Wymiana akumulatora

USŁUGI BŁYSKAWICZNE

Wymiana akumulatora

PEWNY SERWIS. SPRAWNY OPEL.

OLEJ DEXOS + FILTR + WYMIANA: (PB) 199 ZŁ / (ON) 249 ZŁ

DEZYNFEKCJA KLIMATYZACJI: 79 ZŁ

USŁUGI BŁYSKAWICZNE.

Program skierowany jest do klientów, którzy cenią wysoki komfort eksploatacji samochodu, a jednocześnie dbają o swój czas i finanse. Biorące udział w programie Autoryzowane Serwisy Opel zapewniają szybką i sprawną obsługę Twojego Opla. Dzięki zastosowaniu oryginalnych części, specjalistycznych narzędzi i fachowej wiedzy możesz mieć pewność, że Twój Opel jest właściwie serwisowany.
Usługi serwisowe dostępne w programie:
wymiana piast kół
wymiana oleju
wymiana akumulatora
serwis układów hamulcowych (klocki, tarcze, szczęki, linki)
wymiana piórek wycieraczek
filtry kabinowe (klimatyzacji)
antyalergiczne filtry węglowe (klimatyzacji)
filtry oleju, powietrza i paliwa
wymiana rozrządu
wymiana sprzęgła
wymiana koła zamachowego dwumasowego
wymiana łączników stabilizatora
wymiana końcówek drążków kierowniczych
Jeśli cenisz swój czas i pieniądze, Usługi Błyskawiczne są naturalnym wyborem dla Twojego Opla.

Wymiana akumulatora

Co jest powodem utraty sprawności akumulatora? Jaka jest żywotność baterii w samochodzie? Dlaczego wymiany najlepiej dokonać w ASO? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdziesz w naszym poradniku.

Wymiana akumulatora w samochodzie

 

Akumulator to źródło energii elektrycznej w samochodzie, jego zadaniem jest zasilanie poszczególnych systemów i układów, w tym przede wszystkim rozrusznika silnika. Ponadto akumulator jest też elementem eksploatacyjnym, co znaczy, że co pewien czas podlega wymianie w wyniku naturalnego zużycia. Przeciętnie jego trwałość wynosi od 4 do 6 lat, rzeczywisty okres działania może jednak być różny, zależnie od sposobu użytkowania auta czy warunków atmosferycznych. Gdy akumulator nie jest wystarczająco wydajny lub nie funkcjonuje poprawnie, niemożliwe staje się uruchomienie silnika – chyba że przy pomocy np. drugiego pojazdu. Jeśli podczas próby uruchomienia pojazdu nie usłyszysz ani pracy rozrusznika, ani dźwięku swojego radia, niemal pewne jest, że przyczyną awarii jest akumulator.

 

Objawem mało wydajnego akumulatora mogą też być słabo świecące światła mijania przy włączonym zapłonie i wyłączonym silniku. Często też wtedy niezbędna jest jego wymiana. Wynika to również z faktu, że obecnie produkowane akumulatory są bezobsługowe, a zatem nie pozwalają na uzupełnianie poziomu elektrolitu wodą demineralizowaną lub destylowaną. Niektóre baterie samochodowe są wyposażone w tzw. magiczne oko – to wizjer, który informuje kierowcę o stanie baterii. Zielony kolor oznacza naładowany akumulator i właściwy poziom elektrolitu, barwa czarna to konieczność doładowania, a żółta lub biała wskazuje na wymianę.

 

Powodów awarii akumulatora może być bardzo wiele, do najczęstszych należą:

• niedobór elektrolitu,

• zasiarczanie,

• opad masy czynnej,

• utrata pojemności elektrycznej,

• zwarcie.

 

Choć wiele awarii determinuje natychmiastową wymianę akumulatora, warto podkreślić, że nawet poprawnie działający akumulator należy co pewien czas zastąpić nowym egzemplarzem. Wymiany można dokonać samodzielnie, lepiej jednak zrobić to przy okazji wizyty w ASO, gdzie fachowcy dobiorą odpowiedni podzespół do twojego auta.