Jedź dalej i dalej

Szereg czynników wpływa na faktyczny zasięg twojego Grandlanda plug‑in hybrid. zobacz, co zależy od ciebie

Prędkość
Prędkość jazdy ma największe znaczenie dla zasięgu w trybie elektrycznym. Korzystaj z niego głównie przy niższych prędkościach. Codzienne ładowanie akumulatorów pozwala zmniejszyć średnie spalanie benzyny, nawet o ponad 35% w zróżnicowanych warunkach drogowych. 
Styl jazdy
Każde przyspieszenie to strata energii. Każde gwałtowne hamowanie oznacza konieczność ponownego przyspieszenia. Jazda w trybie regeneracyjnym z funkcją rekuperacyjnego hamowania może zwiększyć zasięg w trybie elektrycznym do 15%! 
Temperatura wnętrza
Wykorzystywanie układu klimatyzacji i ogrzewania, w zależności od pory roku, może powodować nawet 35% różnicę w rzeczywistym zasięgu w trybie elektrycznym. Układ ten obciąża wtedy akumulatory, więc dobrym rozwiązaniem jest uprzednie dostosowanie temperatury wnętrza podczas ładowania, na postoju. 
WSKAZÓWKA: Zasięg wskazywany przez komputer pokładowy Twojego Grandlanda, nawet po całkowitym ładowaniu akumulatorów, oparty jest na wcześniej zarejestrowanych parametrach jazdy. Jeśli podczas jazdy którykolwiek z czynników wpływających na zasięg (prędkość, temperatura wnętrza pojazdu, temperatura otoczenia, styl jazdy) będzie miał inne wartości, wskazania zostaną odpowiednio dostosowane.