Zaawansowana technologia
IntelliLux® Matrix LED
Nowy Opel Corsa Electric posiada najlepsze w swojej klasie reflektory przednie IntelliLux® Matrix LED, które gwarantują maksymalną widoczność i automatycznie dostosowują się do zmieniających się warunków, by nie oślepiać kierowców nadjeżdżających z naprzeciwka. Nowe, złożone z 14 segmentów reflektory matrycowe IntelliLux® dają kierowcy poczucie bezpieczeństwa w każdej sytuacji! 
 
System wspomagania jazdy Opel Drive Assist
Układ utrzymania na pasie ruchu (LKA) to element Układu wspomagania parkowania Opel, który elektronicznie monitoruje sytuację na drodze i delikatnym ruchem kierownicy automatycznie utrzymuje nowego Opla Corsa Electric na wyznaczonym pasie ruchu, co sprawa, że jazda na autostradzie jest bezpieczniejsza, przyjemniejsza i mniej męcząca.
 
Adaptacyjny tempomat
Kiedy funkcja adaptacyjnego tempomatu jest aktywna, samochód automatycznie przyspiesza lub hamuje, utrzymując Twojego nowego Opla Corsa Electric w stałej odległości od auta poprzedzającego, zwiększając tym samym komfort i bezpieczeństwo jazdy.
 
System rozpoznawania znaków drogowych
Zaawansowany system kamer w nowym Oplu Corsa Electric rozpoznaje znaki drogowe i wygodnie wyświetla je na panelu wskaźników na wysokości oczu kierowcy. Dzięki temu nie umknie ci już żadne ograniczenie prędkości, bez względu na to, co dzieje się na drodze wokół pojazdu.
 
Funkcja automatycznego hamowania awaryjnego
Układ automatycznego hamowania awaryjnego w nowym Oplu Corsa Electric monitoruje drogę przed samochodem, ostrzega kierowcę przed ryzykiem zderzenia i aktywnie uruchamia system hamowania w przypadku braku jego reakcji. System rozpoznaje zarówno inne pojazdy, jak i pieszych na drodze, zwiększając poczucie bezpieczeństwa podczas jazdy po zatłoczonych ulicach miast (system działa przy prędkości od 5 km/h do 140 km/h).
 
System monitorowania martwego pola
System stałego monitorowania martwego pola w nowym Oplu Corsa Electric działa przy prędkości od 12km/h do 140 km/h. Wskaźniki umieszczone w lusterkach zewnętrznych świecą się, ostrzegając kierowcę o pojazdach znajdujących się w martwym polu, co zwiększa bezpieczeństwo i komfort podczas dłuższych podróży.