Alfred Rieck nowym Członkiem Zarządu ds. sprzedaży, marketingu i obsługi posprzedażnej

2012-03-28

Opel - Alfred Rieck New Management Board Member in charge of Sales, Marketing & Aftersales

Rüsselsheim. Rada Nadzorcza Opla powołała Alfreda Riecka (55 lat) na stanowisko Członka Zarządu ds. sprzedaży, marketingu i obsługi posprzedażnej, z dniem 1 lipca 2012. Jednocześnie został on nominowany Wiceprezesem Opla/Vauxhalla ds. sprzedaży, marketingu i obsługi posprzedażnej. Jego bezpośrednim przełożonym jest Dyrektor Generalny Opla/Vauxhalla, Karl-Friedrich Stracke.

Alfred Rieck przechodzi do Opla z firmy Volkswagen AG, gdzie ostatnio piastował stanowisko wiceprezesa Grupy Volkswagen w Chinach, z siedzibą
w Pekinie. Jako prezes spółki Skoda China, Rieck nadzorował wprowadzenie na rynek chiński samochodów marki Skoda.

Wcześniej Rieck pracował na różnych stanowiskach kierowniczych w Grupie Volkswagena, w tym dyrektora zarządzającego spółki Skoda Germany, dyrektora marketingu spółki Skoda Auto w Bratysławie oraz dyrektora projektu sprzedaży i marketingu spółki VW Luxury Cars w Wolfsburgu. Przedtem Alfred Rieck pracował w firmie Volvo w Szwecji i w Holandii.

Aktualności Opla - Alfred Rieck Alfred Rieck nowym Członkiem Zarządu Opla

„Alfred Rieck jest doskonałym menedżerem
w zakresie sprzedaży i marketingu, z bogatym doświadczeniem we wprowadzaniu na rynek
i rozwoju marki, zwiększaniu udziału w rynku oraz wolumenu sprzedaży. Będzie on odgrywał kluczową rolę we wzmacnianiu i dalszym rozwoju marek Opel/Vauxhall. Będzie mi miło współpracować z nim.” – oświadczył Karl-Friedrich Stracke.

 

Alfred Rieck zastąpi Alaina Vissera, który zdecydował się opuścić firmę i przejść do Chevroleta. „Alain Visser był Członkiem Zarządu Opla od 2004 r. Chciałbym mu podziękować za pełną zaangażowania i sukcesów pracę na tym stanowisku. Życzę mu powodzenia w jego przyszłych zawodowych przedsięwzięciach.” – dodał Stracke.