Model koncepcyjne Opla - Historia i dziedzictwo Opla

Historia i dziedzictwo Opla

Historia i doświadczenie wyznacza drogę rozwoju kolejnych, najnowszych modeli. Oto fascynująca podróż w czasie.

Cofnij czas!

GM zainwestuje 230 mln euro w Europejskie Centrum Rozwoju Produktów

2013-04-24

  • Finansowe wsparcie Europejskiego Centrum Rozwoju Produktów jako integralnej części globalnej sieci badawczo-rozwojowej GM
  • Główne inwestycje w nowe laboratorium pomiarów wartości momentu obrotowego silników w Ruesselsheim
  • Szersze spektrum możliwości prowadzenia badań nad nowymi konstrukcjami zawieszenia w ośrodku testowym w Dudenhofen

Aktualności Opla - GM zainwestuje 230 mln euro w Europejskie Centrum Rozwoju Produktów

Ruesselsheim/Detroit. GM zainwestuje 230 mln euro w zaplecze badawcze Europejskiego Centrum Rozwoju Produktów mieszczącego się w centrali Opla w Ruesselsheim, a także w ośrodek testowy w Dudenhofen. Inwestycje zostaną przeprowadzone w ciągu następnych trzech, do czterech lat. Decyzja ta została ogłoszona zaledwie dwa tygodnie po wizytach członków zarządu GM w europejskich fabrykach Opla/Vauxhalla i zapowiedzi zainwestowania 4 mld euro w rozwój nowych produktów w latach 2013-2016.

 

Zapowiedź ta to kolejny etap wzmacniania przez GM europejskiej marki Opel/Vauxhall, a tym samym wsparcie globalnego potencjału rozwojowego GM poprzez zwiększenie elastyczności, szybkości i wydajności produkcji oraz inwestycje w globalną standaryzację maszyn i urządzeń oraz całego zaplecza produkcyjnego. Ponadto, ten gigantyczny zastrzyk finansowy to kluczowy czynnik umożliwiający marce Opel/Vauxhall prace nad konstruowaniem silników nowej generacji, spełniających europejskie i światowe normy emisji spalin, a także zbudowanie nowych stacji paliw, laboratorium badania dźwięku i testów bezpieczeństwa.

 

„Te znaczące inwestycje będą przynosić owoce przez lata i zagwarantują przyszłość Europejskiemu Centrum Rozwoju Produktów” – stwierdził Dr Karl-Thomas Neumann, dyrektor generalny Opla i prezes GM Europe. „Ośrodek w Ruesselsheim będzie opracowywać nowe silniki i skrzynie biegów z przeznaczeniem na rynki Europy i reszty świata. Ta decyzja przenosi na nas odpowiedzialność za rozwój nowych jednostek napędowych w skali globalnej” – dodał Dr Neumann.

Aktualności Opla - GM zainwestuje 230 mln euro w Europejskie Centrum Rozwoju Produktów

Nowe przyrządy do pomiarów momentu obrotowego silników zastąpią starszy sprzęt, aby umożliwić konstruowanie najnowocześniejszych jednostek napędowych do roku 2020, a nawet dłużej. Co więcej, dla zwiększenia efektywności badań wprowadzone zostaną elastyczne stanowiska testowe. To supernowoczesne laboratorium zostanie następnie połączone z ośrodkami rozwojowymi silników w Pontiac i Turynie.

 

Również ośrodek testowy w Dudenhofen zyska nowe zaplecze, wśród nich nową oczyszczalnię, warsztat oraz przyrządy do pomiaru momentu obrotowego silników wykorzystywane w testach ultraniskiego poziomu emisji. Wyposażenie spełniające jednolite standardy pozwoli na stosowanie podobnych procedur badawczych i dostarczanie porównywalnych danych.

 

Ponadto, zarząd firmy wraz z radą pracowniczą doszli do porozumienia w sprawie bardziej elastycznych warunków zatrudnienia w Europejskim Centrum Rozwoju Produktów, które zatrudnia ponad 6 tys. wysoko wykwalifikowanych specjalistów. To porozumienie oparte jest na umowie z 28 marca 2013 r.

Aktualności Opla - GM zainwestuje 230 mln euro w Europejskie Centrum Rozwoju Produktów

Inwestycje w zakresie wzornictwa, inżynierii, jednostek napędowych i zasobów ludzkich udowadniają, że GM nieustannie dąży do zwiększania lokalnych możliwości ukierunkowanych na długofalowe umacnianie pozycji Opla oraz jego siostrzanej marki Vauxhall na konkurencyjnym rynku.

 

Dzięki dodatkowym zasobom technicznym i unowocześnionej infrastrukturze Opel i Vauxhall będą nadal odgrywać ważną rolę w projektowaniu, konstruowaniu i wytwarzaniu nowych pojazdów i jednostek napędowych dla siebie, a także dla innych marek z portfolio GM.

Powyższe inwestycje wymagają zgody Rady Nadzorczej Opla.