe siedzenia z żółtymi akcentami nawiązują do idei detoksu, czyli uproszczenia wnętrza.

Napęd

Kierujmy się zmianą

Zeitgeist, czyli duch epoki, stworzony, aby sprostać wymaganiom przyszłości. Bezemisyjny napęd elektryczny Manty dostarcza na tylną oś moc 108 kW/147 KM, przekazywaną przez przeprojektowaną 4-stopniową przekładnię manualną, z opcją automatycznego trybu pracy.

Mocny moment

W 1974 roku kultową Mantę GT/E z 4-cylindrowym silnikiem o mocy 77kW/105 KM można było określać mianem auta sportowego. Ale daleko jej do przyspieszeń, które oferuje elektryczny układ napędowy Opla nowej generacji, ze stałym momentem obrotowym 255 Nm. Manta GSe odzyskuje też energię podczas hamowania i zwalniania. Tak w sposób zrównoważony zmienia się świat.

Emocje - TAK, Emisja - NIE

Zespół akumulatorów o pojemności energetycznej 31 kWh, zapewniający zasięg do 200 km, to kolejny dowód na pionierstwo Opla w e-mobilności. Do końca 2021 roku klienci będą wybierać spośród 9 elektrycznych modeli. Do 2024 roku w portfolio marki będzie elektryczna wersja każdego modelu.

Cyfrowe oblicze

Kryptonim: Manta

Kiedy legendarny emblemat Manty ożywa, okazuje się, że GSe ElektroMOD wkracza na kolejny poziom cyfrowego świata. Nazwy, oznaczenia silników i emblematy zostaną wzbogacone o kody iQR.

Pikselowa doskonałość

GSe ElektroMOD prezentuje specjalną wersję nowego oblicza Opla – Pixel Vizor. Rozciągający się na całą szerokość przodu nadwozia, LED-owy ekran umożliwia Mancie porozumiewanie się ze światem.

Uwaga: Manta mówi...

Pixel Vizor w GSe ElektroMOD stawia sprawę jasno w kwestii rozwoju tej technologii:  „My German heart has been ELEKTRified” (Moje niemieckie serce przeszło ELEKTRO-metamorfozę) oraz „I'm on a zero e-mission. I am an ElektroMOD” (Jestem bezemisyjny ElektroMOD).

Iskrzące się emocje

Ashley Niall
„To przyszłość wśród samochodów elektrycznych.” 
Obejrzyj film
Magazyn Auto Design
„Elektryczne odrodzenie” 
Dowiedz się więcej
SlashGear
 „Nowoczesność w stylu retro.” "Chcemy tego!" 
Dowiedz się więcej