Wymiana piór wycieraczek

USŁUGI BŁYSKAWICZNE

Wymiana piór wycieraczek

PEWNY SERWIS. SPRAWNY OPEL.

OLEJ DEXOS + FILTR + WYMIANA: (PB) 199 ZŁ / (ON) 249 ZŁ

DEZYNFEKCJA KLIMATYZACJI: 79 ZŁ

USŁUGI BŁYSKAWICZNE.

Program skierowany jest do klientów, którzy cenią wysoki komfort eksploatacji samochodu, a jednocześnie dbają o swój czas i finanse. Biorące udział w programie Autoryzowane Serwisy Opel zapewniają szybką i sprawną obsługę Twojego Opla. Dzięki zastosowaniu oryginalnych części, specjalistycznych narzędzi i fachowej wiedzy możesz mieć pewność, że Twój Opel jest właściwie serwisowany.
Usługi serwisowe dostępne w programie:
wymiana piast kół
wymiana oleju
wymiana akumulatora
serwis układów hamulcowych (klocki, tarcze, szczęki, linki)
wymiana piórek wycieraczek
filtry kabinowe (klimatyzacji)
antyalergiczne filtry węglowe (klimatyzacji)
filtry oleju, powietrza i paliwa
wymiana rozrządu
wymiana sprzęgła
wymiana koła zamachowego dwumasowego
wymiana łączników stabilizatora
wymiana końcówek drążków kierowniczych
Jeśli cenisz swój czas i pieniądze, Usługi Błyskawiczne są naturalnym wyborem dla Twojego Opla.

Wymiana piór wycieraczek

Regularna wymiana piór wycieraczek samochodowych jest niebywale istotna dla bezpieczeństwa i komfortu prowadzenia pojazdu. Jak przebiega wymiana piór wycieraczek i kiedy należy jej dokonać?

Wycieraczki samochodowe

 

O stanie wycieraczek samochodowych zwykle przypominamy sobie przy konieczności ich użycia, np. w trakcie ulewy lub opadów śniegu. Wtedy też zazwyczaj okazuje się, że nadszedł czas wymiany tego elementu. A to przecież właśnie wycieraczki w ogromnej mierze wpływają na komfort i widoczność podczas jazdy samochodem.  Dlatego też, z uwagi na istotną funkcję, jaką pełnią wycieraczki, nie można zapominać o regularnej ocenie ich stanu.

Zużyte wycieraczki odbijają się od szyby, może dochodzić do charakterystycznego skrzypienia, przede wszystkim jednak nie zbierają wilgoci i zabrudzeń z powierzchni szyby, pozostawiając przy tym smugi i inne ślady. Wymienione objawy wskazują na konieczność kupna nowego elementu, z czym zdecydowanie nie wolno zwlekać – tym bardziej że koszt wymiany wycieraczek w autoryzowanym serwisie jest naprawdę przystępny. Przy okazji zakupu warto zwrócić uwagę na długość piór wycieraczek do danego modelu auta, gdyż zbyt krótkie ograniczają pole widzenia, natomiast zbyt długie mogą zahaczać o uszczelkę przedniej szyby. Warto też zwrócić uwagę, że do wyboru jest kilka rodzajów wycieraczek, np. szkieletowe, bezszkieletowe i hybrydowe.

 

 Wymiana wycieraczek do samochodu

 

Sama wymiana wycieraczek nie jest skomplikowaną procedurą. Wystarczy przy wyłączonym silniku, po wyłączeniu zapłonu opuścić w dół dźwignię wycieraczek, by pióra znalazły się w pozycji odsuniętej od pokrywy. Podczas podnoszenia ramienia wycieraczki wystarczy nacisnąć wypust i przesunąć pióro, aby je odblokować. Natomiast montując nowe pióro, trzeba jedynie wsunąć je w ramię aż do zatrzaśnięcia. Wymiany wycieraczek można dokonać w autoryzowanym serwisie, gdzie zostaną dobrane najlepsze elementy do twojego auta.