Filtry kabinowe

USŁUGI BŁYSKAWICZNE

Filtry kabinowe

PEWNY SERWIS. SPRAWNY OPEL.

OLEJ DEXOS + FILTR + WYMIANA: (PB) 199 ZŁ / (ON) 249 ZŁ

DEZYNFEKCJA KLIMATYZACJI: 79 ZŁ

USŁUGI BŁYSKAWICZNE.

Program skierowany jest do klientów, którzy cenią wysoki komfort eksploatacji samochodu, a jednocześnie dbają o swój czas i finanse. Biorące udział w programie Autoryzowane Serwisy Opel zapewniają szybką i sprawną obsługę Twojego Opla. Dzięki zastosowaniu oryginalnych części, specjalistycznych narzędzi i fachowej wiedzy możesz mieć pewność, że Twój Opel jest właściwie serwisowany.
Usługi serwisowe dostępne w programie:
wymiana piast kół
wymiana oleju
wymiana akumulatora
serwis układów hamulcowych (klocki, tarcze, szczęki, linki)
wymiana piórek wycieraczek
filtry kabinowe (klimatyzacji)
antyalergiczne filtry węglowe (klimatyzacji)
filtry oleju, powietrza i paliwa
wymiana rozrządu
wymiana sprzęgła
wymiana koła zamachowego dwumasowego
wymiana łączników stabilizatora
wymiana końcówek drążków kierowniczych
Jeśli cenisz swój czas i pieniądze, Usługi Błyskawiczne są naturalnym wyborem dla Twojego Opla.

Filtry kabinowe (klimatyzacji)

Czy wiesz, do czego służy filtr kabinowy i jak często należy go wymieniać? Poznaj podstawowe informacje dotyczące filtra kabinowego i sprawdź, gdzie udać się w celu zamontowania nowego elementu.

Czym jest filtr kabinowy i kiedy go wymienić?

 

Filtr kabinowy ma za zadanie oczyścić powietrze, zanim zostanie ono dostarczone do kabiny pasażerskiej. Zatrzymuje on nie tylko pyłki kwiatów czy piach, lecz także zanieczyszczenia niewidoczne ludzkim okiem, a nawet bakterie i cząsteczki o wielkości 1 mikrona. Zwykle filtr kabinowy składa się z trzech warstw włókien o różnej gęstości, z których każda zatrzymuje zabrudzenia innego typu i wielkości – to właśnie gwarantuje tak wysoką skuteczność działania tego elementu. Najlepsze filtry kabinowe mogą posiadać nawet 4 warstwy ochronne.

Filtr kabinowy ulega naturalnemu zużyciu, w związku z czym należy go regularnie wymieniać, co gwarantuje lepszą jakość powietrza we wnętrzu kabiny . Trudno jednoznacznie określić, z jaką częstotliwością należy przeprowadzać wymiany filtra kabinowego – tym bardziej że wpływa na to wiele czynników, jak np. warunki użytkowania pojazdu. Eksperci wskazują jednak na przebieg w granicach 15-20 tysięcy kilometrów lub  co najmniej raz w roku. Jednak przy dużej intensywności wykorzystania samochodu zaleca się wymianę filtra kabinowego nawet co pół roku. Dla własnego komfortu filtr kabinowy można wymienić razem z olejem i filtrem oleju.

 

Na czym polega wymiana filtra kabinowego?

 

Wymiana filtra kabinowego to zadanie o dość zróżnicowanym stopniu trudności, zależy on przede wszystkim od umiejscowienia elementu. Najczęściej filtr klimatyzacji znajduje się w jednej z trzech lokalizacji:

• pod maską przy podszybiu,

• za schowkiem na rękawiczki,

• za konsolą centralną od strony kierowcy.

Podczas montażu nowego elementu należy pamiętać o wyczyszczeniu pojemnika na filtr wilgotną szmatką. Aby mieć pewność doboru odpowiedniego filtra kabinowego oraz prawidłowej jego wymiany, najlepiej dokonać tego w autoryzowanym serwisie przy okazji sprawdzania innych podzespołów wymagających regularnej kontroli.

 

Antyalergiczny filtr węglowy

 

Filtr kabinowy węglowy cechuje się doskonałymi właściwościami użytkowymi, dzięki czemu cieszy się zaufaniem zarówno wśród kierowców, jak i producentów pojazdów. Jego specjalna budowa pozwala na zatrzymywanie alergenów znajdujących się w powietrzu, co redukuje objawy alergii. Warto w tym miejscu podkreślić, że kichnięcie przy prędkości 100 km/h powoduje przejechanie około 20 metrów bez kontroli pola widzenia na drodze, co samo w sobie stwarza potencjalne zagrożenie.

Filtr kabinowy z aktywnym węglem charakteryzuje się zdolnością pochłaniania szerszego spektrum pyłów i innego typu substancji. Zatrzymuje nie tylko zanieczyszczenia stałe, ale także ogranicza stężenie szkodliwych substancji chemicznych oraz blokuje nieprzyjemne zapachy z zewnątrz. Z tego względu polecany jest alergikom, ale też astmatykom i małym dzieciom. Antyalergiczny filtr węglowy można zamontować podczas przeglądu w ASO.