Opel ADAM

Zanurz się w świat indywidualnego stylu i ruszaj w miasto nowym ADAMem.

Odkryj świat ADAMa

Opel Astra OPC

Przesiądź się z codzienności do Opla Astra OPC.

Odkryj nasz sportowy samochód

Podsumowanie sezonu: Opel świętuje udany powrót do sportów motorowych

2013-10-29

  • Nowy Opel ADAM R2 robi wrażenie na wielkiej imprezie rajdowej ADAC Three Cities Rally
  • Szybka młodzież: Marijan Griebel i Fabian Kreim wygrywają rywalizację młodych talentów
  • Stawkę rajdów ADAC Opel Rallye Cup 2014 wzmocni 14 nowych ADAMów
  • Zielone Piekło: sukcesy załóg w wyścigach Opel Astra OPC Cup na Północnej Pętli toru Nürburgring
Aktualności Opla: Podsumowanie sezonu: Opel świętuje udany powrót do sportów motorowych

Rüsselsheim. To był niezwykle udany sezon!
W 2013 r. Opel powrócił na krajową scenę sportów motorowych z własną serią wyścigów
i rajdów oraz dwoma trofeami do wygrania. Marka nawiązała do pełnej sukcesów tradycji wyścigów samochodów turystycznych wystawiając 300-konną Astrę OPC w 9 rundach torowego wyścigu Astra OPC Cup, będącego częścią rywalizacji VLN Endurance Championship, na legendarnej Północnej Pętli toru Nürburgring. Podczas wyczerpujących wyścigów w „zielonym piekle” każde z tych aut prowadziło na zmianę dwóch kierowców. Ostatecznie zwyciężyli Mario Merten i Jürgen Nett, wyprzedzając różnicą zaledwie 29 punktów parę Jannik Olivo i Elmar Jurek.

Aktualności Opla: Podsumowanie sezonu: Opel świętuje udany powrót do sportów motorowych

Jörg Schrott, szef ds. sportów motorowych Opla, wysoko ocenia przebieg wyścigów: „Gratuluję zespołowi Bonk Motorsport i Mario Mertenowi zwycięstwa w zawodach Opel Astra OPC Cup! To był niezwykle ekscytujący i pełen zażartej rywalizacji pierwszy sezon.” Plan na sezon 2014 już jest realizowany. „Zwiększamy nasze zaangażowanie. Chcemy, aby w przyszłym roku nasze zawody były jeszcze atrakcyjniejsze, dlatego wprowadzamy kolejnych sześć pojazdów."

Mały ADAM demonstruje wielką formę

Aktualności Opla: Adam w locie

Sezon rajdów serii ADAC Opel Rallye Cup zakończył się trzema ważnymi osiągnięciami. Zwycięzcą w rajdzie Three Cities Rallye został Markus Fahrner, a Marijan Griebel w ADAMie R2 zdobył nagrodę dla najlepszego młodego kierowcy i miejsce w rywalizacji w sezonie 2014.

Aktualności Opla - Podsumowanie sezonu: Opel świętuje udany powrót do sportów motorowych

Z pięciu młodych kierowców - Christian Allkofer, Timo Broda, Dominik Dinkel, Marijan Griebel and Fabian Kreim – dwaj ostatni potwierdzili swoje umiejętności i otrzymają ADAMa R2 specjalnie przygotowanego do zawodów w przyszłym sezonie przez zespół wyścigowy Holzer Rennsport z Augsburga. Najnowsza, 185-konna wersja ADAMa, z Hermanem Tomczykiem, prezesem ds. sportu automobilklubu ADAC za kierownicą, wzbudziła sensację jako pojazd otwierający rajd Three Cities Rallye. Ten drugi prototyp (pierwszy zadebiutował w Rajdzie Niemiec w sierpniu) został poddany dalszej modernizacji i obecnie zbliża się do parametrów modelu, dla którego 1 stycznia Opel zamierza uzyskać homologację międzynarodowej federacji sportów motorowych FIA. A to oznacza, że przygotowania do sezonu 2014 są już bardzo zaawansowane.

Kolejne samochody w rajdach Opel Rallye Cup 2014

Aktualności Opla - Młode talenty wyścigów motorowych Opla

We współpracy z automobilklubem ADAC Opel zamierza wzmocnić promocję młodych kierowców rajdowych. Obecne modele R1, zmodernizowane i lekko zmodyfikowane, pozostaną w stawce, która powiększy się o 14 nowych R2. Tak jak w tym roku, uczestnicy odbiorą swoje pojazdy bezpośrednio z fabryki w Eisenach, gdzie powstaje Opel ADAM. To jedyny mały samochód niemieckiego producenta w całości produkowany w Niemczech.

Aktualności Opla: Podsumowanie sezonu: Opel świętuje udany powrót do sportów motorowych

Seria Opel Rallye Cup będzie się składać z 8 rajdów wchodzących w skład zawodów ADAC Rallye Masters 2014. Mogą w niej brać udział młodzi kierowcy w wieku do 27 lat. Starsi natomiast startują poza rywalizacją o puchar marki i liczą się w łącznej klasyfikacji ADAC Rallye Masters. Tu także warto być najlepszym, ponieważ po zakończeniu sezonu zwycięzca otrzyma nowego, seryjnego ADAMa. Pula nagród serii Opel Rallye Cup została zwiększona: zwycięzca otrzyma 30 tys. euro, drugi kierowca 20 tys. euro, a trzeci 10 tys. euro. Najlepszy najmłodszy zawodnik dostanie bezpłatny start w sezonie 2015. Nigdy dotąd sporty motorowe nie były tak atrakcyjne dla młodych kierowców.

 

Tina Müller, szefowa marketingu Opla ocenia: „Młodzi, pełni entuzjazmu kierowcy doskonale wpisują się w wizerunek naszych modnych i szybkich ADAMów. Ten wyścig to esencja sportów motorowych – pasjonująca rozrywka dla widzów i ekscytująca rywalizacja dla zawodników. Jednym słowem niezwykle emocjonujące doświadczenie dla wszystkich. A do tego poziom techniczny organizacji imprez jest bardzo wysoki.”