Nowe, oszczędne i dynamiczne modele LPG rozszerzają gamę ecoFLEX Opla

2012-01-19

  • Astra Hatchback, Astra Sports Tourer i Meriva są już dostępne z silnikami 1.4 Turbo LPG
  • Corsa 1.2 LPG w sprzedaży od lata 2011
  • Jesienią 2012 roku nastąpi debiut Zafiry Tourer i Insignii w wersjach LPG
  • Do 40% niższe koszty paliwa i do 15% niższy poziom emisji spalin w porównaniu do ich odpowiedników benzynowych
Aktualności Opla - Nowe, oszczędne i dynamiczne modele LPG rozszerzają gamę ecoFLEX Opla

Rüsselsheim. Opel rozszerza i wzbogaca ofertę modeli napędzanych gazem LPG. Astra Hatchback i Sports Tourer oraz Meriva są już dostępne z nowym, dynamicznym i oszczędnym silnikiem 1.4 Turbo LPG ecoFLEX.

Ta jednostka napędowa, która może być zasilana gazem LPG i benzyną, dostępna jest w dwóch wersjach – o mocy 103 kW/140 KM z momentem obrotowym 200 Nm w Astrze oraz o mocy 88 kW/120 KM (175 Nm) w Merivie. Poziom emisji CO₂ silnika spełniającego normę Euro 5 dla paliwa LPG wynosi w cyklu mieszanym jedynie 124 g/km dla Merivy, 129 g/km dla Astry Hatchback i 132 g/km dla Astry Sports Tourer.

Wprowadzenie tych trzech modeli poprzedził debiut Corsy LPG 1.2 ecoFLEX w wersji 3- i 5-drzwiowej w czerwcu 2011 roku. Trzydrzwiowa Corsa 1.2 LPG przy zasilaniu gazem dysponuje mocą 61 kW/83 KM i emituje zaledwie 110 g/km CO₂. Na jesieni 2012 oferta modeli ecoFLEX poszerzy się jeszcze bardziej, dzięki wprowadzeniu jednostki 1.4 Turbo LPG ecoFLEX do modeli Zafira Tourer oraz Insignia.

Opel - New Economical, Powerful LPG Models Expand Opel’s ecoFLEX Offer

Oferta LPG jest częścią programu alternatywnych systemów napędowych, który obejmuje także modele CNG (Zafira Family 1.6 CNG Turbo, Zafira Tourer 1.6 CNG Turbo i Nowy Combo 1.4 CNG Turbo), a także pojazdy elektryczne, jak rewolucyjny Opel Ampera z pokładowym generatorem zwiększającym zasięg. Ampera jest pierwszym autem elektrycznym, które może poruszać się bez ograniczeń. Samochód ten został już doceniony prestiżowym tytułem „Car of the Year 2012”.
Ofertą nowych modeli LPG ecoFLEX Opel spełnia swoją misję liderowania w dziedzinie alternatywnych systemów napędowych oraz odpowiada na zwiększający się popyt na auta zasilane gazem ze strony coraz bardziej oszczędnych i świadomych ekologicznie nabywców europejskich.

 

Posiadacze samochodów zasilanych gazem LPG mogą zaoszczędzić do 40% na kosztach paliwa. W niektórych krajach, jak np. w Niemczech, obowiązują znaczne ulgi podatkowe dla pojazdów zasilanych gazem LPG, gdyż poziom emisji CO₂ w porównaniu do ich odpowiedników benzynowych jest około 15% niższy. Opel obejmuje fabryczne instalacje pełną gwarancją. Opel wytwarza pojazdy zasilane gazem LPG już od roku 2009. Do tej pory w Europie sprzedano ich 61 tys. sztuk, z czego 80% we Włoszech.

 

Wszystkie modele Opla zasilane LPG dysponują jednocześnie pełną funkcjonalnością wersji benzynowych, dzięki zainstalowaniu zbiornika LPG i zbiornika benzyny. Oznacza to znacząco niższe koszty paliwa oraz zwiększone możliwości transportowe, bez obawy o zasięg. Dla przykładu, całkowity zasięg 5-drzwiowej Astry 1.4 Turbo LPG ecoFLEX z 56-litrowym zbiornikiem benzyny i 49-litrowym zbiornikiem LPG może przekroczyć 1400 km.

Aktualności Opla - Nowe, oszczędne i dynamiczne modele LPG rozszerzają gamę ecoFLEX Opla

Innowacje przyjazne dla środowiska

 

W najnowszej generacji silników LPG Opel wprowadził znaczące udoskonalenia oprogramowania jednostki napędowej i układu zasilania LPG. Można teraz płynnie przełączać z zasilania LPG na benzynę i odwrotnie, a jednostka natychmiast dostosowuje się do rodzaju podawanego paliwa. Oznacza to bardziej efektywną pracę i ograniczony do minimum poziom emisji CO₂.

Opel - New Economical, Powerful LPG Models Expand Opel’s ecoFLEX Offer

Łatwy w użyciu przełącznik LPG

 

Modele LPG Corsy, Astry i Merivy są wyposażone w nowy, łatwo dostępny przełącznik benzyna/LPG, umieszczony na panelu sterowania, który pozwala na łatwiejszą niż do tej pory zmianę pomiędzy zasilaniem benzyną i LPG. Tryby zasilania mogą być zmieniane automatycznie lub wybierane ręcznie. Przełącznik jest podświetlony, kiedy auto pracuje w trybie zasilania LPG. Po przełączeniu zasilania na benzynę podświetlenie gaśnie. Od 2012 roku to udoskonalenie będzie także oferowane w modelach LPG Zafiry Tourer oraz Insignii.

Aktualności Opla - Nowe, oszczędne i dynamiczne modele LPG rozszerzają gamę ecoFLEX Opla

Usytuowanie zbiornika LPG

 

Zastosowany przez Opla system LPG obejmuje praktyczne usytuowanie zbiornika na gaz. Został on optymalnie dopasowany do wnęki koła zapasowego. Dzięki takiemu rozwiązaniu przedział pasażerski i bagażowy nie zmniejszają się. Pojazdy zasilane gazem LPG są standardowo wyposażone w zestaw naprawczy do kół.

Opel - New Economical, Powerful LPG Models Expand Opel’s ecoFLEX Offer

Przyjazna dla użytkowników europejska sieć stacji LPG

 

Posiadacze pojazdów LPG Opla mogą korzystać z gęstej sieci stacji oferujących to paliwo, liczącej w Europie ponad 25 tys. punktów. Tak więc, podróż po Europie autem zasilanym gazem LPG nie zamieni się w poszukiwanie paliwa. Niemcy, posiadające ponad 6,4 tys. stacji LPG, mają największą infrastrukturę w Europie. W większości pozostałych krajów Europy także łatwo znajdziemy stację LPG. Włochy mają ich ponad 2,8 tys., Francja ponad 1,8 tys., Holandia 1,4 tys., a mała Belgia ponad 500. W Wielkiej Brytanii paliwo LPG sprzedaje prawie 600 stacji, a na Węgrzech jest ich 250.