Wymiana sprzęgła

USŁUGI BŁYSKAWICZNE

Wymiana sprzęgła

PEWNY SERWIS. SPRAWNY OPEL.

OLEJ DEXOS + FILTR + WYMIANA: (PB) 199 ZŁ / (ON) 249 ZŁ

DEZYNFEKCJA KLIMATYZACJI: 79 ZŁ

USŁUGI BŁYSKAWICZNE.

Program skierowany jest do klientów, którzy cenią wysoki komfort eksploatacji samochodu, a jednocześnie dbają o swój czas i finanse. Biorące udział w programie Autoryzowane Serwisy Opel zapewniają szybką i sprawną obsługę Twojego Opla. Dzięki zastosowaniu oryginalnych części, specjalistycznych narzędzi i fachowej wiedzy możesz mieć pewność, że Twój Opel jest właściwie serwisowany.
Usługi serwisowe dostępne w programie:
wymiana piast kół
wymiana oleju
wymiana akumulatora
serwis układów hamulcowych (klocki, tarcze, szczęki, linki)
wymiana piórek wycieraczek
filtry kabinowe (klimatyzacji)
antyalergiczne filtry węglowe (klimatyzacji)
filtry oleju, powietrza i paliwa
wymiana rozrządu
wymiana sprzęgła
wymiana koła zamachowego dwumasowego
wymiana łączników stabilizatora
wymiana końcówek drążków kierowniczych
Jeśli cenisz swój czas i pieniądze, Usługi Błyskawiczne są naturalnym wyborem dla Twojego Opla.

Wymiana sprzęgła

Sprzęgło to niezwykle istotny podzespół każdego samochodu, który gwarantuje komfortową jazdę w każdych warunkach. Dowiedz się, jak często należy wymienić sprzęgło i jakie objawy wskazują na jego wyeksploatowanie.

Kiedy i gdzie wymienić sprzęgło?

 

Sprzęgło ulega wyeksploatowaniu wraz z pokonywanymi kilometrami, może przebiegać to jednak w bardzo różnym tempie. Szybkość zużycia sprzęgła zależy m.in. od modelu oraz umiejętności i stylu jazdy kierowcy. Chcąc przyjąć jakieś wartości liczbowe, należałoby uznać, że wymiana sprzęgła następuje po pokonaniu od 40 do 100 tysięcy kilometrów. Warto też dodać, że koszt wymiany sprzęgła jest dość wysoki, dlatego też podczas codziennej jazdy samochodem dobrze pamiętać o prawidłowym użytkowaniu tego elementu, np. każdorazowym wciskaniu do końca pedału sprzęgła.

 

O konieczności wymiany sprzęgła decyduje wystąpienie oraz nasilenie szeregu objawów. O nie najlepszej kondycji podzespołu informuje m.in. problem z płynnym wybieraniem pierwszego oraz wstecznego biegu. Inne objawy, które powinny zwrócić uwagę kierowcy, to odczuwalne wibracje w trakcie jego naciskania, „twardy” pedał sprzęgła oraz szarpanie podczas ruszania z miejsca. Auto może mieć też problemy z przyspieszaniem.

 

Wymiany sprzęgła najlepiej dokonać w autoryzowanej stacji obsługi. Jeśli chcesz mieć pewność prawidłowo zamontowanego nowego sprzęgła, wybierz się do najbliższego ASO Opla.