Jazda na napędzie elektrycznym
Idealnie zintegrowany zespół akumulatorów
Sercem nowego Opla Corsa Electric jest najnowszej generacji zespół akumulatorów litowo-jonowych. Baterię zintegrowano z podwoziem, aby obniżyć środek ciężkości, dzięki czemu samochód gwarantuje optymalne właściwości jezdne i dynamiczne prowadzenie bez ograniczenia miejsca wewnątrz kabiny. 
 
Elektryzująca przyjemność z jazdy
Nowy Opel Corsa Electric porusza się niemal bezszelestnie, generuje moment obrotowy na poziomie 260 Nm, a kierowca nie musi zmieniać biegów i może czerpać nieposkromioną radość z każdej podróży! Samochód rozpędza się do 100 km/h w 8,3 sekundy i może osiągnąć prędkość maksymalną 150 km/h - twoja Corsa Electric świetnie sprawdzi się więc w każdych warunkach bez względu na to czy przemierzasz miejską dżunglę, czy mkniesz autostradą!
 
Standardowa funkcja szybkiego ładowania prądem stałym

W nowym Oplu Corsie Electric ładowanie jest niezwykle proste! Ulepszony zestaw akumulatorów pozwala przejechać nawet do 406 km1 po pełnym naładowaniu baterii, a dzięki standardowej funkcji szybkiego ładowania wystarczy zaledwie 30 minut, żeby doładować pustą baterię do poziomu 80%!

 

1 Zasięg od 398 do 406 km (zależnie od poziomu wyposażenia)

 
Kilka trybów jazdy do wyboru
W nowym Oplu Corsa Electric możesz wybierać spośród dostępnych trybów jazdy i z łatwością dostosować sposób prowadzenia auta do swoich potrzeb! Tryb Sportowy gwarantuje maksymalną dynamikę jazdy, tryb Eco zapewnia optymalną wydajność, a tryb Standardowy (Normal) harmonijnie łączy dostępną moc z oszczędnością energii. 
 
Układ odzyskiwania energii podczas hamowania
W nowym Oplu Corsa Electric zastosowano układ odzyskiwania energii podczas hamowania, który przetwarza ją w energię elektryczną, a następnie zasila nią zespół akumulatorów, co przekłada się na zwiększenie zasięgu. Gdy tylko zdejmujesz nogę z pedału gazu, rozpoczyna się ładowanie baterii, gwarantując minimalną stratę energii i maksymalną wydajność.
 
Monitorowanie danych pojazdu
System monitorowania danych, w który wyposażono nowego Opla Corsa Electric, dostarcza kierowcy szczegółowe informacje o aktualnym stanie pojazdu. Na wyświetlaczach w czytelny i minimalistyczny sposób prezentowane są informacje dotyczące m.in. zużycia energii, poziomu naładowania akumulatora i statystyki dotyczące procesu  ładowania, dzięki czemu kierowca może z łatwością skupić się na jeździe!