Poznaj KARLa: Opel przedstawia nowy miejski samochód

2014-09-10

  • Nowy pięciodrzwiowy model dołącza do rodziny małych samochodów Opla
  • Najpełniejsze jak dotąd portfolio modeli Opla w segmencie małych samochodów
  • Nowy model otrzymał imię jednego z synów Adama Opla
Aktualności Opla: Opel KARL

Rüsselsheim. Latem 2015 roku, Corsa nowej generacji oraz stylowy trzydrzwiowy ADAM powitają w swojej drużynie kolejnego gracza, pięciodrzwiowego Opla KARLa. „KARL to krótka, zgrabna i chwytliwa nazwa, która idealnie oddaje wartości marki Opel: niemiecki charakter, emocje i przystępność” – powiedziała Tina Müller, dyrektor Opla ds. marketingu.

Wprowadzone do sprzedaży w okresie zaledwie 30 miesięcy, modele ADAM, Corsa nowej generacji i KARL sprawią, że od przyszłego roku Opel będzie mógł poszczycić się najbogatszym, w swojej historii, portfolio w segmencie małych samochodów. Będzie to też jedna z najmłodszych rodzin nowych modeli małych samochodów, która sprosta wszelkim wymaganiom rynku.Aktualności Opla: Opel Karl

Obie wersje, mierzącej blisko 4 metry długości Corsy – rodzinną pięciodrzwiową oraz sportową trzydrzwiową o nadwoziu typu coupé – cechuje wysoki komfort podróżowania oraz optymalnie obszerna przestrzeń jej wnętrza. Trzydrzwiowy ADAM, o długości nadwozia 3,70 metra, ma do zaoferowania kierowcom doskonałą dynamikę jazdy, najnowocześniejszą technologię łączności ze światem zewnętrznym oraz niemal nieograniczone możliwości personalizacji. Jest on skierowany do tych użytkowników, którym zależy na wyrażeniu swojego stylu i charakteru. Nowy miejski model w ofercie Opla – kompaktowy, pięciodrzwiowy KARL o długości 3,68 metra – będzie wyposażony w pięć siedzeń oraz najlepsze, inteligentne i praktyczne, rozwiązania spod znaku Opla.

KARL otrzymał swoje imię na cześć syna Adama Opla, który założył spółkę Opel w 1862 roku. Adam Opel stworzył największą fabrykę rowerów w Niemczech. Jego synowie Carl, Wilhelm i Friedrich wkroczyli do świata motoryzacji w 1898 roku, a rok później skonstruowali swój pierwszy samochód.