Opel będzie produkował w Rüsselsheim swój drugi model flagowy oraz zainwestuje w produkcję nowych silników i skrzyń biegów

2014-11-18

  • Produkcja nowego SUV-a w Rüsselsheim

  • Znaczne inwestycje w produkcję silników i przekładni w fabrykach w Rüsselsheim, Kaiserslautern i Tychach

  • Od przyszłego roku zakład w Eisenach będzie pracować na trzy zmiany

  • Wyraźne zaangażowanie w rozwój Opla w Niemczech i innych krajach Europy
Aktualności Opla: dyrektor generalna General Motors Mary Barra i dyrektor generalny Grupy Opel Karl-Thomas Neumann

Rüsselsheim. Mary Barra, dyrektor generalna General Motors, podczas swojej drugiej w tym roku wizyty w Niemczech ogłosiła dodatkowe inwestycje na dużą skalę. Barra potwierdziła, że do końca dekady w zakładach w Rüsselsheim, głównej siedzibie Opla, rozpocznie się produkcja nowego modelu. „Ten SUV będzie drugim, obok Insignii, modelem flagowym marki” – powiedziała Barra. Jak ogłoszono w marcu tego roku, aby spełnić przyszłe wymagania, w zakładach Opla w Rüsselsheim zostanie zainwestowane 245 milionów euro. Ponadto Barra ogłosiła kolejne inwestycje o wartości ponad pół miliarda euro w fabryki silników i przekładni w Rüsselsheim, Kaiserslautern i Tychach, dając Oplowi zielone światło na ofensywę w zakresie układów napędowych.


„Marka Opel ma ogromne znaczenie strategiczne dla GM. Ofensywa produktowa obejmująca 27 nowych modeli i 17 nowych silników miała bardzo udany początek. Dodatkowe inwestycje pomogą marce ponownie zabłysnąć i wzmocnić jej pozycję w Europie. To wyraźny sygnał zaangażowania GM w rozwój Opla w Niemczech i w pozostałych krajach Europy” – powiedziała Barra.


Dyrektora generalnego Grupy Opel – dra Karla-Thomasa Neumanna – ucieszył jasny przekaz: „General Motors i Opel są ze sobą bliżej niż kiedykolwiek wcześniej”. Wyjaśnił, że Opel ma pełne wsparcie General Motors. „Dodatkowe inwestycje to kolejny dowód na udaną współpracę”.


Zarówno Mary Barra, jak i dr Neumann podkreślili, że wszelkie konieczne decyzje zostały podjęte po przeprowadzeniu konstruktywnego dialogu z przedstawicielami pracowników. Za istotną uznano współpracę z przedstawicielami pracowników w Europie, związkiem zawodowym Industrial Metal Union (IG Metall) oraz radą pracowników Opla pod przewodnictwem Wolfganga Schäfera-Kluga.


Wolfgang Schäfer-Klug: „Pakiet działań opiera się na zobowiązaniach wynikających z istniejących układów zbiorowych pracy. Układy te są kluczowym warunkiem dalszego rozwoju Opla. Umożliwiają nam kontynuację podróży w obranym kierunku, zapewniając bezpieczne i konkurencyjne miejsca pracy”.


Dr Neumann ogłosił także, że od połowy 2015 roku w zakładzie w Eisenach zostanie uruchomiona trzecia zmiana. „To dobre wieści dla zakładu w Eisenach, dzięki obserwowanemu dużemu popytowi na ADAMa i Nową Corsę”.


Mary Barra wyraziła zadowolenie z debiutu nowego modelu Corsy dodając, że 45 tys. zamówień złożonych jeszcze przed oficjalnym wprowadzeniem na rynek pokazuje, iż piąta generacja tego małego auta jest na dobrej drodze, by stać się rynkowym bestsellerem.