Zmiany w kierownictwie Opla potwierdzone

2011-04-11

  • Rada Nadzorcza powołała Karla-Friedricha Stracke na stanowisko Prezesa Zarządu.
  • Nick Reilly został wybrany na przewodniczącego Rady Nadzorczej spółki.

Rüsselsheim. Na dzisiejszym posiedzeniu Rada Nadzorcza spółki Adam Opel AG wybrała Karla-Friedricha Stracke na nowego szefa firmy. Jako Dyrektor Generalny (CEO) Stracke będzie odpowiedzialny za całość światowej działalności marek Opel/Vauxhall.


Ten 54-letni inżynier zastąpi na tym stanowisku Nicka Reilly, który zachowa pozycję Prezesa GM Europe. „Opel położył fundamenty pod wspaniałą przyszłość, a ja czuję się zaszczycony decyzją Rady Nadzorczej” – powiedział Stracke. „Jestem pewien, że razem możemy zrealizować wiele projektów z korzyścią dla naszych klientów” – dodał Stracke.


Urodzony w Północnej Hesji, Karl-Friedrich Stracke dołączył do Opla w roku 1979. Od 2009 r. był Wiceprezesem ds. Globalnej Inżynierii Pojazdów, odpowiedzialnym za globalny rozwój produktów GM. Pod jego kierownictwem inżynierowie i technicy na całym świecie tworzyli pełne innowacji samochody
i technologie, w tym Opla Amperę, rewolucyjne auto elektryczne o zwiększonym zasięgu.


Ponadto, Nick Reilly został wybrany na przewodniczącego Rady Nadzorczej Opla, zastępując na tym stanowisku Waltera Borsta, Prezesa i Dyrektora Generalnego GM Asset Management, który pozostanie członkiem Rady Nadzorczej.