Filtry oleju, powietrza i paliwa

USŁUGI BŁYSKAWICZNE

Wymiana filtra oleju, powietrza i paliwa

PEWNY SERWIS. SPRAWNY OPEL.

OLEJ DEXOS + FILTR + WYMIANA: (PB) 199 ZŁ / (ON) 249 ZŁ

DEZYNFEKCJA KLIMATYZACJI: 79 ZŁ

USŁUGI BŁYSKAWICZNE.

Program skierowany jest do klientów, którzy cenią wysoki komfort eksploatacji samochodu, a jednocześnie dbają o swój czas i finanse. Biorące udział w programie Autoryzowane Serwisy Opel zapewniają szybką i sprawną obsługę Twojego Opla. Dzięki zastosowaniu oryginalnych części, specjalistycznych narzędzi i fachowej wiedzy możesz mieć pewność, że Twój Opel jest właściwie serwisowany.
Usługi serwisowe dostępne w programie:
wymiana piast kół
wymiana oleju
wymiana akumulatora
serwis układów hamulcowych (klocki, tarcze, szczęki, linki)
wymiana piórek wycieraczek
filtry kabinowe (klimatyzacji)
antyalergiczne filtry węglowe (klimatyzacji)
filtry oleju, powietrza i paliwa
wymiana rozrządu
wymiana sprzęgła
wymiana koła zamachowego dwumasowego
wymiana łączników stabilizatora
wymiana końcówek drążków kierowniczych
Jeśli cenisz swój czas i pieniądze, Usługi Błyskawiczne są naturalnym wyborem dla Twojego Opla.

Wymiana filtra oleju, powietrza i paliwa

Co trzeba wiedzieć na temat wymiany filtra powietrza, filtra paliwa i filtra oleju? Jak często należy kupować nowe elementy i gdzie najlepiej zlecić ich montaż? 

Filtr oleju silnikowego, filtra powietrza i filtr paliwa 

 

Wszystkie trzy wymienione powyżej filtry to elementy eksploatacyjne pojazdu, które należy co pewien czas poddawać wymianie. Do najważniejszych zadań filtra oleju silnikowego należy zmniejszenie liczby zanieczyszczeń dostających się do wewnętrznych elementów jednostki napędowej. Wymiany filtra oleju zazwyczaj dokonuje się po przejechaniu około 10-20 tysięcy kilometrów lub co najmniej raz do roku, należy jednak mieć na uwadze, że wiele zależy od warunków użytkowania pojazdu oraz dynamiki prowadzenia auta. Ponadto trzeba pamiętać, aby wymianę filtra oleju silnikowego dokonywać razem z olejem oraz uszczelką korka spustowego. 

 

Główną rolą filtra paliwa jest, jak wskazuje nazwa, oczyszczanie paliwa. Na problemy z tym związane narażeni są przede wszystkim właściciele samochodów z silniami Diesla, co jest efektem zastosowanych tam rozwiązań konstrukcyjnych. Filtry paliwa cechują się stosunkowo dużą trwałością, zależnie od producenta oraz warunków pracy, wymienia się je po przejechaniu od 15 do 50 tysięcy kilometrów. Sama wymiana filtra paliwa nie jest specjalnie skomplikowana, mimo to lepiej zlecić ją w ASO. 

 

Działanie filtra powietrza jest związane z  dostawaniem się zewnętrznych zanieczyszczeń do silnika. Budowa tego elementu sprawia, że zwykle z powodzeniem wykonuje on swoją rolę do czasu kolejnego przeglądu, a zatem przejechania 15-20 tysięcy kilometrów. Wymianę wszystkich powyższych filtrów należy wykonywać systematycznie, aby zagwarantować odpowiednie warunki pracy jednostki napędowej. Wymiany najlepiej dokonać w autoryzowanym serwisie obsługi, aby mieć pewność dobrze dobranych elementów oraz odpowiedniego montażu.