Aktualności Opla - Nowa Opel Mokka: linki

Dowiedz się więcej
o nowym Oplu Mokce.

Wyrafinowana i mocna sylwetka w kształcie klina,
o miękko zaokrąglonych liniach, pełna innowacyjnych systemów zapowiada nowe doświadczenia.

  • Strona modelowa Mokki

Stutysięczna Mokka zamówiona! Teraz jeszcze bogatszy wybór wersji

2013-04-29

  • W Europie złożono już ponad 100 000 zamówień
  • Silnik 1.4 Turbo teraz dostępny z napędem na przednią oś i manualną lub automatyczną skrzynią biegów
  • Wysokiej klasy systemy audio-informacyjne i nagłośnienie firmy Bose
Opel Mokka - Bestseller już po 7 miesiącach od premiery

Rüsselsheim. W ciągu zaledwie siedmiu miesięcy od rynkowego debiutu Opel Mokka stał się absolutnym bestsellerem. Opel otrzymał już ponad 100 000 zamówień na tego modnego subkompaktowego SUV-a, który cieszy się wielką popularnością zwłaszcza w Niemczech, Rosji, Wielkiej Brytanii, Włoszech i Francji. Ale ten udany model Opla nie spocznie na laurach, teraz jego oferta została wzbogacona o model 1.4 Turbo 103 kW/140 KM z napędem na przednie koła i 6-biegową, manualną lub automatyczną, przekładnią. Nowa gama systemów audio-informacyjnych oraz nagłośnienie firmy Bose zapewniają rozrywkę na najwyższym poziomie. W zakresie stylistyki świeży powiew wnoszą nowe, opcjonalne 19-calowe obręcze kół ze stopu metali lekkich, a także modny lakier metaliczny w kolorze Orange Rock.

„W zaledwie kilka miesięcy po wprowadzeniu na rynek, Opel Mokka okazał się ogromnym sukcesem – jest doceniany zarówno przez klientów, jak i ekspertów motoryzacyjnych. Powodzenie Mokki podkreśla wiele nagród, które ten debiutant już zdobył, w tym prestiżowy tytuł Samochodu Roku z napędem na wszystkie koła” – stwierdził Duncan Aldred, pełniący obowiązki wiceprezesa ds. sprzedaży, marketingu i obsługi posprzedażnej Opel/Vauxhall. „Aby wesprzeć Mokkę w drodze na szczyt, czynimy ją jeszcze bardziej atrakcyjną, dodając nowe jednostki napędowe i wysokiej klasy sprzęt audio-informacyjny – przyciągając w ten sposób kolejnych klientów” – dodał Aldred.

Nowe atuty: Turbodoładowany silnik napędzający przednią oś i system dźwiękowy Bose.

Oferta jednostek napędowych Mokki została rozszerzona o kolejną atrakcyjną alternatywę. Do tej pory silnik benzynowy 1.4 Turbo był dostępny wyłącznie z adaptacyjnym napędem wszystkich kół i 6-biegową automatyczną skrzynią biegów. Teraz nabywcy mogą zamawiać tę wersję silnikową Mokki, o mocy 103 kW/140 KM, także z napędem na przednią oś oraz 6-biegową przekładnią manualną lub automatyczną. Z 6-biegową skrzynią manualną i systemem Start/Stop nasz SUV spala zaledwie 5,9 l/100 km i emituje tylko 139 g/km CO2. Przyspiesza do 100 km/h w 9,9 sekundy i osiąga prędkość maksymalną 193 km/h.

Wnętrze Opla Mokki - Nowoczesne systemy audio-informacyjne CD 600 i Navi 950

Wnętrze Mokki, dzięki nowym, supernowoczesnym systemom audio-informacyjnym CD 600 i Navi 950, jest teraz jeszcze bardziej atrakcyjne. Wygodną obsługę wszystkich funkcji zapewnia 7-calowy, kolorowy ekran o wysokiej rozdzielczości, który wyświetla także obraz z opcjonalnej tylnej kamery. Dostępne jest również łącze Bluetooth, które ułatwia obsługę telefonu komórkowego i umożliwia strumieniowe odtwarzanie muzyki. System Navi 950 standardowo wyposażony jest w mapy całej Europy, a dane nawigacyjne można łatwo aktualizować przez złącze USB. Wysokiej klasy nagłośnienie firmy Bose, z 6 głośnikami, subwooferem i cyfrowym wzmacniaczem, gwarantuje wręcz audiofilską jakość dźwięku.

Walorom wnętrza Mokki dorównuje stylowe nadwozie. Muskularny SUV Opla robi znakomite wrażenie, szczególnie w nowym metalicznym kolorze nadwozia – Orange Rock i z nowymi 19-calowymi, pięcioramiennymi obręczami kół.

Opel Mokka - Dostępna z 19-calowymi obręczami kół i lakierem metalicznym Orange Rock

Przekonujące atuty: kompaktowe wymiary, niezrównana funkcjonalność w codziennej eksploatacji.

Mokka harmonijnie łączy cechy auta miejskiego i pozamiejskiego – spełnia wszystkie codzienne potrzeby oraz idealnie sprawdza się podczas aktywnie spędzanych weekendów. Przy długości 4,28 m, na wysoko umieszczonych fotelach, oferuje mnóstwo miejsca dla 5 osób. Nasz SUV udostępnia też szerszej grupie kierowców nowatorskie rozwiązania, do niedawna spotykane tylko w autach klasy wyższej. Są wśród nich: system adaptacyjnego oświetlenia AFL+, ergonomiczne siedzenia z certyfikatem niemieckiego stowarzyszenia lekarzy ortopedów AGR oraz drugiej generacji zintegrowany bagażnik rowerowy FlexFix – wszystkie te rozwiązania Mokka wprowadziła do tego segmentu małych SUV-ów pierwsza.

 

Dostępna jest także cała gama rozwiązań podwyższających poziom komfortu i bezpieczeństwa, obejmująca system stabilizacji toru jazdy ESPPlus z układem wspomagającym ruszanie na pochyłościach HSA i układem kontroli zjazdu ze wzniesień HDC oraz przednia kamera Opel Eye z układem ostrzegania przed kolizją FCA, udoskonalonym systemem rozpoznawania znaków drogowych TSR oraz systemem ostrzegania o niezamierzonej zmianie pasa ruchu LDW. Mokka może być wyposażona w napęd na przednie lub wszystkie koła. Układ napędu 4x4 aktywuje się automatycznie w celu zapewnienia przyczepności wszystkich kół.

 

Ceny Opla Mokki zaczynają się od 67 900 zł brutto – wersja wyposażenia Essentia z silnikiem 1.6 85 kW/115 KM, systemem Start/Stop i manualną, 5-biegową skrzynią biegów.